Хліб на заквасці в хлібопічці, рецепт з фото

14.09.2015

Хліб на заквасці в хлібопічці

Бездріжджовий хліб на заквасці я почала пекти більше 10 років тому, і так як я дуже люблю кухонні девайси, незабаром купила програмовану хлібопічку для такого хліба :). Тоді продавалася, по-моєму, тільки одна модель, зараз вибір побільше.

Чим хороша програмована хлібопічка, так це тим, що ви можете один раз внести в неї свою програму (час замісу, вистоювання, випікання), так як для хліба на заквасці вона дещо відрізняється від програм для дріжджового хліба, і тільки потім закласти всі продукти для хліба і натиснути потрібну кнопку. Я печу в хлібопічці на заквасці не тільки білий і житній хліб, але і повітряні солодкі булки. Це дуже зручно і результат завжди радує!

Рецепт як раз одного з варіантів такого хліба на заквасці в хлібопічці прислала мені наша читачка Гузель Махаррам. З радістю його наводжу, з моїми доповненнями.


Хліб на заквасці в хлібопічці

Гузель пише:

Батьки подарували мені на день народження хлібопічку, і тепер свіжий бездріжджовий хліб з хрусткою скоринкою я можу готувати хоч кожен день, витрачаючи на це мінімум часу. Для цього потрібно всього лише покласти всі інгредієнти і натиснути на кнопку. Хліб виходить дуже смачним і не кислим, тому що хлібопічка регулює оптимальну температуру і хліб не скисає, підвищується більше ніж у два рази.

Тільки для бездріжджового хліба на заквасці потрібно придбати хлібопічку з індивідуальним програмуванням. У нас в місті продаються три моделі: Bork Х500, Philips HD9046, Stadler Form Baker Two SFBM.9900. У всіх цих хлібопічках йде стандартний індивідуальний режим — заміс 1, підйом 1, заміс 2, підйом 2, підйом 3, випікання. Потрібно просто встановити час для кожного циклу.

Склад:

  3-4 ст. ложки бездріжджовий закваски 300 мл води, 1,5 ст. ложки рослинного масла
 • 1,5 ч. ложки солі
 • 1,5 ст. ложки цукру 100 г висівок 400 г борошна

Як приготувати хліб у хлібопічці на заквасці:

 1. Встановлюємо у відерце хлібопічки лопатку, наливаємо в неї воду, масло і закваску.


Закваска і рідкі інгредієнти

 • Насипаємо сіль, цукор, висівки, борошно


  Насипаємо сухі інгредієнти

 • Ставимо форму в хлібопічку та встановлюємо індивідуальний режим. Для індивідуального режиму встановлюємо наступні параметри:
  • Заміс 1 – 14 хвилин
  • 1 Підйом – 60 хвилин
  • Заміс 2 – 5 хвилин
  • Підйом 2 – 2 години
  • Підйом 3 – 2 години
  • Випікання – 1 годину 20 хвилин
 • Натискаємо на старт.
 • Хлібопічка сама все замісить, треба тільки простежити, щоб вийшов колобок. Перший раз краще не насипати все борошно відразу, а залишити частину. І під час замісу підсипати, простеживши, щоб тісто зібралося в м’який колобок. Запам’ятайте, скільки вам буде потрібно борошна для замісу, щоб в наступний раз відразу покласти потрібну кількість і не контролювати заміс.


  Бездріжджове тісто на заквасці в хлібопічці

  Створюючи потрібну температуру, хлібопічка сама підніме тісто.


  тісто

  І сама спече повітряний і рум’яний хліб на заквасці.


  Готовий хліб на заквасці

  Виймаємо відерце з хлібопічки і дістаємо готовий хліб. Коли він охолоне, можна різати.


  Бездріжджовий хліб в хлібопічці на заквасці

  Приємного апетиту!

  P. S. Якщо Вам сподобався рецепт, підписуйтесь на нові !

  З любов’ю, Juliya.

  Оцініть, будь ласка:
  оцінка: 4,97 ( 35 голосів)

  Умови копіювання | Автор: Juliya

  (наведіть мишкою відразу на потрібну кількість сердечок)

  Короткий опис статті: хліб в хлібопічці Докладний рецепт хліба на заквасці в хлібопічці. Як спекти бездріжджовий хліб в хлібопічці. хліб в хлібопічці, хліб на заквасці в хлібопічці

  Джерело: Хліб на заквасці в хлібопічці — рецепт з фото

  Також ви можете прочитати