Борошно соєве, склад, шкоди, застосування

29.11.2015

Борошно соєве

Соєве борошно – продукт, отриманий з перероблених насіння сої (соєвих бобів), макухи і шроту. Особливою популярністю страви із соєвого борошна користуються в регіонах Східної Азії.

Виготовлення соєвого борошна здійснюється так: зерна сої підсушується і грубо подрібнюються, видаляючи оболонки і сприяють швидкому згіркнення борошна зародки насіння. Після завершення підготовчих операцій здійснюється більш тонкий помел соєвих бобів на вальцьових або жерновых млинах.

Соєве борошно, є найменш очищеним продуктом з усіх виробів із сої, споживаних людиною, є джерелом клітковини, очищає кишечник людини від токсинів. Вона містить до 54 % білка, завдяки чому здатна замінити собою білки риби, м’яса, птиці й молока, приводячи до зниження ціни кінцевого продукту.

В залежності від сорту і способу виготовлення соєве борошно може мати різні відтінки: від чисто білого, кремового, світло-жовтого до яскраво-оранжевого.

що Залишилися після технологічного процесу оболонки (лушпиння) використовуються як джерело поживних дієтичних волокон в пекарних виробництвах, а також в якості корму для тварин.

Склад соєвого борошна

Корисні властивості продукту обумовлює хімічний склад соєвого борошна. В неї входять такі мікроелементи як кальцій (212 мг), натрію (5 мг), магній (145 мг), фосфор (198 мг), калій (1600 мг), а також вітамін РР (2,3 мг), вітамін А (3 мкг), бета-каротин (0,02 мг), вітаміни групи В (тіамін і рибофлавін), вітамін Е (1 мг). У складі соєвого борошна також присутнє залізо (9,2 мг).

Калорійність продукту становить 291 ккал/100 г. Харчова цінність соєвого борошна:

  • Білки — 48,9 м;
  • Жири — 1 г;
  • Вуглеводи — 21,7 г

Після додавання соєвого борошна до складу продовольчого вироби кінцевий продукт може похвалитися підвищеним вмістом мінеральних речовин, білків, лецитину і вітамінів, позитивно впливаючи на концентрацію «шкідливого» холестерину в крові.

Входить до складу соєвого борошна вітамін B4 запобігає появі каменів у жовчному міхурі, відновлює нормальний жировий обмін, сприяючи, таким чином, природного зниження ваги.

Застосування соєвого борошна

Соєве борошно широко застосовується в харчовій промисловості: вона скорочує потребу в додатковому сировину (а, отже, і собівартість продукції), втрату маси продукту при термічній обробці, зберігаючи його якість на відповідному рівні.

Соєве борошно використовується у виробництві ковбас, пластівців для сніданків, печива, напівфабрикатів, хлібних, макаронних виробів, круп, а також в якості заміни сухого знежиреного молока та деяких речовин незбираного молока.

Шкоду соєвого борошна

Незважаючи на численні корисні для людського організму властивості, вживання соєвого борошна в їжу має свої протипоказання. Вхідні до складу соєвого борошна ізофлавони — замінники жіночих статевих гормонів, що роблять позитивний вплив на жіночу статеву систему, негативно позначаються на розвитку головного мозку плоду при вагітності, підвищуючи ризики невиношування дитини. Крім того, дослідження вчених виявили взаємозв’язок між надмірним вживанням продуктів із сої та порушеннями менструального циклу у жінок репродуктивного віку.

Зловживання продуктами, до складу яких входить соєве борошно здатне стати причиною порушення мозкового кровообігу, спровокувати появу хвороби Альцгеймера. прискорити процеси старіння організму. Шкода соєвого борошна поширюється і на ендокринну систему, викликаючи порушення імунітету, нервової та репродуктивної систем людини.

Надмірне вживання продуктів із соєвого борошна не рекомендується дітям до 3 років — продукт може спровокувати хвороби щитовидної залози та алергічні реакції.

Короткий опис статті: соєве борошно Соєве борошно – це мука, виготовлена з перероблених насіння соєвих бобів, шроту і макухи. Борошно соєве, соєве борошно склад, соєве борошно шкоди

Джерело: Борошно соєве — склад, шкоди, застосування

Також ви можете прочитати