Борошняний бум на пшеничному повороті: Види борошна, На Бобах.

19.08.2015

Борошняний бум на пшеничному повороті: Види борошна

З кожним днем все більше я знаходжу кулінарні рецепти, де пропонують змішувати різні види борошна. Якщо чесно, раніше я якось не замислювалася, що крім житнього та пшеничного існує безліч інших борошняних разнообразий! Тому, я вирішила розібратися в кожному виді по порядку і почну з усім знайомого класу – пшеничного борошна.

Сорту борошна

Крім того, що борошно може бути житнього, пшеничного, горохової, гречаної, соєвої і так далі, вона буває ще і різних сортів. Вищий, перший, другий, борошно обдирне, шпалерна і навіть змішана.

Один сорт підійде для млинців, інший – для тортиків, а третій – піца, пиріжки або для домашнього хліба. Насправді, як кажуть кулінари. якщо навчитися орієнтуватися в борошняній лавині, то випічка виявиться не тільки смачною, але і вельми корисною.

З плином років людство намагалося зробити борошно дрібніше, біліше і чистіше, старанно позбавляючись від різного роду домішок з твердими частинками. І, нарешті, при досягненні мети, коли люди навчилися відокремлювати потрібне від непотрібного, вони отримали заповітний порошок білого кольору. Однак разом з тим вони зрозуміли, що цей ідеал зовсім марна, хоча сьогодні своїй популярності він не втрачає.

Більшість всіх корисностей (вітамінів. мінералів, білків. клітковини) зосереджено в зародку і оболонці зерна. А ендосперм (що і є білосніжною борошном) – це переважно крохмаль, який, до речі, і додає зайві кілограми і навіть дуже швидко.

Тому, при виборі борошна необхідно зупинятися на такому продукті, який не тільки підійде для передбачуваної випічки, але і буде володіти багатим складом. Адже для гарного хліба важливіше борошно, ніж самий вправний пекар.

Борошно пшеничне

Сучасні прилавки пропонують нам безліч різних видів борошна. Проте найпопулярнішою залишається борошно пшеничне. Цей вид борошна більше підходить для бісквітів, для м’якого хліба та іншої «пухнастою» випічки. Пшеничне борошно має кілька сортів, які обов’язково вказуються на упаковці продукту, основних усього п’ять.

Вищий сорт пшеничного борошна. Ця мука робиться не просто з ендосперму, а з його центру. Вона сама ніжна і біла, саме з неї виходить такий пористий і повітряний м’якуш солодкого кексу або здобної булочки. Правда, користь від подібної випічки дорівнює практично нулю.

Перший сорт пшеничного борошна. Відноситься до даного сорту борошно побільше, чим вищий сорт, вона буває як чисто білого, так і з трохи сіруватим або жовтуватим відтінком. Хлібний м’якуш з неї виходить теж білим, і так до сіруватих відтінків, а смак буде залежати від застосовуваних інгредієнтів і майстерності пекарів.

Другий сорт пшеничного борошна. Цей борошняний сорт ще темніше і грубіше. Колір його зазвичай від світлого з жовтизною відтінку до темно-сірого, а часом і коричневого. Зрозуміло, ця мука має більше мінералів і вітамінів, однак зробити з неї що-небудь повітряне досить важко. Тому її часто змішують з більш високими сортами.

Пшеничне борошно шпалерна. Тут борошно роблять майже з цілого зерна. У ній є і зародок, і оболонки. Частинки такого борошна неоднакові за розмірами, а хліб з цього сорту – самий корисний, але найчастіше жорсткуватий і непористий. Тому її теж «розбавляють» іншими борошняними сортами.

Крупчатка пшеничного борошна. Це теж борошно, але має дуже великий помел з суміші м’якої склоподібної і твердої пшениці. З такої борошна робиться локшина, кнедлики або галушки, але ніяк не хліб. Правда, знайти такий сорт борошна вельми не просто.

Види борошна

Крім пшеничного борошна, як я писала вище, є безліч інших видів, виготовлених з інших злаків, наприклад:

 • Пшенично-житня з співвідношенням пшениці та жита 70/30;
 • Житньо-пшеничне з співвідношенням жита і пшениці 60/40;
 • Борошно Чечевичная
 • Борошно Житнє
 • Борошно Ячмінне
 • Борошно Гречана
 • Мука Кукурудзяна
 • Борошно Горохова
 • Борошно Соєве
 • Борошно Рисова
 • Борошно Вівсяна
 • Мигдальна Борошно
 • Борошно Лляне

Ймовірно, існують і інші види борошна, які нам поки не відомі, але зробивши з описаних різновидів суміші, можна отримати свій, унікальний борошняний бум.

борошно Блинная — такий не буває

Сьогодні купити можна не тільки продукт з різних видів зерна і різних сортів, але і так званий вид борошна для млинців. Насправді, даний термін неправильний – не можна називати суміш борошном.

Більш того, покупка борошна такого типу закликає звертати свою увагу на її склад. У подібних напівфабрикатах досить часто присутні компоненти, які ви навряд чи захочете використовувати.

наприклад, пшеничного млинцевої суміші іноді можна помітити наявність соєвого борошна, яка вона грає таку ж роль, як і, наприклад, сухе молоко або яєчний порошок. Крім цього, суміші часто виготовляються з домішкою харчових добавок штучного походження, розпушувачів, консервантів.

Поради по використанню борошна

Якщо ви любите випікати, то фахівці радять дотримуватися кількох принципів, які допоможуть вам зробити вашу випічку корисною і відкрити нові смаки.

Перше, слід використовувати як пшеничне борошно, так і намагатися експериментувати, додаючи до неї та інших видів – гречану, житнє, вівсяну, ячмінну.

А друге – не потрібно відмовлятися від продукції з більш грубим помелом – другого сорту, обдирного або шпалерного.

Що шукати на борошняний упаковці?

  Сорт. Чим він буде вищим, тим якісніше випічка, однак біднішими своїм складом. Походження борошна. З якого сорту пшениці вона зроблена: м’якого або твердого. Продаж борошна з твердого сорту пшениці призначена для виготовлення макаронних виробів, а з м’якого – для випічки. Правда є одне » але така інформація зазначається лише на імпортних продуктах. Дата виготовлення, терміни та умови зберігання. Інструкції по використанню. Якщо тип борошна досить рідкісний, то така інформація просто необхідна. Склад. Його знання обов’язково для борошняних сумішей і описаної «млинцевого борошна».

Короткий опис статті: пшеничне борошно Борошняний бум на пшеничному повороті: Види борошна. Поради по використанню борошна Якщо ви любите випікати, то фахівці радять дотримуватися кількох принципів

Джерело: Борошняний бум на пшеничному повороті: Види борошна — «На Бобах.Ру» — Домашній онлайн журнал | «На Бобах.Ру» — Домашній онлайн журнал

Також ви можете прочитати