Бізнес план виробництва борошна . Бізнес ідеї

01.08.2015

Бізнес план виробництва борошна

Категорії: Виробництво | березень 6, 2011

З самого дитинства ми знаємо, що головним продуктом на будь-якому столі є хліб. Він – всьому голова і його потрібно поважати. Наші з вами бабусі і дідусі вважали його уособленням життя, а на листі древні люди позначали його символом сонця – кругом з крапкою посередині. Він був символом багатьох гімнів. Дітей вчили дбайливого ставлення до нього, так як погане ставлення прирівнювалося до гріха.

Ставлення до хліба сучасних людей не змінилося. Ми зустрічаємо їм гостей. Деякі печуть його будинку, такий хліб наповнений особливою енергетикою і неповторним смаком.

З чого печуть хліб, знає самий маленький дитина – з борошна. Від її різновиди і сорти часто залежить якість, ціна, вид і смак хліба.

Бізнес виробництві пшеничного борошна приносить гарний прибуток його власникам, адже кожен день ми їмо хліб, хлібобулочні вироби, макарони. виробів з висівок, різне печиво і торти.

Для того щоб почати бізнес з виробництва потрібно визначити, які параметри своєї справи будуть основними. Спробуємо ознайомити вас з ними. Вони знадобляться нам для складання бізнес плану. Отже, почнемо.

1. Приміщення. Якщо ви маєте намір всерйоз зайнятися виробництвом борошна, то вам необхідно буде викупити чи орендувати велике приміщення. Найбільш вигідним буде покупка, і в разі чого, вам не доведеться переїжджати і перевозити всю техніку. Нам знадобиться — склад зерновий + приміщення під млин та побутові приміщення – 1000-1200 кв. м. Якщо є необхідність, можна також порахувати площу адмінбудинок, пекарню, макаронний цех, місця під дизельну станцію та інше обладнання.

2. Обладнання для виробництва борошна.

  • Млини бувають різних видів і з продуктивністю від 32 до 60 тонн на добу.
  • Млиновий комплекс з продуктивністю від 15 до 50 тонн на добу.
  • Млинові лінії здатні переробляти борошно без простою.

Усі види обладнання можуть виробляти не тільки борошно різних сортів, але і безліч видів круп. Його можна переобладнати, щоб працювати на іншому виді сировини. Деякі види обладнання можуть обслуговувати лише 2 людини, що дуже зручно і економно.

Що ж стосується технології виробництва борошна. воно складається з двох етапів:

  • Підготовка. На цьому етапі проводиться очищення зерна від домішок, ГТО, змішування різної якості партій. ГТО являє собою кондиціонер: зволоження, теплова обробка. Таким чином, збільшується еластичність зерна, улучаются його борошномельні та хлібопекарські властивості.

Кондиціонер буває двох видів холодне і гаряче (до 50 С). Холодне використовують для виробництва житнього борошна.

Перед тим як потрапити у відділення, воно проходить ряд аналізів в лабораторії на наявність шкідливих і бур’янистих домішок, органічних домішок, таких як проросле зерно або інше зерно, вологість.

  • Розмел. Цей етап складається з двох частин — дроблення (розмел зерна) і просіювання. Розмел проводиться на вальцьових верстатах, після яких встановлюється розсів. Ця система може бути дранная або розмольна. Її вигляд залежить від верстата, а точніше від поверхні вальця. Так вальці з рифленою поверхнею призначені для виробництва круп (дранная система), з гладкою – для борошна (розмольна)

Також ви можете прочитати