ФОТО: Кулінарні школи, в яких варто повчитися . Forbes.ru

16.07.2015

Le Cordon Bleu (Париж, Франція або Лондон, Англія)

Вартість навчання: від ?5000 за курс

Le Cordon Bleu — головна, найстаріша, найважливіша кулінарна школа в світі. Це місце, де кухня перетворена в системну академічну галузь і де є той, що називається викладанням. І воно дещо відрізняється від звичайних кулінарних технікумів.

В Le Cordon Bleu вчать не просто готувати, а насамперед навчають розуміння гастрономії, яке було закладено Огюстом Ескоф’є в кінці XIX століття і яке зробило репутацію французької кухні в XX столітті. На цій філософії заснована ресторанна техніка в усьому світі.

Головні філії школи — в Парижі та Лондоні, паризькій школі більше 100 років, лондонській — близько 80. В школі кращі викладачі, причому лондонський і паризький філії — це єдиний пул кухарів.

Я вчився в лондонській філії, там же, де і Маріо Бата, нью-йоркський шеф, названий американським GQ кілька років тому людиною року, і Йотам Оттоленги, відкрив у Лондоні геніальне кафе з середземноморською їжею. Лондонський філія — велика чотириповерхова школа зі стоянкою для велосипедів у marylebone, де живуть Мадонна і сер Пол Маккартні.

Навчання в Le Cordon Bleu — це три курсу, кожен з яких триває близько чотирьох місяців (разом з іспитами тощо). Можна вибрати одне з двох відділень — кулінарний або кондитерський. Протягом курсу проходять теоретичні, тематичні та практичні заняття.

Невеличка різниця між двома філіями все ж є: паризька школа і більше, і жорсткіше. Зокрема, в Парижі студентам доводиться самим мити посуд, а в Лондоні посуд мили за нас.

Le Cordon Bleu — школа не тільки для тих, хто з дитинства хоче стати професійним шеф-кухарем. У мене був однокурсник, бразилець японського походження з Сан-Паулу, адвокат, який поїхав на два роки в Лондон вчитися в школі. А після навчання збирався стажуватися в ресторанах і повернутися в Бразилію, керувати власним рестораном в Сан-Паулу.

У моєї дружини, яка теж вчилася в Le Cordon Bleu на кондитерському відділенні, була однокурсниця — п’ятдесятирічна німкеня, яка 15 років збирала гроші, щоб поїхати в школу, закінчити кондитерський факультет і відкрити пекарню в Німеччині.

Головне, що дає Le Cordon Bleu, — це не вміння готувати і не знання про їжу. Вони у кожного з нас протягом життя так чи інакше збираються. Особливо у такого «напробованного» людини, як я, який був, здається, в 5000 ресторанів. Але, як і всяке хороше навчання, Le Cordon Bleu дає можливість систематизувати те, що ти знав або здогадувався. І, як всяке практичне знання, робить тебе вільним.

Де: Le Cordon Bleu Paris, 8 Rue Leon Delhomme, тел.+33 (0)1 53 68 22 50 або Le Cordon Bleu London, 114 Marylebone Lanes, тел.+44 207 935 35 03

Короткий опис статті: школа кулінарії Дипломований кухар і головний редактор журналу «Афіша-Їжа» Олексій Зімін рекомендує найкращі в світі кулінарні школи Дозвілля, Лондон, Мадонна, Париж, Піренеї, Франція, французька кухня, Le Cordon Bleu, Пол Маккартні, Хестон Блюменталь

Джерело: ФОТО: Кулінарні школи, в яких варто повчитися | Forbes.uk

Також ви можете прочитати