Дитяча кулінарія

28.08.2015

Дитяча кулінарія

Дитяча кулінарія
Д
етская кулінарія — справа тонка. Їжа насамперед повинна бути досить різноманітною за смаком, запахом, кольором і консистенцією. До такої їжі слід привчити дитину вже до кінця першого року життя. Для цього потрібно поступово вводити в раціон нові страви, ускладнювати меню, частково замінювати рідкі та напіврідкі страви більш щільними, вимагають пережовування. Діти відмінно звикають жувати, навіть якщо у них є тільки одні різці або зовсім немає зубів.

Різноманітні страви, приготовлені з молока, м’яса, олії, круп, овочів і фруктів, завжди забезпечать дитині повноцінне харчування, оскільки містять в достатній кількості необхідні для його нормального розвитку харчові речовини, перебувають у певному співвідношенні між собою. Тільки в цьому випадку їжа принесе дитині відчуття ситості і буде добре засвоєна його організмом.

Дитина стане добре додавати у вазі і рости, у нього будуть нормально функціонувати всі органи.

Одноманітна ж їжа, навіть якщо вона багата яким-небудь повноцінним продуктом, не може забезпечити розвитку дитини на належному рівні. Ось простий приклад. Діти, які вживають багато білого хліба, булочок, млинчиків, каш, цукерок, цукру та інших солодощів, але не отримують овочів, м’яса, риби, свіжих фруктів, зазвичай добре додають у вазі і помітно повніють. Це створює видимість благополуччя і заспокоює батьків. Але це шкідливо для здоров’я. Така повнота пояснюється надмірним накопиченням і тканинах тіла води і жиру. Діти стають малокровными, різко знижується опірність різним інфекціям. Вони легко хворіють, а захворівши — важче переносять хворобу і зазвичай при цьому сильно худнуть, так як швидко втрачають воду, що накопичилася в організмі. Особливо різко це виражається при різних шлункових захворюваннях.

Другим важливим чинником є суворе дотримання режиму харчування. Дитину потрібно годувати визначене для його віку кількість разів на один і той же час. При правильному харчуванні (тобто годуванні і встановлені години) і різноманітності їжі у дітей розвиваються хороший апетит і опірність різним захворюванням.

І нарешті, дитина завжди повинен є охоче і з апетитом, а це досягається не тільки смаковими якостями приготовленої їжі, але і зовнішнім оформленням страви. Адже часто діти, відмовляючись, наприклад, від супу з макаронами, з великим задоволенням їдять суп, у якому ті ж макаронні вироби плавають у вигляді зірочок, різних фігурок, літер і т. д. Дітей завжди привертають красиво нарізані і красиво подані овочі. Такою зацікавленістю дитини треба скористатися, якщо у нього поганий апетит.

Таким чином, повноцінність, доброякісність і різноманітність їжі, приготування її в чистоті, годування у встановлені години — основні вимоги до організації правильного, раціонального харчування дитини. У цьому запорука здоров’я, найкращого розвитку молодого організму, нормального його формування.

Тільки ретельно і охайно при готовленная їжа смачна, корисна і не може викликати шлунково-кишкових захворювань у дитини. Цим і визначаються основні санитарио-гігієнічні вимоги, яких необхідно дотримуватися при приготуванні їжі. Перш за все слід запам’ятати, що дитина повинна одержувати, як правило, снежеприготовленную їжу і що тривале зберігання готових страв призводить до погіршення їх якості. На варені і смажені продукти можуть потрапити мікроби з кухонної дошки, на якій лежало сире м’ясо. Тому потрібно мати дві окремі кухонні дошки. Особливо ретельно слід готувати фарш. Кухонні дошки, ніж і м’ясорубка повинні бути абсолютно чистими. Пропустивши м’ясо, м’ясорубку необхідно розібрати, промити гарячою водою, ошпарити окропом і висушити. Варене м’ясо пропускають через м’ясорубку, попередньо промивши її. Фарш з вареного м’яса, перш ніж дати дітям, кип’ятять у бульйоні або підсмажують. Котлети або биточки з м’ясного або рибного фаршу смажать близько 10-15 хвилин, а потім ставлять у духовку на 5-7 хвилин. При такому приготуванні котлет повністю знищуються мікроби. Готові котлети на розрізі мають сірий колір, а недостатньо прожарені — рожевий. Посуд, в якому готують їжу, не повинна мати заглиблень, щоб її можна було легко мити і чистити. Краще всього готувати їжу дітям в емальованих каструлях з непошкодженою емаллю. Алюмінієвий посуд слід використовувати тільки для приготування злиденні, містить мало кислот і солі: каш, макаронів і т. д. Під впливом кислот і солі руйнується плівка з оксидів алюмінію, зазвичай покриває ал юминиевую посуд,- тоді алюміній окислюється і переходить в їжу. Не можна готувати і зберігати їжу в нелудженому мідному посуле, а також у посуді з оцинкованого заліза. Мідь і цинк також легко розчиняються в кислих рідинах — борщі, киселі — і можуть викликати отруєння. У воді цинк не розчиняється, і тому тази з оцинкованого заліза можна застосовувати для миття посуду, а відра — для зберігання води. Кухонні дошки кухонний стіл повинні бути гладкими, ретельно выструганными, без вибоїн і щілин, щоб у них не потрапляла бруд і зручніше було їх мити. Руки й одяг приготовляющего їжу повинні бычъ бездоганно чистими. Перед тим як приступити до приготування їжі, необхідно ретельно вимити руки теплою водою з милом. Голову потрібно зав’язувати чистою хусткою. Поверх звичайного одягу слід надіти чистий фартух. Кожен раз при переході від брудної роботи на кухні до більш чистою, також після відвідування туалету необхідно ретельно мити руки.

Короткий опис статті: кулінарія для дітей

Джерело: Дитяча кулінарія

Також ви можете прочитати