Фото-кулінарія

03.09.2015

Фото-кулінарія

Кожен раз, коли ви приходите в ресторан або кафе, де виставлені апетитні картинки в меню або на стінах, в наших організмах на чисто рефлексорном рівні прокидається голод. Це ж як потрібно сфотографувати якусь страву або десерт, що деколи, вони виглядають краще ніж в реальному житті! Фото-кулінарія — одна з найшанованіших областей жанрової фотографії. Просто приготувати вишукану страву і сфотографувати його на камеру це занадто обивательська думка. На практиці все набагато складніше.

Фото-кулінарія

Отже, як можна проявити себе в гастрономічній фотографії? Можна привести приклад відомої компанії Ash Photography, в якої технологія фото-кулінарії виглядає наступним чином.

Компанія має 5 студійних приміщень, чотири з яких оснащені повністю укомплектованими кухнями. У список співробітників Ash Photography входять фотографи та стилісти. Замовників здебільшого представляють кулінари, які створюють кулінарні шедеври буквально на місці, а стилісти наводять лиск готових страв з допомогою свого дару оформлення. У розпорядженні стилістів близько 40 тис. елементів обстановки і приладдя. Так що необхідний декор разыщется майже напевно.

Фото-кулінарія

Початківці фотографи повинні враховувати, що для покупки інтер’єрних комплектів потрібно витратити чимало грошей, правда цей інвентар залишається вже назавжди, тому його можна буде використовувати повторно. Хоча, як варіант, посуд та інші аксесуари можна брати напрокат.

Що може знадобитися фотографу для успішного отримання знімка? Залишивши за дужками стилістичні моменти, виділимо основне — освітлення, але варто визнати, освітлення стоїть на чолі кута в будь-якому жанрі фотографії. Багато фахівців вважають за краще природне освітлення, яке проступає через вікна, а також пом’якшений світло з допомогою різних розсіювачів. Але оскільки сонце не передбачувано, краще за все покластися на освітлювачі.

Фото-кулінарія

Більшість спеціалізованих студій, і Ash в тому числі, мають у своєму арсеналі галогенові (HMI) освітлювачі. Перевага надається саме їм, оскільки лампам розжарювання характерно виділення надмірної кількості тепла, внаслідок чого деякі страви втрачають свою зовнішню привабливість. Але, не залежно від використовуваного типу освітлення, при плануванні кадру краще використовувати муляж, а справжній блюдо винести лише на фінальний кадр. Це і є причиною того, що деякі студії обладнані кухнями для кулінарних приготувань «не відходячи від каси».

Фото-кулінарія

Звісно, багато уваги потрібно приділяти і фону, який ні в якому разі не повинен применшувати презентабельність страви. Вибирати фон потрібно обережно. Певні текстури, стилі і кольори відмінно поєднуються з окремими стравами. Наприклад, червона риба здорово виглядає на блакитному тлі. Навчитися правильно комбінувати об’єкти фотографуються з різною фонової палітрою потрібно час, і побільше практики.

Фото-кулінарія

Закінчивши з фоном і оформленням, настав час підібрати кут зйомки і зібрати композицію. Для початку, краще підібрати необхідний ракурс, і лише після цього виставляти освітлення. Через брак відбивачів, їх можна змайструвати з полістиролу або білого картону. Розміщувати їх треба так, щоб падав відсвіт на затемнені ділянки страви.

В якості альтернативного способу не зайвими будуть софтбокс і студійний спалах. Добре відбиває світло білий стеля та стіни, але з іншого боку, потужний направляється світло, наприклад від тубуса, ефектно виділить об’єкт, що знімається, особливо виграшно виглядатимуть рідкі або желеподібні страви.

Фото-кулінарія

Не ускладнюйте освітлювальні схеми, оскільки надмірна освітленість буде тільки відволікати увагу від об’єкта. Почніть ставити світло тільки від одного джерела, додаючи додаткові по мірі необхідності. Також, не зловживайте деталізацією кілька ретельно обміркованих елементів виглядають набагато краще, ніж художній «безлад» з нагромаджень деталей. Візьміть це нескладне правило на озброєння. Але також не слід забувати про головне блюдо, спробуйте для нього різні кольори та форми.

Фото-кулінарія

Більшість гастрономічних натюрмортів знімаються крупним планом. З-за незначної глибини різкості деталі фону, як правило, розмиваються, що приковує погляд до ключового предмета, при цьому можна і зовсім обійтися без макро-об’єктива. Вузьке поле зйомки змушує виставляти великі діафрагми, що в свою чергу дає можливість варіювати довжину витримки. При виборі великих значень, обов’язково поверніть штатив.

Фото-кулінарія

Короткий опис статті: кулінарія фото Кожен раз, коли ви приходите в ресторан або кафе, де виставлені апетитні картинки в меню або на стінах, в наших організмах на чисто рефлексорном рівні прокидається голод. Це ж як потрібно сфотографувати якусь страву або десерт, що деколи, вони виглядають краще ніж в реальному житті! Фото-кулінарія — одна з найшанованіших областей жанрової фотографії. Просто приготувати вишукану страву і сфотографувати його на камеру це занадто обивательська думка. На практиці все набагато складніше. фотографія, фотосправа, жанри, фотографи, фототехніка

Джерело: Фото-кулінарія

Також ви можете прочитати