Борошно вівсяна по-старорусски, Борошно цільнозернові, Каталог .

09.10.2015

ДОПОВНЮЮТЬ ПРОДУКТИ :

Що таке борошно грубого помелу – навіщо і як її є, і чим вона відрізняється від борошна цільнозерновий? Про це ви можете прочитати тут .

Амінокислотний склад зерна вівса є найбільш близьким до м’язового білка, що робить його особливо цінним дієтичним продуктом харчування.

Овес володіє легкозасвоюваними вуглеводнями і сприяє виробленню організмом гормону під назвою серотонін, відповідального за позитивні емоції.

Борошно вівсяна, так само як і овес, відрізняється зниженим вмістом крохмалю і підвищеним вмістом жиру і рослинних харчових волокон. У вівсяному борошні є всі незамінні амінокислоти, вітаміни групи В, Е, А, ферменти, холін, тирозин, ефірну олію, мідь, цукор, набір мікроелементів, в тому числі кремній, грає важливу роль в процесі обміну речовин, мінеральні солі — фосфорні, кальцієві, харчові волокна (клітковина).

Використання вівсяного борошна

Вівсяна мука здавна застосовується для приготування домашньої випічки. Особливо гарні млинці з вівсяної муки і вівсяне печиво. Дуже корисний для загального зміцнення організму та підтримки печінки в робочому стані вівсяний кисіль завжди користувався незмінною любов’ю й популярністю на Русі. До речі сама назва «кисіль» походить від слова «кислий» — смаку справжнього вівсяного киселю. Це вівсяні (як і ячмінні) киселі не тільки пили, але і їли (густий вівсяний кисіль схожий на холодець).

На думку дієтологів, овес – один з найбільш корисних для здоров’я злаків. Він регулює жировий обмін, позбавляє організм від шлаків і знижує рівень цукру в крові, що дуже важливо для хворих на цукровий биабетом і людей із зайвою вагою.

Для підтримки міцного здоров’я фахівці-дієтологи рекомендують збільшити споживання дієтичної клітковини. Відмінною особливістю цільнозерновий вівсяного борошна є те, що у вівсі клітковина міститься відразу в двох видах — нерозчинна і розчинна:

  • Нерозчинна клітковина відновлює мікрофлору кишечнику і діє як своєрідний скраб для шлунка, виводячи з організму всі шлаки.
  • Розчинна клітковина ( бета-глюкан), добре відома тим, що знижує рівень цукру в крові. Основні переваги вівсяної клітковини в тому, що вона знижує рівень глюкози і зменшує потребу в інсуліні, а також знижує секрецію шлункового соку.

На відміну від інших злакових культур, овес містить в своєму складі унікальний комплекс органічних сполук, який є незамінним помічником в лікуванні різних хвороб печінки.

Неможливо заперечувати той факт, що овес — благородний продукт, який зберігає в собі вікові секрети здоров’я і краси.

Вівсяне борошно робить випічку більш розсипчастою і може служити заміною пшеничного борошні, але зміст вівсяного борошна не повинна перевищувати однієї третини від загальної кількості борошна з-за низького вмісту в ній клейковини. Якщо ж ви хочете збільшити кількість вівсяної муки у випічці, то в тісто слід додати льняної муки, яка виступить, як скріплює (сполучний) компонент, а також збільшить біологічну цінність продукту.

Вівсяна каша, зварена на воді, практично повністю засвоюється організмом, що важливо для дитячого і дієтичного харчування.

протягом тисячоліть у Росії сформувалася своя самобутня, струнка система раціонального харчування.Наші предки набагато сильніше залежали від навколишньої природи, і тому більш тонко відчували свій зв’язок з нею. Протягом століть експериментальним шляхом, методом проб і помилок, спостережень, запозичень, а так само власних спонтанних відкриттів і дивних винаходів, відбувся відбір продуктів, технологічних прийомів їх переробки та зберігання (тобто того, що становить суть національного кулінарного мистецтва). Які максимально відповідали травним можливостям, кліматичним і географічним особливостям території проживання російського народу. На жаль, в даний час — епоху індустріалізації і глобалізації, посилено нав’язується т. н. «західного способу життя» і однойменних цінностей, ось вже впродовж століть ми можемо спостерігати забуття власних традицій, багатовікового укладу, підвалин російського суспільства.

Не в останню чергу це стосується нашого харчування. 75 років радянського «громадського Харчування», до речі, мабуть, кращого в світі, і ось вже більше 10 років посилено впроваджується «Фаст фуду», намагаються, і не безуспішно, відучити від звички самостійно готувати для себе їжу. Як наслідок — поява нових, невідомих захворювання, омолодження і зростання старих.

А адже домашня кулінарія — справа дивно корисне. Воно налаштовує людину готувати не тільки для власного задоволення, але і для того, щоб порадувати інших. І звичайно, треба віддати належне нашим співвітчизникам, ще жива традиція національної домашньої кухні, збережені старовинні рецепти багатьох самобутніх страв.

Такими, наприклад, є рецепти виробів з вівса. Овес в даний час, мабуть, самий популярний злак народної медицини. Вівсяної кисіль, старовинне російське блюдо, можна сказати, переживає друге народження. В літературі та Інтернеті його називають не інакше як «вівсяної бальзам». І мало кому відомо, що саме цей продукт молочно-кислого бродіння, і дав назву іншим киселів, оскільки він дійсно був кислим. Охолоджений кисіль був настільки щільним, що його можна було різати ножем, як холодець, звідси зрозумілі «кисільні береги молочних річок» в російських казках. Кисіль на Русі завжди їли, а не пили. Крім про — і пребіотичних властивостей, цей продукт містить велику кількість унікальних водорозчинних волокон — глюканів, відомих своїми цілющими властивостями: потужний антиоксидант; хороший джерело; енергії для представників нормальної мікрофлори; стимулюють імунітет і проявляють бактерицидну активність відносно патогенних бактерій і т. д. і т. п..

Сьогодні все частіше згадують ще один знаменитий продукт національної російської кухні — толокно. Толокно — це теж вівсяна мука, але приговленная особливим чином. Цільне зерно вівса спочатку відмочували до повного набухання, потім висушували в російської печі при невисокій температурі, до тих пір, поки зерно не набувало коричневий відтінок і особливий аромат (віддалено нагадує запах свіжого какао). Потім висушене зерно, товкли в дерев’яній ступі (звідси і назва такого борошна — толокно). У конесном підсумку виходило толокно — м’яка і «пухнаста» вівсяна мука светлокоричневого кольору, зі своїм специфічним ароматом.

Одна з переваг толокна полягало в тому, що його не треба було варити. Толокно заварювали гарячою водою або молоком, а то й просто розводили холодним квасом. А згадали про толокно, через довгі роки забуття саме завдяки його дієтичним (лікувальним) властивостями. Білки і амінокислоти. після теплової обробки змінюють свої властивості і легше засвоюються організмом.

найпростіший спосіб отримання толокна в сучасних домашніх умовах: Візьміть вівсяну шпалерну (цільнозернове) борошно грубого помелу, насипте тонким шаром на сковороду (1-2 см, не більше), обсмажуйте на повільному вогні до отримання коричневого відтінку. Толокно готово.

Науково-виробнича група «Біловоддя» щиро вірить у необхідність повернення традицій, як в житті, так і в культурі харчування — важливої частини великої Російської Культури. Повернення в повсякденний побут вікових традицій — це не рух до сохи, лаптям, голоду і холоду. Це надійна опора і впевненість у майбутньому.

Короткий опис статті: вівсяне борошно Борошно вівсяна по-старорусски. Що таке борошно грубого помелу? Про це ви можете прочитати тут.Амінокислотний склад зерна вівса є найбільш близьким до м’язового білка, що робить борошно вівсяна, борошно вівсяна грубого помелу, борошно вівсяна шпалерна, борошно вівсяна для хлібопічки, де купити вівсяну муку, доставка вівсяна борошна на будинок, борошно Біловоддя

Джерело: Борошно вівсяна по-старорусски — Борошно цільнозернові — Каталог | НАТУРПРОДУКТ — Інтернет-магазин здорового харчування! — (www.NATURE-PRODUCT.ru)

Також ви можете прочитати