Борошно, Моя хлібопічка, форум

20.08.2015

Модель хлібопічки: Panasonic SD-2501

Борошно для виготовлення хліба використовують в основному пшеничне вищого і 1-го сортів, житнє, а також інші види борошна.

Пшеничне борошно різних сортів навіть в межах одного сорту може мати різний зміст клейковини. Борошно, що має хорошу клейковину, поглинає більше вологи.

Клейковина (глютен, клебер) — це білок зерна, крім білків в клейковині міститися в невеликій кількості крохмаль, жир та інші речовини. Клейковину отримують після промивання водою борошняного тіста, вода вимиває крохмаль і розчинні речовини, залишаючи жовтувате, густу, тягучу нерозчинну масу, яка і називається клейковина. Клейковина становить головну живильну частину хлібних зерен. Від якості і кількості клейковини залежать смакові та хлібопекарські властивості борошна. Вміст сирої клейковини коливається у пшениці в межах – 16-52%, у жита – 8-26%, у ячменю – 6-20%.

Пшенична клейковина відрізняється більш високими хлібопекарськими якостями в порівнянні з житнього клейковиною, тому пшеничний хліб характеризується високою пористістю і доброю перетравність.

Навіщо просіяти борошно? Борошно бажано просіяти через сито. При просіюванні борошно провітрюється, розпушується і насичується киснем, який необхідний для кращого підйому тесту. Дріжджі використовують кисень для дихання і при цьому більш активно розмножуються. Крім того, в процесі просіювання борошно очищається від сторонніх предметів і домішок і слежавщихся борошняних грудочок.

Мука кукурудзяна містить важливі для організму людини мінеральні речовини: солі калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору; незамінні амінокислоти: лізин і триптофан, вітаміни Е, В, РР і аскорбінова кислота, крохмаль.

Борошно вівсяна містить крохмаль, білкові речовини, жир, цукор, вітаміни (A, Bl, B2, Е), амінокислоти, мінеральні речовини (кальцій, магній, цинк, кобальт, залізо), стеарины, органічні кислоти (щавлеву, ерукову).

Борошно житнє містить білки, жири, вуглеводи, клітковину, вітаміни Е, групи В, мінеральні речовини, багаті харчовими волокнами, у зв’язку з чим їх добре застосовувати для очищення організму, при ожирінні, запорах, цукровому діабеті.

Борошно гречана — джерело клітковини, мінеральних речовин (солей заліза, кальцію, фосфору, міді, цинку, бору, йоду, нікелю, кобальту та ін), органічних кислот (яблучної, лимонної), вітамінів (Bl, B2, Р, РР), амінокислот (лізину, триптофану).

А яку борошно використовуєте Ви при випічці хліба?

Який сорт, який виробник?

Короткий опис статті: борошно для хлібопічки

Джерело: Борошно — «Моя хлібопічка» — форум

Також ви можете прочитати