Fahrwasser: Випічка з кукурудзяного борошна: печиво і кекс

16.12.2015

Випічка з кукурудзяного борошна: печиво і кекс

Я тут недавно спантеличилася питанням утилізації кукурудзяного борошна, ну і напекла. Печиво ось і кекс номер раз, ще буде кекс номер два, але пізніше.

Печиво дивно тим, що воно з кукурудзяним борошном, лимоном і — сюрприз-сюрприз! — кабачком. Звичайно, я не змогла пройти повз кабачка в печиво. Всі, напевно, знають шоколадний кекс з цим овочем, там він не відчувається, але то кекс, він шоколадний і взагалі. Печива я з обережності зробила половину норми — і дарма, кабачок, природно, не відчувається, печиво дуже лимонне, м’яке і смачне.

Тепер порекламирую кекс :)
Він запам’ятався повною відсутністю соди та інших розпушувачів, а піднімається за рахунок довгого і наполегливого збивання (ось цими самими руками!). У мене він не те щоб дуже піднявся, але все-таки зволив трохи, смородина відмінно вписалася, чудо а не кекс, всім раджу (особливо власницям стаціонарних міксерів, їм взагалі все одно скільки збивати))). Одне тільки мене в цьому диво засмучує — якісь чорні штучки з смородини псують мені всю красу розрізу.

Ах так, за рецептами я зверталася до великої жінці Березні Стюарт, щоб далеко не ходити і довго не шукати, і вона, як завжди, не підвела.

(25 штук)

— 110 гр. вершкового масла кімнатної температури

— 1 чашка цукрової пудри

— 1/2 ч. л. ванільного екстракту

— 1 ч. л. мелконатертой лимонної цедри

— 1 ч. л. солі

— 1 чашка борошна загального призначення

— 1/2 чашки кукурудзяного борошна

— 1 середній кабачок, дрібно натерти (в натертому вигляді близько 1 чашки)

Приготування

Розігріти духовку до 160 градусів. Змішати масло і цукор дерев’яною ложкою до пишноти й посвітління. Додати ваніль, цедру і сіль. Додати обидва види борошна і змішати до стану крихти. Додати кабачок і змішати до формування густого тесту. Викласти тісто столовою ложкою на відстані 5 см на 2 дека. Випікати до золотистого кольору по краях 25-30 хвилин, помінявши місцями листи через 13-15 хвилин від початку приготування. Остудити повністю на решітці.

— 220 гр вершкового масла кімнатної температури + трохи для змазування форми

— 1 1/4 чашки + 1 ст. л. борошна, просіяти + трохи для підготовки форми

— 1/2 чашки кукурудзяного борошна

— 1 чашка цукру

— 1 ч. л. ванільного екстракту

— 5 великих яєць кімнатної температури

— 1/2 ч. л солі

— 2 чашки ягід (я брала смородину, також підійде малина або чорниця, або їх суміш)

Перекласти тісто у форму і випікати поки зубочистка не буде виходити сухою близько 65 хвилин. Охолодити на решітці у формі 1 годину. Витягти з форми і дати повністю охолонути на решітці перед тим як нарізати.

Короткий опис статті: кукурудзяна мука Я тут недавно спантеличилася питанням утилізації кукурудзяного борошна, ну і напекла. Печиво ось і кекс номер раз, ще буде кекс номер два, але пізніше. Печиво…

Джерело: fahrwasser: Випічка з кукурудзяного борошна: печиво і кекс

Також ви можете прочитати