Допоможіть вибрати послетренировачный препарат.

26.07.2015

Допоможіть вибрати послетренировачный препарат.

ВСАА (інакше branch chain amino acids) — це амінокислоти з розгалуженими вуглецевими ланцюгами. Точніше, це три амінокислоти: валин, лейцин і ізолейцин. Вони відносяться до категорії незамінних, тобто організм не може синтезувати самостійно. ВСАА метаболізуються у м’язах та діють як переносники азоту при синтезі замінних амінокислот, а також речовин, необхідних для протікання анаболічних процесів. Після того, як ваш організм надходить їжа, найбільш швидко усваивающимися амінокислотами є ВСАА. Кожна з цих амінокислот вносить 10% внеску в забезпечення м’язів енергією під час інтенсивних вправ; особливо цей ефект проявляється при низькокалорійній дієті. Ізолейцин бере участь в утворенні глікогену і гемоглобіну, утилізації холестерину, у метаболізмі Цукру, валін бере участь в утворенні і запасании глікогену, в синтезі пантотенової кислоти, ізолейцин бере участь в утилізації холестерину і метаболізмі Цукру.

У нашому організмі приблизно 35% маси м’язового білка складається з вищезгаданих амінокислот. Відповідно, недолік кожної буде призводити до втрати м’язової маси.

Трохи про цих трьох амінокислотах.

Валін — незамінна амінокислота, що надає стимулюючу дію. Валін необхідний для метаболізму в м’язах, відновлення пошкоджених тканин і для підтримки нормального обміну азоту в організмі. Відноситься до розгалужених амінокислот, і це означає, що він може бути використаний м’язами в якості джерела енергії. Валін часто використовують для корекції виражених дефіцитів амінокислот, що виникли в результаті звикання до ліків. Надмірно високий рівень валіну може призвести до таких симптомів, як парестезії (відчуття мурашок на ко-

ж), аж до галюцинацій.

Валін міститься в наступних продуктах: зернові, м’ясо, гриби, молочні продукти, арахіс, соєвий білок. Прийом валіну у вигляді харчових добавок слід збалансувати з прийомом інших розгалужених амінокислот — л-лейцину і l-доведено.

Лейцин — незамінна амінокислота, що відноситься до трьох розгалужених амінокислот. Діючи разом, вони захищають м’язові тканини і є джерелами енергії, а також сприяють відновленню кісток, шкіри, м’язів. Тому їх прийом часто рекомендують у відновлювальний період після травм і операцій. Лейцин також декілька знижує рівень цукру в крові і стимулює виділення гормону росту.

До харчових джерел лейцину відносяться бурий рис, боби, м’ясо, горіхи, соєве і пшеничне борошно.

Біологічно активні харчові добавки, що містять лейцин, застосовуються в комплексі з валіном і изолейци-ном. Їх слід приймати з обережністю, щоб не викликати гіпоглікемію. Надлишок лейцину може збільшити кількість аміаку в організмі.

Ізолейцин — незамінна амінокислота, що відноситься до трьох розгалужених амінокислот. Ізолейцин необхідний при багатьох психічних захворюваннях; дефіцит цієї амінокислоти призводить до виникнення симптомів, схожих з гіпоглікемією. Необхідний для синтезу гемоглобіну. Також стабілізує і регулює рівень цукру в крові і процеси енергозабезпечення. Метаболізм ізолейцину відбувається в м’язової тканини.

До харчових джерелами ізолейцину відносяться: мигдаль, кешью, куряче м’ясо, турецький горох, яйця, риба, сочевиця, печінка, м’ясо, жито, більшість насіння, соєві білки. Є біологічно активні харчові добавки,

тримають ізолейцин. При цьому необхідно дотримувати правильний баланс між ізолейцином і двома іншими розгалуженими амінокислотами-лейцином і валіном. Найбільш ефективна комбінація розгалужених амінокислот — приблизно 1 мг ізолейцину на кожні 2 мг лейцину і 2 мг валіну.

Напружені тренування тягнуть за собою знос і руйнування частини скорочувальних білків. Таким чином, додатково споживаючи ВСАА, ми зможемо швидше відновлюватися після важкого тренінгу.

Доведено, що м’язове стомлення настає через виснаження запасів м’язового глікогену. По мірі того, як ці запаси тануть, печінка починає витягувати ВСАА з кровотоку і направляє їх до тренуємих м’язам, щоб підтримати їх енергетичні потреби. Чим вище інтенсивність ваших тренувань, тим швидше витрачається глікоген, тим більш значна роль, яку відіграють ВСАА як альтернативне джерело «палива».

Процес стомлення прискорюється у разі різкого виснаження запасів глікогену і недостатнього надходження вуглеводів з їжі. Отже, використання додаткових прийомів ВСАА особливо важливо для спортсменів, що дотримуються низкоуглеводной дієти (наприклад, для культуристів при підготовці до змагань).

ВСАА можуть не тільки забезпечувати м’язи будівельним матеріалом і енергією, але також сповільнювати катаболізм м’язового білка. Погодьтесь, а це набагато важливіше, ніж їх роль в енергозабезпеченні м’язів. Найбільше це твердження відноситься до лейцину, який є субстратом м’язового метаболізму під час періодів виснаження клітинної енергії, таким чином шкодуючи важливі скорочувальні м’язові білки і ферменти

від деградації для заповнення потреб у лейцине.

Завантаження амінокислотами значно сповільнює розщеплення білка у всьому тілі — при цьому ВСАА забезпечували більший захист, ніж суміші «незамінних» амінокислот.

Як відомо, тренування наносять своєрідний «збиток» м’язів, і, щоб продовжити своє зростання, їм потрібно якийсь час на відновлення. У різних людей цей процес займає приблизно від 40 до 96 годин. І якщо ви не знаходите достатнього часу на відпочинок, негативні ефекти будуть тільки накопичуватися. У довершенні до всього ви ще ходите на роботу або навчання, тому через деякий час змушені констатувати — маса не росте і тренування не приносять задоволення. У цьому випадку вам допоможуть ВСАА, так вони створюють основу для побудови м’язової маси і прискорюють обмінні процеси, що в результаті призводить до скорочення відновного періоду.

Ще одним плюсом ВСАА є той факт, що вони не тільки можуть запобігати стомлення і розпад м’язових структур, але і згладжують гормональні коливання, викликані інтенсивним навантаженням.

Як показали проведені наукові дослідження, прийом ВСАА надають антикатаболическое вплив за рахунок різкого підвищення співвідношення тестостерону до кортизолу. Що таке кор-тизол, ми знаємо. Це катаболічний гормон, що виробляється організмом у відповідь на стресову ситуацію і буквально «пожирає» ваші з працею вирощені м’язи.

Перш за все, не слід приймати кожну амінокислоту з ВСАА окремо від іншої. За даними досліджень, їх оптимальне співвідношення 2:1:1. В іншому випадку відбудеться порушення амінокислотного балансу, з усіма витікаючими з вас наслідками у формі ослаблення анаболічних процесів і тощо

Деякі приймають капсули ВСАА до і після тренування. І це правильно (див. вище). Прийом ВСАА до тренування зможе підстрахувати ваші м’язи, якщо в печінці буде недостатня кількість глікогену. А їх безпосереднє вживання після зможе досить швидко відновити енергопотенціал клітин, тобто можна розраховувати на те, що вона почне розгортати пластичні про-

процеси, тобто регенерацію і суперкомпенсацию скорочувальних елементів. У цьому випадку найбільш оптимальним часом прийому амінокислот будуть перші 30 хвилин. Проковтнувши вказану кількість капсулок, ви вбережете себе від того, щоб триває за інерцією підвищений темп обмінних процесів просто-напросто не «з’їв» ваші м’язи.

Професійні спортсмени приймають ВСАА в дуже великій кількості, до 30 грам в день. Для середньостатистичного качка ця кількість може бути зменшено до 5-10 грам.

Існує ще одна теорія прийому ВСАА. Для більш повного і кращого засвоєння ВСАА рекомендують приймати протягом всього дня, так як в цьому випадку ви зберігаєте високий рівень інсуліну весь день. В такому випадку, однак, слід приймати їх разом зі складними вуглеводами, але не з простими цукрами, які неефективні для відновлення м’язового глікогену. Тому було б бажано запивати капсули не просто водою, а вуглеводною напоєм. І, звичайно ж, варто контролювати глікемічний індекс їжі, тримаючи його в межах від низького до середнього.

останнім часом на прилавках спортивних магазинів у великій кількості з’явилися рідкі амінокислоти. У них деякі переваги перед звичайною таблетованій формою. З-за своїх якостей, а саме більш високій засвоюваності та ефективності впливу на процеси анаболізму, вони випереджають таблетки. Але є кілька але. По-перше, це ціна. А це, погодьтеся, досить вагомий аргумент. Не кожен готовий витратити пару-трійку незапланованих сотень рублів на покупку більш наворочених препарату. До того ж при прийомі рідкої форми ВСАА можливі розлади шлунково-кишкового тракту. Все залежить від кислотності розчину. Так що, якщо ви страждаєте підвищеною кислотністю, прийом рідких ВСАА може викликати печію.

Короткий опис статті: соєве борошно

Джерело: Допоможіть вибрати послетренировачный препарат.

Також ви можете прочитати