Хліб з обойної (цільнозерновий) пшеничного борошна з медом. Хлібобулочні

24.07.2015

Хліб зі шпалерного (цільнозерновий) пшеничного борошна з медом
Хліб зі шпалерного (цільнозерновий) пшеничного борошна з медом

Добрий день!

Пропоную вам спробувати корисний хліб з цільнозерновий борошна.

Хліб виходить дуже-дуже смачний, м’який, пористий. Він не білий, а, швидше коричневого кольору з-за цільнозерновий борошна. Пахне дуже приємно, пшеницею. Мед дає тільки легкий аромат, хліб виходить несолодкий.

Необроблене пшеничне зерно складається з трьох головних частин: оболонки, алейронового шару, зародка і борошнистого ядра — ендосперму. Оболонка, що займає 7-10% від ваги зерна, містить 80% усіх мінеральних речовин, це хороший джерело харчових волокон (клітковини) і пектинів – природного абсорбенту. Зародки пшениці – це осередок життєвої сили, концентрат вітамінів, амінокислот і поліненасичених жирних кислот. Ендосперм (борошнисте ядро), який є основною частиною зерна, багатий вуглеводами, білками, містить нікотинову кислоту і залізо, а так само унікальні водорозчинні харчові волокна бета-глюкан. Саме ендосперм – основна складова звичайного пшеничного борошна.

Борошно з цільного пшеничного зерна містить вітаміни, білки і мінерали, які є не тільки в ендоспермі, але і у висівках і в зародку. Тому така мука є продуктом набагато більш корисним, ніж звична нам біла мука.

Цільнозернові або, що теж саме, обойне борошно повинна мати кремовий колір, який дають мелкоперемолотые частинки оболонки зерна. Цієї борошном можна замінити частину звичайної хлібопекарського борошна практично в будь-якому рецепті.

З-за зниженого вмісту клейковини в цій муці (кількість глютену у відсотковому співвідношенні знижений з-за підвищеного вмісту клітковини і інших корисних речовин) випічка буде не такою пишною.

Короткий опис статті: цільнозернові борошно Готуємо вдома Хліб зі шпалерного (цільнозерновий) пшеничного борошна з медом • Хлібобулочні вироби Хліб зі шпалерного (цільнозерновий) пшеничного борошна з медом • Хлібобулочні вироби

Джерело: Хліб зі шпалерного (цільнозерновий) пшеничного борошна з медом • Хлібобулочні вироби

Також ви можете прочитати