Борошно, висівки . Борошно пшеничне, вищий сорт . Біо Маркет

19.02.2016

Борошно пшеничне, вищий сорт

Склад:

борошно пшеничне органічна (вищого сорту)

Харчова цінність на 100 г :

-Вуглеводи 70 г

-Жир 1,1 м

Енергетична цінність: 334ккал

Умови зберігання: Зберігати при температурі не більше +20С і відносній вологості не більше 70%

Термін придатності: 12 міс. з дати виробництва.

Пшеничне борошно.

Що можна розповісти про пшеничного борошні? Хліб та каша — їжа наша. Завжди і у всі часи не могли люди прожити без живильної за властивостями пшениці. Белояровую давали коням, коли хотіли потішити своїх улюбленців. Але, стоп! Чому саме пшеничне борошно, адже у світі існує стільки злаків! Насправді пшениця є найбільш поживним злаком, який, крім усього іншого, містить ще й глютен, що допомагає зв’язуватися борошні в клейку масу. Без глютену спекти що-небудь з борошна просто неможливо. І ще пшениця – це висівки, які виходять при замолі зерна. Так ось ці самі висівки містять набагато більше корисних речовин, ніж сама пшеничне борошно. Так вже повелося, що і борошно і висівки часто продають з першосортного пшениці, яка відрізняється якістю виростає сировини і якістю помелу. Втім, глютеном багата ще й житнє борошно, склад зерен якої значною мірою відрізняється від пшеничного.

Як і у всякому зерні, в пшеничного борошні багато вітамінів групи B і мінеральних речовин. Вироби з пшеничного борошна можуть бути некорисні тільки в тому випадку, якщо ви страждаєте газоутворенням, запорами або нетравленням, втім, у такому випадку вам буде заборонений ще цілий ряд продуктів. Втім, як не крути, глютен і клейкі речовини сприяють накопиченню жирових відкладень, оскільки пов’язуючи активні молекули вуглеводів, вони створюють запас в організмі, який при надлишку перетворюється в жир. Зате пшеничне борошно сама ситна, тому що багата цінними сполуками, які викликають приємне відчуття заповнення шлунка. Вважається, що хліб з білої муки більш поживний і цінний, але насправді він просто смачніший. Пшеничне борошно має особливий солодкуватий присмак, який не притаманний ніякий інший борошні. Ось чому випічка, торти, численні хлібобулочні вироби виготовляються в основному з пшениці. Крім того, пшениця менш вибаглива у вирощуванні, більш приваблива з точки зору виготовлення другорядних продуктів і комбікормів, тому її економічна цінність досить велика.

Борошно першого сорту виробляють з м’яких полустекловидных пшениць. Колір білий або білий з жовтуватим відтінком. Вихід від 30 до 72% (залежить від способу помолу), вміст клейковини — 30%, зольність — 0,75%. Борошно широко використовується в кондитерському виробництві, у хлібопекарській промисловості і реалізується населенню.

До особливих видів борошна належать макаронна борошно, вітамінізована, високобілкова. Макаронну борошно готують сортовим помелом з твердою або м’якою высокостекловидной пшениці з високим вмістом клейковини хорошої якості. Макаронна борошно підрозділяється на вищий (крупка) 1-й сорт (полукрупка). *

У вітамінізовану борошно пшеничне борошно вищого і першого сортів вводять вітамінні добавки (в мг на 100 г борошна): В1 — 0,4; В2 — 0,4; РР — 2.

Високобілкова борошно виготовляється з жита, пшениці та інших культур. У високобілкової борошні міститься 20-25% білка (у звичайній борошні 12-14%).

Виробництво борошна змішаної є перспективним. В борошно додають горохові, пшеничні висівки та ін Нові сорти борошна можуть бути використані у дієтичному і лікувальному харчуванні.

Короткий опис статті: пшеничне борошно

Джерело: Борошно, висівки | Борошно пшеничне, вищий сорт | Біо Маркет

Також ви можете прочитати