Чим відрізняється мафін від кексу

22.09.2015

Їжа-легко!

Готуємо швидко, смачно, корисно.

Чим відрізняється мафін від кексу

Кекси були завжди. Продавалися в булочних і кулінаріях, посипані цукровою пудрою і з традиційною «изюмкой» всередині. Мафіни прийшли до нас порівняно недавно і досі викликають запитання: а чим вони, власне, відрізняються від традиційних кексів? На перший погляд, і ті, і інші схожі на невеликі тортики, часто красиво упаковані в паперові гофровані чашечки.


Однак якщо строго підходити до теоретичної сторони питання, то кекси і маффіни — це абсолютно різна випічка, і різниця криється в основі основ — метод замісу тесту.

Кекс в перекладі з англійської «cakes» — тістечко, солодке кондитерський виріб з родзинками або горіхами, выпекаемое з бісквітного або (рідше) дріжджового тіста, часто кекси печуть з того ж тіста, що і торти.

Для приготування кексів масло розтирають з цукром, а потім додають яйця та інші інгредієнти далі за рецептом. Все змішують (не збивають!) міксером. Зазвичай кекси нічим не наповнюють всередині (хоча з родзинками зустрічаються досить часто) і іноді зверху прикрашають кремом.

Мафіни «muffins» — це маленькі порційні кекси, вони трохи важче кексів, і для них використовується інше співвідношення інгредієнтів – менше цукру, але більше «рідини» у вигляді яєць, молока. Дуже часто в мафіни додають ягоди, фрукти, горіхи, шоколад, і, як правило, їх не прикрашають кремом.


Але основна відмінність мафінів від кексів, як говорилося вище, – це заміс тіста. Існує поняття – «Muffin Mixing Method», якщо перекласти дослівно, то це «метод перемішування здоби». а по суті – спосіб змішування інгредієнтів. Для приготування тіста для мафінів окремо змішуються всі сухі інгредієнти, і окремо всі «мокрі», і тільки потім все це з’єднується і швидко перемішується. Залишаються грудочки, які не треба прагнути знищити! Тісто для мафінів замішується ложкою (як мінімум на підсумковій стадії). При використанні міксера вони вийдуть важче.

Для любителів докопатися до тонкощів технології є чудова стаття: «Muffin Mixing Method. Метод змішування сухих та рідких інгредієнтів — для Маффінів і не тільки. » А для любителів просто спекти щось смачненьке до чаю – маса рецептів виробів, іменованих то кексами, то мафінами з досить вільним ставленням до технологій. Головне, щоб рецепт був перевірений і результат смачний, навіть якщо борошно з молоком змішали злегка «не тієї» послідовності

На закінчення пропоную подивитися дуже красивий ролик, де витончено творять мафіни (або кекси. ):

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться з друзями:

Короткий опис статті: кекс в хлібопічці Їжа-легко! Готуємо швидко, смачно, корисно. Чим відрізняється мафін від кексу Кекси були завжди. Продавалися в булочних і кулінаріях, посипані цукровою пудрою і з традиційною кекс в хлібопічці

Джерело: Чим відрізняється мафін від кексу

Також ви можете прочитати