Борошно лляне. Склад і застосування

24.07.2015

Борошно лляне. Склад і застосування

Як правило, борошно лляне може використовуватися майже в будь-якому рецепті і навіть як замінник яєць або масла. Це високопоживне доповнення до будь-якої дієти. Не містить солі і цукру, може заливатися гарячим молоком або гарячою водою і доводиться споживачем до бажаного смаку додаванням солі, цукру або меду.

Склад борошна лляної

Бялинки в лляний борошні. Амінокислотний склад білків лляного насіння має найбільш цінними білками рослинного походження та високою харчовою цінністю.

Жири в борошні лляний. Масова частка жиру в складі борошна 30%, представлена на поліненасичені жирні кислоти сімейства Омега-3 і Омега-6, відрізняється низьким вмістом насичених жирних кислот, борошно лляне сприяє здійсненню важливих біологічних функцій в організмі людини.

Харчові волокна (клітковина) в борошні лляної являють собою оболонки клітин насіння, складається з полісахаридів, крохмалів і лігнанов. Вміст розчинних і нерозчинних волокон варіює в межах 1:4 — 2:3, що відповідає потребам людини. Харчові волокна сприяють роботі кишечника, призводять до зниження рівня холестерину на 30%. Інститут онкологічних досліджень (США) визначив норму споживання волокон у 25-35 р в день.

Рослинні лігнани в лляний борошні. Лляне насіння — один з найбагатших джерел лігнанов, що належать до класу фітоестрогенів, речовин рослинного походження, які виявляють эстрогеноподобную активність в організмі людини. Визнано, що деякі з лігнанов, які містить борошно лляне — надають запобігає дію на різних стадіях пухлинного процесу, порушуючи зростання пухлинних клітин. Наукові дані підтверджують, що лігнани льону володіють антиалергічною активністю. Крім цього лігнани льону володіють потужним антиоксидантним дією. На цій властивості засновано використання насіння льону у корекції атеросклерозу і коронарної серцевої недостатності.

Мінеральні речовини і вітаміни: борошно лляне є природним джерелом життєво важливих вітамінів: А, Е, В1, В2, В5, В6, В9, які засвоюються повноцінно. Насіння льону особливо багаті Калієм, якого міститься в сім разів більше, ніж у бананах.

Також важливо, що борошно лляне — багатий джерело мінералів: Кальцію, Магнію, Марганцю, Цинку, Заліза, Молібдену, Міді, Хрому, Фосфору, Калію, Натрію. Вусі ці елементи знаходяться в легко засвоюваній формі. борошно лляне дуже корисна при дефіциті мінералів в їжі.

Лляні насіння — прекрасний приклад того, як, використовуючи закладені природою багатства, можна отримати натуральний неперевершений продукт харчування з унікальними властивостями — борошно лляну.

Застосування у медицині:

Льняна мука і захворювання серцево-судинної системи

Лляні насіння застосовуються в комплексному лікуванні при атеросклерозі коронарних і периферичних судин, судин головного мозку та інших захворюваннях, що супроводжуються гіперліпідемією (підвищеним вмістом жирів, насамперед, високим вмістом холестерину в крові). Лляні насіння не викликають ніяких побічних ефектів і не мають протипоказань.

Лляне борошно та захворювання органів дихання

В давньосхідної медицини насіння льону застосовувалися як ліки, що володіє «розчинювальними», «очисними» і «пом’якшуючими» властивостями. За описом Авіценни, насіння льону допомагають від «слизового кашлю» при утрудненому диханні. Також борошно лляну призначають як відхаркувальний і протикашлевий засіб при пневмоніях, гострому та хронічному бронхітах, плевритах.

Лляне борошно та захворювання органів травлення

Слиз насіння льону, що утворюється при заварюванні окропом льняної муки, володіє легким проносним, обволікаючу, пом’якшувальну, протизапальну, знеболюючу ефектами. При прийомі всередину лляна слиз покриває тонким шаром слизову оболонку стравоходу і шлунка, оберігаючи їх від подразнення, Це особливо важливо при виразці шлунка, яка зазвичай супроводжується підвищеною секрецією шлункового соку. Шар слизу утримується досить довго, виявляючи захисну і заспокійливу дію при запаленнях стравоходу, гастритах, виразковій хворобі шлунка і 12-палої кишки, ентеритах, колітах, при хронічних холециститах, геморої, харчових отруєннях. борошно лляне застосовується і як протиглистний засіб.

Льняна мука і захворювання сечостатевої системи

Бзавдяки очисним, протизапальну і знеболюючу властивостями борошно лляну застосовують при циститах, пієлітах, нефриті, сечокам’яної хвороби.

Лляне борошно та стан шкірного покриву і волосся

Така мука забезпечує нормальний здоровий стан шкіри і волосся. Перешкоджає їх віковим змінам, борошно лляне сприяє «повернення молодості шкіри». Вживання борошна лляної в раціоні сприяє поліпшенню стану хворих при шкірних захворюваннях, лікування яких часто малоефективно.

Льняна мука і діабет. Згідно з даними канадських дослідників, вживання хліба з 25% добавкою льону призводить до того, що звичайний після прийому їжі підйом цукру в крові на 28% нижче, ніж при використанні хліба без добавок. Льняна мука зменшує залежність хворих на діабет від спеціальних препаратів.

Льняна мука в різні періоди життя жінок

Двиявлено, що борошно лляне сприяє нормальному росту і розвитку плода, наступу термінових пологів, збільшує лактацію у годуючих матерів. В літньому віці у жінок спостерігається зниження синтезу статевих гормонів і значно зростає смертність від серцево-судинних патологій, ураження суглобів і кісток. Жіночі статеві гормони відповідають за настрій, обмін речовин, силу м’язів, стан шкіри і волосся. В клімактеричний період відбувається природне зниження функції яєчників — основних виробників жіночих статевих гормонів. Приём естрогенів в цей період дозволяє зменшити ризик розвитку цих хвороб. Але якщо не подбає про надходження в організм їх рослинних аналогів-фітоестрогенів, настає обвал у стані здоров’я, патологічний, ускладнений клімакс.

Выделяют:

  • Раннесрочные ускладнення (вегетосудинна дистонія, мігрені, депресії, припливи, згаслий погляд);
  • Середньострокові ускладнення (в’ялість і сухість шкіри, пігментні плями, зниження тонусу м’язів тазового дна і як наслідок, підтікання сечі при кашлі та чханні, опущення матки, геморой; сухість або надмірна сальність волосся, їх випадання, поява волосся на підборідді і верхній губі: сухість і свербіж піхви):
  • Позднесрочные ускладнення (системні): остеопороз, атеросклероз, рефлюксна хвороба, пухлини, втрати пам’яті і ослаблення мислення, цукровий діабет другого типу, ослаблення функції щитовидної залози з утворенням вузлів або її дифузним збільшенням; мастопатія, міома матки, збільшення маси тіла, жирове переродження печінки).

Рецептори до жіночих статевих гормонів є в усіх органах і тканинах, але чутливість до них різна. Тому ще можуть продовжуватися місячні, але вже ослаблені м’язи тазового дна і є сухість і свербіж у піхві. Це говорить про недолік статевих гормонів, навіть якщо місячні ще тривають.

Застосування борошна лляної зводить до мінімуму менопаузальному дискомфорт, зменшує болі в кістках, усуває виділення з піхви, сприяє зниженню дратівливості, занепокоєння і т. д. і т. п. В значною мірою це обумовлено тим, що льняне насіння є джерелом фітоестрогенів (лляний лігнін секоизоларицирезинол дигликозид (SDG) перетворюється в кишечнику у лігнано необхідні людині — энтеродиол і энтеролактон).

Льняна мука і порушення статевої функції у чоловіків

Збільшує вироблення тестостерону-чоловічого статевого гормону, що стимулює сперматогенез, покращує ерекцію, і, внаслідок цього, ефективна при порушеннях потенції. Це дія в чоловічому організмі обумовлено тим, що льняне насіння є джерелом Омега-3 поліненасичених жирних кислот — покращують кровообіг в дрібних судинах.

Борошно лляне і психічні захворювання, алкоголізм, наркоманія

Згідно з даними, одержаних Dr.D.Rudin, дефіцит Омега-3 жирів є однією з причин більшості психічних захворювань і психічних порушень. В зв’язку з цим прийом борошна лляної сприяє поліпшенню стану при шизофренії, депресії, алкоголізму, наркоманії (особливо при синдромі відміни), ряді порушень поведінки.

Льняна мука і антиракова активність

Лляні лігнани в товстому кишечнику в результаті мікробного метаболізму перетворюються в активні фітоестрогени — энтеролактон і энтеродиол, які нормалізують гормональний баланс і захищають органи від розвитку гормонально залежного раку. Особливо це очевидно у випадку раку молочної залози. За своїми властивостями лігнани льону застосовуються при профілактиці онкологічних захворювань жіночої та чоловічої статевої сфери, включаючи рак молочної залози, матки, яєчників, фіброму матки, кістозно-фіброзну мастопатію, ендометріоз у жінок, рак простати у чоловіків.

Лляне борошно та захворювання, обумовлені недоліком простагландинів

Поліненасичені жирні кислоти, в достатній кількості, які містить борошно лляне (до 25 %), є попередниками простагландинів і володіють вираженою протизапальною дією.

Льняна мука, завдяки великій кількості поліненасичених жирних кислот, сприяють спалюванню насичених жирів, велика кількість яких міститься у продуктах тваринного походження, що веде до зниження ваги.

Восстанавливающая збалансована функціональна суміш:

Возьмите 200-250 мл будь-якого кисломолочного продукту (0-1% кефіру, гарячого молока) і внесіть 1-2 столових ложки борошна лляної (дітям — 1 чайну ложку), ретельно перемішайте. Сіль і цукор додати за смаком. Вживайте вранці або ввечері протягом 3-х місяців. Через місяць можна повторити. Замінивши таким рецептом один прийом їжі в день, Вs отримаєте гарантоване зниження ваги.

Вs можете використовувати борошно лляну як для панірування котлет або риби.

Також можна додавати в млинці, запіканки, каші, приблизно до 30% від обсягу.

Погодьтеся, чоловіки, так і діти рідко коли стануть «жувати івёз» для профілактики. Але, непомітно додаючи борошно лляну в супи, каші, салати та інші страви, ви зможете піклуватися про здоров’я своїх коханих, постійно, не вдаючись до вмовлянь і рекомендацій.

Короткий опис статті: продаж борошна Льняна Мука

Джерело: Борошно лляне. Склад і застосування

Також ви можете прочитати