Фосфоритне борошно, ціна, продаж. Купити фосфоритне борошно, АгроХимТранс

17.12.2015

Фосфоритне борошно

ТУ 2183-001-56852592-02 вим. 1,2

Мінеральне фосфорне добриво. Тонкодисперсний порошок сірого, темно-сірого або бурого кольору, не розчиняється у воді, погано розчинний у лимонної, яблучної та інших слабких кислотах, повністю розчинний у суміші HCl і HNO3; вологість 0,3-1,5% по масі; залишок на ситі (розмір отворів 0,18 мм) не більше 10%. Фосфоритне борошно отримують при тонкому розмелі фосфоритів — осадових гірських порід, утворених в основному мінералами групи апатиту. Фосфоритне борошно — найдешевше добриво.

Містить 19-30% P2 O5 у вигляді малодоступних рослинам Ca3 (PO4 )2 з домішкою CaCO3. CaF2 та ін. Оскільки фосфат кальцію малорозчинний у воді, фосфоритне борошно може засвоюватися рослинами тільки на кислих ґрунтах — підзолистих і торф’яних, сірих лісових, болотних грунтах, вилужених чорноземах, червоноземах — в яких Ca3 (PO4 )2 поступово переходить в доступний рослинам дигідрофосфат Ca(H2 PO4 )2 *H2 O. Велике значення має тонкість помелу. Фосфоритне борошно може не дати ефекту, якщо в грунті багато засвоюваного фосфору, при низькому рівні потенційної кислотності внаслідок високого ступеня насиченості грунту підставами. Кислий торф, фізіологічно кислі добрива, торфонавозные компости підсилюють розкладання і покращують засвоєння фосфоритного борошна.

Застосовують в якості основного добрива (вносять восени під оранку). Найбільш ефективна на суглинках і глинах при використанні під люпин, гірчицю, гречку, горох та інші культури, кореневі виділення яких підкислюють грунт. На вапнованих і добре вгноєних ґрунтах фосфоритне борошно не застосовують. Доза фосфоритного борошна 40-90 кг/га P2 O5. Добриво використовують також для приготування гнойових і торф’яних компостів.

Основним достоїнством фосфоритного борошна як добрива є її невисока вартість, екологічна нешкідливість і тривалу післядію. Продукт не злежується, добре розсіюється; недолік — сильно порошить.

Внесення фосфоритного борошна роскисляє грунт і забезпечує позитивний баланс фосфору в ґрунті для формування повноцінного за якістю урожаю, а також створює оптимальні умови для повного та ефективного засвоєння рослинами азоту і калію з ґрунту.

Основні технічні характеристики

Короткий опис статті: продаж борошна

Джерело: Фосфоритне борошно — ціна, продаж. Купити фосфоритне борошно — АгроХимТранс

Також ви можете прочитати