Губернатор Мурманської області обіцяє не допустити підвищення цін на борошно і хліб .

31.07.2015

Губернатор Мурманської області обіцяє не допустити підвищення цін на борошно і хліб

Небувала спека в Росії змушує нервувати навіть сіверян, яким не довелося страждати від літньої спеки. Посіви згоряють, і люди побоюються різкого підвищення цін на продукти.

Виросла ціна на імпортні овочі та фрукти

Традиційні для серпня астраханські кавуни, на подив мурманців, подорожчали в середньому на 6 рублів. Дивно, чи не правда? Адже такі баштанні культури як раз-таки люблять спеку і, здавалося б, повинен бути хороший урожай. Але, як нам пояснили зі знанням справи південні торговці на ринку, в таку спеку, як стояла цього літа, можна зібрати урожай лише один раз.

Хвостик кавуна спалює нещадний сонце, і ягода гине, не дозрівши. Це, швидше за все, і сталося з культурою, викликавши її дефіцит. Подорожчали лимони. Їх закупівельна ціна зросла з 60 до 130 рублів. З редискою те ж саме: з 130 до 170 рублів. Помідори і капуста «накинули собі» по 5 рублів за кілограм. І тільки коренеплоди (картопля, морква) в ціні залишилися на колишньому рівні.

Як зазначають продавці, у стрибку цін зіграло роль подорожчання бензину в середньому на 3 рубля. Дійсно, ціни на марки палива окремих виробників (76-й, 80-й) подорожчали на рубль-три. За даними управління Мурманської антимонопольної служби Росії, роздрібні ціни на нафтопродукти окремих виробників (92-й, 95-й, 76-й, дизельне паливо) за останні два тижні не змінилися, а оптові поставки навіть знизилися на відсоток.

Готуйте грошики на крупи

Подорожчали рис, просо, овес, більша частина врожаю яких згоріла. Але найбільший зростання цін очікується на гречку. В цьому році гречки зібрали вдвічі менше, ніж у минулому.

— На оптових базах, де закуповуємо крупи і борошно, вже відреагували на кліматичний катаклізм. Заводи-виробники шлють інформаційні листи, що ціни на продукцію зростуть. Якщо раніше купити зерно можна було без передоплати, то зараз зробити це практично неможливо, — розповіла Ольга Кузнєцова, заступник начальника цеху ВАТ «Мурманський комбінат хлібопродуктів».

Поповзли в Заполяр’ї вгору ціни на хліб. Вартість популярного у громадян батона «Нарізний» виробництва «Пекар» зараз дорівнює 28 рублів, хоча трохи раніше була 23,5 рубля.

У міністерстві економічного розвитку Мурманської області не роблять прогнозів того, які продукти в регіоні помітно подорожчають. Але фахівці відомства впевнені, що торговельні точки можуть підняти ціни, скориставшись ажіотажним попитом покупців на крупи. Мабуть, так влаштована людина: при будь-якому катаклізм виникають розмови, що це провісник голоду і мору.

А м’ясце поки стабільно

Різкого стрибка вартості м’ясної і молочної продукції заполярних сільгоспвиробників, судячи з усього, можна не очікувати. Кормів у регіоні достатньо, і наші аграрії отримають довгоочікувані субсидії з обласного бюджету. Але не всі. Наприклад, «Агрохолдинг «Мурманський» уряд позбавив дотацій, тому ціни на його продукцію все ж піднімуться.

Постанова про виплати підприємствам північного оленярства, племінного тваринництва, а також про завезення насіння для вирощування кормових культур підписав днями губернатор області Дмитро Дмитрієнко. Уряд намагається докласти всі сили, щоб удар аномального літа по гаманцю сіверян був мінімальним.

Глава регіону, коментуючи ситуацію з аномальною спекою в країні, результатом якої з великою ймовірністю стане поганий урожай, підкреслив, що регіональний уряд робить все необхідне, щоб не допустити підвищення цін на борошно, хліб і корми.

— Ми почали займатися питанням стримування зростання цін на соціально значущі продукти задовго до того, коли всерйоз виникла така загроза, — заявив Дмитрієнко. — У нас були консультації з Міністерством сільського господарства Росії, і з Департаментом уряду РФ, відає сільськогосподарськими питаннями. На сьогоднішній день ситуація в регіоні стабільна.

Місцеві виробники з початком посухи відпускні ціни на свою продукцію не підвищили. Десяток курячих яєць в центральних регіонах країни вже коштує близько 50 рублів, а в фірмових магазинах заполярних виробників — 14 рублів.

— Ми дотримуємося рекомендацій уряду щодо непідвищення цін на продукцію, — заявив Володимир Сидоров, голова правління сільськогосподарського кооперативу «Полярна зірка». — А все інше, звичайно, піднявся в ціні — електроенергія, корм. Макуха подорожчав у два рази.

Також ціни на сільгосппродукцію взяла під контроль Федеральна антимонопольна служба. Територіальним підрозділам дано доручення відслідковувати випадки необґрунтованого подорожчання сільгосппродукції. Вже сьогодні антимонопольники повинні подати звіти про вартість соціально значущих товарів в різних регіонах Росії.

Короткий опис статті: ціна на борошно чи Чекати жителям півночі подорожчання інших продуктів?

Джерело: Губернатор Мурманської області обіцяє не допустити підвищення цін на борошно і хліб // MURMANSK.KP.RU Комсомольська правда в Мурманську

Також ви можете прочитати