Доломітове борошно (вапнякове), Мох Сфагнум (Sphagnum) для Ваших

31.12.2015

Доломітове борошно (вапнякове)

Доломітове борошно (вапнякова борошно) — це перемелений доломіт, який знайшов широке застосування в сільському господарстві, садовій і кімнатному квітникарстві і рослинництві. Доломітове борошно є найціннішим вапняним добривом для ряду сільськогосподарських культур і кімнатних рослин: картоплі, буряка, люцерни, конюшини, гречки, цибулі, моркви, фіалок, орхідей, стрептокарпусов та ін

Доломітове борошно нейтралізує кислотність грунту і збагачує її калієм, магнієм і іншими мікроелементами, корисними для рослин.

Застосування доломітового борошна

Доломітове борошно можна вносити у відкритий грунт, парники, теплиці, в грунтову суміш для кімнатних рослин. Щоб визначити, чи варто вносити доломітове борошно в грунт, слід виміряти рівень кислотності ph-метром. Нормальна кислотність ґрунту для кімнатних рослин — pH 6,5, для садово-городніх від 5,5 до 7,5 залежно від виду культури (про це читайте нижче). Якщо кислотність виявилася нижче цієї позначки, тобто грунт кисла, вапнування ґрунту внесенням доломітового борошна дозволить нормалізувати середу росту рослин.

Застосування доломітового борошна в сільському і дачному господарстві для садово-городніх та злакових культур

Обсяги використання вапнякового борошна залежать від кислотності і механічного складу грунтів:

— Кислі ґрунти (рН менше 4,5): 500-600 г на 1 м2 (5-6 т/га)

— Среднекислые (рН 4,5-5,2): 450-500 г на 1 м2 (4,5-6 т/га)

— Слабокислі (рН 5,2-5,6): 350-450 г на 1 м2(3,5-4,5 т/га)

На легких ґрунтах дозу зменшують в 1,5 рази, а на важких глинистих, навпаки, збільшують на 10-15 %. Вапнякову муку бажано рівномірно розподілити по всій площі ділянки. При внесенні повної дози ефект від вапнування зберігається протягом 8-10 років.

Для кісточкових дерев (вишня, слива, абрикос) необхідне щорічне внесення 1 — 2 кг на дерево по площі пристовбурового кола після збору врожаю.

Для чорної смородини вноситься 0,5 — 1 кг під кущ 1 раз в 2 роки.

Під овочеві культури, особливо капусту, доломітове борошно вноситься перед посадкою. Під картоплю, томати доломітове борошно вноситься завчасно.

Під аґрус, журавлину, лохину, щавель доломітове борошно не застосовується.

Доломітове борошно, а також вапно не можна змішувати з аміачною селітрою, сульфатом амонію, сечовини, суперфосфатом простим суперфосфатом гранульованим, подвійним, гноєм.

При застосуванні доломітового борошна важливо стежити за станом кислотності грунту. Культури, не переносить кислих грунтів (люцерна, еспарцет, цукрові, столові і кормові буряки, капуста) добре ростуть тільки при нейтральній або слабощелочной реакції ґрунтового середовища (рН 7-7,5) і дуже активно відгукуються на внесення вапна навіть на слабокислих грунтах (рн 6,5). Ячмінь, яра і озима пшениця, кукурудза, соя, квасоля, горох, вика, кормові боби, конюшина, огірок, цибуля, салат краще ростуть на грунті, близькою до нейтральної реакції (рН 6-7). Для жита, вівса, льону, проса, гречки, тимофіївки, редиски, картоплі, моркви, томатів найбільш сприятливі для росту ґрунти із слабокислою реакцією (рН 5,5-6,0).

Вапнування за методом Митлайдера

Використовується суміш, що отримується додаванням 7-8 г борної кислоти на кожен кілограм доломітового борошна. Суміш вносять під перекопування при кожній зміні культури разом із заправкою ґрунту мінеральними добривами. Для важких грунтів і торфовищ по 200 г на погонний метр вузької гряди, для легких грунтів по 100 г на погонний метр.

Застосування доломітового борошна для садових квітів і кімнатних рослин

Для кімнатних рослин нормальною вважається кислотність ґрунту за показником pH 6,5. Для фіалок, наприклад, підвищена або знижена кислотність може призвести до «спорт». Але при більш сильних відхиленнях від норми можуть проявлятися менш бажані наслідки: пожовтіння і опадання листя, слабке цвітіння, недостатній розвиток квітки.

Вапнування методом Б. М. Макуни

На відро суміші: верхової рудий торф — 2 частини, дернова земля — 1 частина, рубаний мох сфагнум — 1 частина, річковий пісок — 0,5 частини, половина пакету грунту «Сенполія» (2-2,5 літра), 1 столова ложка простого суперфосфату, 1 столова ложка доломітового борошна, 0,5 літра подрібненого деревного вугілля.

Отриману суміш розсипаємо по горщикам і висаджуємо у неї квіти. Дана суміш буде утримувати кислотно-лужний баланс до наступної пересадки рослини. Але при цьому не забувайте контролювати середовище за допомогою вимірювача кислотності грунту .

Результати застосування доломітового борошна

— поліпшуються умови живлення рослин;

— поліпшуються фізичні, фізико — хімічні і біологічні властивості ґрунту;

— в ґрунті збільшується кількість засвоюваних форм азоту, фосфору, калію, молібдену; підвищується ефективність використання внесених органічних і мінеральних добрив;

— поліпшуються умови живлення рослин;

— пов’язує радіонукліди, тобто сприяє екологічній чистоті врожаю;

— збагачує грунт кальцієм, який сприяє зростанню рослини, покращує стан кореневої системи;

— покращує процес фотосинтезу рослин;

— ефективний засіб боротьби з комахами (володіючи абсолютною нетоксичні по відношенню до будь-яким живим істотам, тонко мелений доломіт викликає абразивне руйнування хітинових покривів у комах).

Термін придатності Доломітового борошна обмежений.

У нашому інтернет-магазині ви можете купити доломітове борошно за ціною 20 руб. за 50 м і з 15% знижкою за ціною 340 руб. за 1 кг!

Короткий опис статті: купити борошно Доломітове борошно (вапнякове) грунту, доломітового, рослин, &ndash, суміш, кімнатних, кислотність, доломітове, культури, кислотності, їдальня,
для поліпшуються, вноситься, нейтральної реакції,
під, внесення врожаю, грунті, суперфосфатом, частина, умови, харчування, сприяє, покращує, рослини, ложка, погонний, частини, площі, літра,
вапнування, використання, фіалок, збагачує, вносити, доломітове, моркви, гречки, доломіт, сільському, господарстві, картоплі, грунт, садово, менше, легких грунтах, важких,
доломітове,
застосування, городніх, вапнування, середу, росту, бажано, кімнатних рослин, кислотність грунту, умови живлення, живлення рослин, поліпшуються умови, кислотності грунту, садово городніх,
застосування доломітового, столова ложка, умови живлення рослин, поліпшуються умови живлення

Джерело: Доломітове борошно (вапнякове) — Мох Сфагнум (Sphagnum) для Ваших квітів і кімнатних рослин

Також ви можете прочитати