Харчування

15.10.2015

Статті
— Харчування
Продукти з білої муки

Біла мука так само відноситься до зерна, як героїн до маку. Сильно очищений (і зазвичай хімічно оброблений), цей білий з сильним Інь порошок в основному розпадається в організмі на очищений цукор і, отже, робить те ж, що і цукор. Подивіться розділ «Цукор», щоб отримати уявлення про білій муці. Однак біла мука все ж має кілька своїх власних цікавих особливостей.

Біла мука сприяє появі шару шлаків на стінках кишечника

Біла мука не містить клітковини, тому кишечнику чекає важка робота, щоб пропустити її через себе: борошно стає в’язкою і застряє між крихітними, тонкими, як волосся, ворсинками стінок кишечника. Це не тільки робить неможливим нормальне травлення борошна, але і перешкоджає засвоєнню всієї іншої їжі.

У східній медицині вважається, що кишечник і мозок енергетично пов’язані; те, що відбувається на нижньому поверсі, відбивається на верхньому. Просто згадайте свій останній запор; забитий кишечник призводить до того, що розум стає раздражимым і загальмованим. Тепер згадайте момент, коли ви голодували; коли порожній кишечник — в голові ясно. Отже, зашлакованний кишечник має своїм наслідком зашлакованное, затуманений мислення. А біла мука чудова. пап’є-маше.

Це не означає, що ви повинні утримуватися від усіх продуктів з білого борошна до кінця своїх днів. Якщо ви будете їсти більше їжі, багатої мінералами, такої, як зернові, зелень і морські водорості, регулярно, ваш «мінеральний банк» буде поповнювати рахунки, і ви зможете спокійно дозволити собі пасту на вечірці у друзів. Але вживання цього кожен день може сильно послабити вас і викликати перепади настрою, втому і депресію.

Випічка можна зробити вам примхливим і дратівливим

Звичайно, це звучить дивно. І мова йде, в першу чергу, про випічці — в протилежність іншим борошняним виробам, таким, як макарони. На відміну від макаронів, які в процесі приготування зневоднюються, хліб (і інші апетитні хлібні вироби), який випікається, викликає сухість. Цільнозерновий запечений хліб теж викликає сухість. Завдяки цьому його якістю ваш організм позбавляється рідини, що сприяє загальної скутості, і в результаті — до дискомфорту в області шиї, плечей і верхньої частини спини. Печінка, яка особливо чутлива до випічки, може запалитися, а коли ваша печінка збуджена, ви самі стаєте запалених і примхливим. Коли в наступний раз помітите за собою нерозумність і злостивість, запитайте себе: «не їв я хліба в попередній годину?». Якщо ви страждаєте від хронічних проблем з шиєю і спиною і загального відсутність гнучкості, припиніть є випічку (сюди відносяться здобні булочки, кукурудзяні палички, кренделі, печиво, торти, крекери, піца, пироги — ну вже вибачте), і симптоми повинні значно зменшитися.

Цільнозернові борошно

У макробіотичної кулінарії якщо і використовується борошно, то це майже завжди цільнозернові борошно. Продукти з цільного борошна містять деякі мінерали і волокна, а також крохмаль зерновий, тому вони легше засвоюються і не крадуть мінерали з вашої крові і кісток.

Однак пам’ятайте, що продукти з цільнозерновий борошна — все-таки не цілісні продукти ; зерно, щоб зробити з нього борошно, була перемелена, а значить, воно окислювалося і втратив багато енергії. Тому борошняні вироби ніколи не зможуть замінити собою неймовірні, наповнені енергією зернові, але життя без макаронів — хоча б зрідка — це не життя!

До цільнозерновим продуктам відносяться:

Булгур. це зерна пшениці, які були попередньо проварені і розколоті, тому їх енергія не цілісна. Але вони ідеальні влітку і для легкого перекусу.

Цільнозернові макарони. головним чином використовуються удон (з цілісної пшениці) і соба (суміш пшениці і гречки). Ви можете вільно експериментувати з макаронами з кукурудзи, квіноа/лободи, спельти/полби і бурого рису.

Кус-кус з цілісної пшениці. такі швидкі в приготуванні, ці крихітні кульки тесту можуть додати, коли це необхідно, швидкості і зручності у ваше життя.

Цільнозернові хлібці. хліб, в основному використовується в макробіотичної кулінарії, — це хліб з цілісної пшениці на заквасці недрожжевого походження, тому що дріжджі промислового виробництва можуть стати причиною слабкості і розширення кишечника, і в результаті — безлічі проблем. Вибирайте бездріжджовий піту з цільної пшениці. Трохи складніше буде знайти бездріжджові тортильї, але варто пошукати.

Хліб з пророщеного зерна. в основному він доступний в магазинах здорового харчування, у відділі замороженої продукції. Насправді цей хліб виготовлений не з борошна, а з пророщеного зерна, він не містить дріжджів і такий класний смак. Хороший для швидкого перекусу.

Моті. з точки зору технології приготування не борошняні, моті готуються з солодкого бурого рису, відвареного на пару і потім розтовченого (тому вони не цільнозернові) і сформованного в клейковатые апетитні пиріжки, які ви потім можете обсмажити в сковороді, запекти або приготувати з них вафлі. З них також можна приготувати маленькі «грінки» або потерти в овочеве блюдо, де вони розплавляться. Але не дайте слова «солодке» обдурити себе; солодкий бурий рис солодкий не як цукерки — він просто багатшими за змістом жиру і білка, ніж звичайний рис. В Японії моті дають нещодавно народили матерям, щоб стимулювати лактацію. У стандартній макробіотичній дієті, моті прийнято вживати один або два рази на тиждень.

Тексти для додаткового читання:

Короткий опис статті: цільна борошно

Джерело: Харчування

Також ви можете прочитати