Хліб на заквасці в хлібопічці. Бездріжджовий хліб в хлібопічці

26.09.2015

Хліб на заквасці в хлібопічці. Бездріжджовий хліб в хлібопічці

Аромат свіжоспеченого хліба здатний звести з розуму кожного. Традиційно господині у минулі часи випікали його самі, так як можливості купити готовий батон просто не було. Рецепт жінки передавали з покоління до покоління. Більш широко на Русі був розповсюджений житній хліб зі злегка відчутною кислинкою. Зараз же спекти хліб не складає особливих труднощів, адже на допомогу господиням прийшла хлібопічка. В ній готуються різні сорти випічки, в тому числі і хліб на заквасці. В хлібопічці він відмінно вистоюється і пропікається.

Хлібопічка

Цей пристрій для випічки хліба стало досить популярним останнім часом. Багато підприємств, які виробляють побутову техніку, мають у своїх лінійках чимало моделей хлепопечек. Даний прилад здатний самостійно замісити тісто, почекати, поки воно підійде, і спекти чудовий паска. Крім стандартного набору програм для виготовлення хліба, в такому пристосуванні є можливість варити джем, готувати згущене молоко, замішувати як дріжджове, так і бездріжджове тісто, а також випікати різноманітні кекси і здобу.

Основний рецепт пшеничного хліба

Пшеничний хліб (на заквасці або дріжджовий) — найбільш поширений вид хлібобулочних виробів. Майже в кожній родині він присутній на столі щодня. Для його приготування слід налити на дно хлібопічки близько 300 мл холодної води. Для різних приладів пропорції можуть відрізнятися, як правило, класичний рецепт можна знайти в книжках, які зазвичай додаються до хлібопічці. Потім в різні куточки насипається 1,5 великі ложки цукру і 1,5 маленькі — солі. Рослинне масло також має бути. Його необхідно 1-1,5 столові ложки. На таку кількість води використовується 600 грам пшеничного борошна. Більша частина цієї кількості засипається в чашу, потім зверху кладуть дріжджі (10 грам звичайних або 1,5 невеликих мірних ложок сухих), покривається все, що залишилася борошном. Приблизно через 3 години ароматний хліб буде готовий.

Хліб на заквасці в хлібопічці

Тим, кому дріжджі протипоказані, можна приготувати бездріжджовий хліб в хлібопічці, використовуючи закваску. Вона додасть випічці необхідну пористість і неповторний смак. Тісто в даному випадку буде підніматися з-за кисломолочних бактерій. Для того щоб закваска добре приготувалася, необхідно дотримувати чистоту. У продукті не повинні бути присутніми інші бактерії і мікроорганізми. Важливо пам’ятати про те, що молочнокислі бактерії гинуть на світлі, тому наполягати закваску треба в темному місці. Ідеальна температура для сквашування +23ºС. Зберігати заготовку необхідно в холодильнику.

Етапи приготування закваски

Якщо готувати пшенично-житній хліб на заквасці в хлібопічці, то, насамперед, варто підготувати необхідні компоненти. Для приготування закваски береться 100 грам води і 100 грам суміші пшеничного і житнього борошна. Всі інгредієнти змішуються в чистій неметалевої посуді дерев’яною або пластиковою ложкою. Потім отриману суміш необхідно залишити в темному місці при +15. +25º С на 24 години. На другий день обсяг закваски змінюється, її стає більше. Половину отриманої суміші потрібно відкинути, так як на етапі приготування в складі присутні небажані мікроорганізми. Потім додається 50 мл води і по 25 грам пшеничного і житнього борошна. Ці дії повторюються на 3 і на 4 день. Тільки на п’ятий закваска вважається готової до застосування. Частина її можна використовувати відразу, іншу ж помістити в холодильник.

Бездріжджовий хліб в хлібопічці. Як приготувати

На основі закваски, приготовленої можна зробити пшеничний хліб. Для цього в чашу налити 250 мл води, додати по 2 ложки масла і цукру (його можна замінити медом), 2 невеликі — солі. Ще необхідні житні висівки (4 ложки). Закваски потрібно приблизно 7 столових ложок. 400 грам борошна поділяються на 2 частини. Поверх першої порції кладеться закваска і засипається решті. Режим, на якому можна випікати хліб на заквасці в хлібопічці, — здоба. Якщо при приготуванні використовується закваска з холодильника, то її необхідно активувати. Для цього забирається верхній шар, додається вода і борошно. Суміш потрібно відставити до збільшення в об’ємі. Тільки після цього її можна застосовувати.

Житній хліб

Якщо у господарстві є хлібопічка, житній хліб на заквасці готується без значних зусиль. Але важливо пам’ятати той момент, що даний паска вимагає великої вистоювання (3 — 4 години), і якщо немає необхідної програми, то час для підняття доведеться встановлювати самостійно методом проб. Отже, ось один з рецептів. Необхідно взяти 500 мл закваски, 1 склянка води, чайну ложку солі, 2 ложки цукру, невелику кількість рослинного масла. Згідно з іншим рецептом, житній хліб на заквасці в хлібопічці має в своєму складі такі інгредієнти: 4 ложки закваски, 300 мл води, борошна необхідно 400 грам. Також присутні висівки (100 грам). Сіль, цукор, олія приблизно в тих же пропорціях. Можна додавати різні спеції, сухий часник, насіння. Колобок, який утворюється при замісі, може розпадатися. Щоб він придбав необхідну форму, можна допомогти приладу лопаткою. Припустимо брати половину житній, половину пшеничного борошна. Такий варіант підійде для початківців господарок. Поступово можна доводити пропорції до 100% вмісту житній.

Поради з приготування житнього хліба

в порівнянні з пшеничним колобком, житній буде липким і щільним. Рекомендують не додавати відразу весь обсяг води, а залишити приблизно 20 мл Якщо колобок буде сухуватий, можна долити решту рідина. Особлива увага приділяється часу розстойки.

Головний орієнтир — збільшення тесту в 2 рази. Якщо воно підійде недостатньо, то хліб погано пропечеться, у зворотному випадку в структурі буде багато дірок. Чим більше в складі є житнього борошна, тим більше часу буде потрібно на випікання. Орієнтовно вона становить 80-90 хвилин. В цілому, хліб на заквасці в хлепопечке готується досить просто, але кожна господиня все одно буде коректувати рецепти по мірі набуття досвіду, змінюючи кількість інгредієнтів і час приготування.

Короткий опис статті: бездріжджовий хліб в хлібопічці Аромат свіжоспеченого хліба здатний звести з розуму кожного. Традиційно господині у минулі часи випікали його самі, так як можливості купити готовий батон просто не було. Рецепт жінки передавали з покоління до покоління. Більш широко на Русі був розповсюджений житній хліб зі злегка відчутною кислинкою. Зараз же спекти хліб не складає особливих труднощів, адже на допомогу господиням прийшла хлібопічка. бездріжджовий хліб в хлібопічці, хліб на заквасці в хлібопічці бездріжджовий хліб в хлібопічці хлібопічка житній хліб на заквасці

Джерело: Хліб на заквасці в хлібопічці. Бездріжджовий хліб в хлібопічці

Також ви можете прочитати