Борошно цільнозернові, що це таке, де купити цільнозернове борошно

17.07.2015

Цільнозернові борошно

Продовжуємо наші розповіді про те, як в домашніх умовах спекти смачний хліб. Складові успіху – борошно, закваска, солод, добавки (горіхи, макуха). Від цих компонентів в чому залежить смак хліба. Сьогодні спробуємо розібратися з борошном, головний інгредієнт в хлібі!

Отже, звернемо увагу на борошно. За розміром частинок зерен борошно ділиться на сорти: грубий помел (де зерна мають найбільший розмір після помелу — Обойне борошно за гостом), 2 сорт, 1 сорт і вищий сорт (який зазвичай використовують для випічки хліба і всього іншого), крупчатка (самий тонкий помел, хороший для пирогів). Всього 5 сортів в нашому Гостя. За ТУ йде трохи менше — чотири сорти (немає питлівки).

За способом обробки борошно ділиться на цільнозернове і нецельнозерновую. Цільнозернові борошно отримана із зерен, у яких нічого не видалено. Тобто якщо ми на домашній млині смолем зерно, то це вийде цільнозернові борошно. Потім ми можемо просіяти борошно і розділяти її за величиною фракцій – на висівки, борошно грубого помелу, на борошно вищого сорту.

Цільнозернові борошно вважається більш корисною, т.бо в ній містяться всі складові частини зерна, а в них клітковина, різні вітаміни і мінерали, що необхідно людині для повноцінного харчування.

При помелі борошно поділяють на цільнозернове (описана вище) і на шпалерне борошно (тут вже менше висівок). В муках сортів від 2-го до вищого висівки видалені повністю. Обдирне борошно — це більше відноситься до житнього борошна, коли з цільнозерновий видалені тільки висівки.

оскільки за гостом не прописано, що ж за цільнозернові борошно, то і трактування у різних автором трохи розходяться. Є думка, що цільнозернові борошно і шпалерна — це одне і те ж. Тим більше кожний виробник використовують свої технології і стандарти. У кожного виробника виходить своя мука, яка відрізняється від інших.

Зерно складається з трьох складових частин — це висівки (зовнішня оболонка зерна), зародок (всередині зерна) і ендосперм. Висівки містять масла, тому термін зберігання у них обмежений. В зародку також дуже багато жирів (з них навіть масло можна придбати — дуже корисне). Тому в цільнозерновий борошні містяться і висівки, зародки — саме через них така мука менше зберігається. У правильної борошна термін зберігання 6месяцев, проти року у борошна вищого сорту. Сьогодні можна окремо купити висівки, борошно зародків пшениці.

Чому так мало використовують цільнозернове борошно у випічці, якщо вона така корисна? Правильно, великим пекарням це не вигідно. Таке борошно не проходить просіювання, а значить – борошно складається з дуже нерівномірних фракцій, що незручно для пекарень. Ще одна незручність – борошно менше зберігається (всього 6 місяців, у той час як звичайна мука – 1 рік). Тісто виходить більш важкий, йому потрібно більше часу підніматися. Всі ці недоліки борошна ніяк не заважають використовувати борошно для випічки домашнього хліба! Хліб з цільнозерновий борошна особливий і дуже цінується на домашній кухні.

Чому ми не рекомендуємо використовувати домашній випічці борошно вищого гатунку? Виробники видалили із зерна висівки, зародки — тут вже немає клітковини і повного комплексу вітамінів. Продукт виходить штучним. Білий колір борошна досягається шляхом відбілювання — штучний процес, який ніяк не сприяє корисності. Ще одна тонкість виготовлення борошна — на величезних комбінатах при помелі жорна нагріваються і в борошні корисні речовини руйнуються під температурою.

Яке зерно використовують для борошна: буває борошно пшеничне цільнозернові і борошно житнє цільнозернові. Тут все просто – для білого і чорного хліба з пшениці або жита відповідно.

Виробники цільнозерновий борошна – Дивинка (компанія з Алтаю), Здоров’я Алтаю (теж з Алтаю). Впевнений, що ще можна назвати й інші компанії.

Трохи розповім про досвід використання борошна. Дуже сподобалася борошно Дивинка — досить помел, містяться висівки. Захопила пшеничне борошно — має незвичайний запах. За цінами Дивинка дуже радує! Також використовую борошно Сільську — у неї виробник знаходиться в Зеленограді. Виробляють невеликими партіями, завжди все свіже. Невелике власне виробництво, елітне зерно з НДІ. Помел борошна самий грубий з усіх, що є в продажу. Підходить для здорового грубого хліба. Виробник також меле свої висівки. Якість на висоті! Борошно Здоров’я Алтаю — має дуже тонкий помел. Підходить для тих, хто хоче ніжне пишне тісто. Алтайська борошно додатково збагачується зародками пшениці. Ціна відповідає тонкому помелу. Дуже багато хороших відгуків про борошні. Ще один представник здорової борошна — це компанія Золоті Колоски. У них своє еко-господарство в Рязанській області. Борошно досить тонкого помелу, що містить висівки. Хороша недорога борошно.

Яку вибрати борошно? Вся мука дуже різна. Зазвичай купують повний асортимент, порівнюють на смак випічку, результати піднімання тіста і вибирають свою улюблену борошно.

Де придбати цільнозернове борошно. Питання теж цікаве. Звичайно, рекомендую наш магазин Екотовари. В асортименті борошно від різних виробників в різних фасовках, все завжди свіже. До борошна завжди є форми для випічки хліба, закваска, солод для чорного хліба. Також можна купити цільнозернове борошно в Ашані, але там не скрізь і не завжди, як пощастить. Рецепт домашнього хліба додається.

Інтернет-магазин Екотовари.рф

Короткий опис статті: цільна борошно Стаття про цільнозернове борошно. борошно, цільнозернові борошно, борошно пшеничне цільнозернові, борошно житнє цільнозернові, де купити цільнозернове борошно, хліб домашній, цільнозернові обойне борошно, обойне борошно

Джерело: Борошно цільнозернові — що це таке, де купити цільнозернове борошно, пшеничне і житнє цільнозернові борошно

Також ви можете прочитати