Без рубрики

Хлібопічка — кращий вибір подарунка

21.09.2015

Хлібопічка — кращий вибір подарунка

Хліб, який, як кожному відомо, всьому голова, сьогодні, звичайно, не в дефіциті. Швидше навпаки: на полицях магазинів чого тільки немає — батони, багети, хліб бородинський і український, булки з висівками і з родзинками, низькокалорійні хлібці і здобні булочки, загалом, все, що душа забажає. Ось тільки якість не завжди відповідає бажаному, не кожен день вдається купити свіжу булочку, а останнім часом все частіше потрапляють у хліб добавки серії «Е», тому всім любителям свіжого і смачного хліба, а також прихильникам здорового способу життя залишається одне — купувати хлібопічку.

Цифрове меню на 12 програм і світлодіодний дисплей

13-годинний програмований таймер

Функція збереження хліба теплим протягом 60 хвилин

Регулювання ступеня підрум’янення: світла скоринка, середня і темна

Знімна ємність для випічки з лопаткою для замішування і антипригарним покриттям

В комплекті з мірним стаканчиком і ложечкою

Неслизькі ніжки

Живлення: 230В/ 50Гц, потужність: 600Вт

Легше не буває

Хліб, спечений вдома, здавна цінувався у багатьох народів світу, тому розвиток техніки не могло не торкнутися домашнє хлебопекарство. Подарунком для всіх любителів апетитних батонів і булочок стала випущена в 1986 р. перша автоматична хлібопічка. Це сталося в Японії, але вже через кілька років хлібопічками користувалися в США і в Європі, а потім і в Росії та Україні.

Всі хлібопічки вміють замішувати тісто і випікати хліб і працюють при цьому за однією і тією ж досить простої технології. В комплект приладу входить форма з антипригарним покриттям, на дні якої є лопать для перемішування компонентів. Як правило, до печі додається буклетик з рецептами.

Для того, щоб спекти хліб, спочатку треба замісити тісто, для чого треба засипати в форму інгредієнти в чіткій відповідності з обраним рецептом: борошно, сіль, цукор, соду і т. п. додати воду, молоко, масло і дріжджі, причому в певному порядку. Якщо закласти все не так, як вказано в рецепті, хліб може не вийти. У більшості випадків спочатку наливаються рідкі інгредієнти, потім сухі, а потім додають дріжджі, але іноді потрібно робити і навпаки. Порядок особливо важливий для хлібопічок, які роблять перерву між замешиванием тесту і його випічкою.

Для того, щоб спекти хліб, треба засипати в форму інгредієнти в чіткій відповідності з обраним рецептом, причому в певному порядку.

Помістивши у форму всі необхідні інгредієнти і встановивши ємність в піч, треба вибрати програму замішування, якщо ви хочете просто отримати тісто, скажімо, для піци або пельменів, або програми замішування і випічки, якщо ви хочете отримати готовий продукт.

Після натискання відповідної кнопки на панелі управління можна більше ні про що не замислюватися: хлібопічка сама замісить тісто, дасть йому вистоятися, створить ідеальну температуру для роботи дріжджів і випече хліб, а по закінченні програми просто покличе вас звуковим сигналом.

Сто рецептів хліба

Радянська промисловість не балувала співгромадян різноманітністю хлібобулочних виробів, хліб тоді був смачним, але не оригінальним. Сьогодні вибір краще, але повірте — у власній хлібопічці можна отримати такий хліб, який не знайдеш ні в одному магазині.

Сучасні хлібопічки можуть приготувати звичайний хліб з будь борошна, в тому числі хліб зі всілякими добавками: зернами, травами, спеціями, горіхами, насінням, сухофруктами, беконом, копченим м’ясом або тертим сиром і овочами. Дуже смачний хліб виходить з смаженою цибулею, сушеними грибами або помідорами і з полуницею. В хліб можна додавати не тільки тверді речовини, але і всілякі масла або сиропи. Щоб спекти хліб з різними добавками, треба просто покласти їх у тісто, коли хлібопічка видасть відповідний звуковий сигнал.

У хлібопічках можна отримати звичні буханця, французькі багети і «кіски» (правда, формувати їх доведеться вручну), а також солодкі кекси з шоколадом, фруктами та ягодами, круасани і хлібні палички, кренделі і бублики. Рецептів хліба дуже багато: від французького до екзотичного з тропічними фруктами. Починати рекомендується з більш простих рецептів, наприклад, з випічки звичайного батона, причому для початку варто поекспериментувати з різними видами борошна і дріжджів. Не варто забувати, що результат порадує вас тільки, якщо використані інгредієнти високої якості. Наприклад, дріжджі краще використовувати сухі (багато господинь рекомендують дріжджі САФ).

рекомендується Починати з більш простих рецептів, наприклад, з випічки звичайного батона, причому для початку варто поекспериментувати з різними видами борошна і дріжджів

Унікальний хліб можна отримувати у хлібопічках LG HB-156JE і LG HB-206СЕ з прекрасною програмою «Російський кухар», яка включає приготування медово-гірчичного, гарбузового, сметанного, житнього хліба і навіть паски. Зауважимо, що модель LG HB-156JE орієнтована на приготування хліба та джемів, а LG HB-206СЕ — на випічку хліба і кексів. Моделі об’єднує наявність форм з антипригарним покриттям, функції відкладеного до 13 год старту і панель російською мовою.

Програми основні…

Для отримання смачного хліба у хлібопічках є кілька програм випічки, від п’яти, як у моделі LG HB 151 JE (обсяг завантаження 0,9 кг) до 14-15 програм, як у моделі

Moulinex OW 5002 (максимальний обсяг завантаження 1 кг).

Набір основних режимів хлебопчки включає в себе:

— звичайний або нормальний режим, ідеально підходить для самого простого хліба з білого борошна з невеликою кількістю сірої або зерновий борошна;

— зерновий режим, який використовується для отримання хліба із сірої або зерновий борошна;

— швидкий режим, при якому скорочується час випічки.

При випічці в швидкому режимі готовий хліб не підніметься високо і виходить більш щільним. За цією програмою можна пекти хліб з сіркою або зерновий борошна, а також хліб без глютену з житнього або перлової борошна.

Інші програми у різних моделей хлібопічок можуть відрізнятися.

Найбільш часто зустрічаються програми випічки із безглютенових сумішей, з допомогою яких можна випікати хліб з житнього борошна, програми «тісто», які дозволяють просто приготувати тісто без подальшого випікання, програми «випічка» чи «кекси», які використовуються під час випікання булочок, шарлоток і кексів (однак бісквіти і складні торти з їх допомогою не можна випікати), програми для випічки бородінського хліба і т. д. Багато хлібопічки можуть замішувати тісто для піци, фокаччі або навіть для пельменів, як наприклад, модель Panasonic SD-255 (обсяг завантаження 1,25 кг.

Досить багатий вибір — 14 програм — у нової моделі XXL Baguette від Moulinex. Вона може спекти багет, бородинський хліб, звичайний хліб, хліб швидкого приготування, хліб з цілісної муки, хліб без клейковини, хліб без солі, солодкий хліб, французький хліб, пиріг, випічку, а, крім того, здатна вимісити тісто і приготувати джем. Відмітна особливість цієї моделі — спеціальна знімна форма для приготування чотирьох багетів. Хлібопічка обладнана скляним віконцем, через яке можна стежити за процесом приготування, і електронною панеллю управління, що вельми зручно у процесі вашого спілкування з приладом.

…і довільні

Крім основних програм у хлібопічках передбачено ряд додаткових функцій, які роблять хліб смачніше, а процес його приготування — зручніше.

Наприклад, функція «додавання інгредієнтів» дозволяє покласти в хліб добавки в процесі його приготування. При цьому вони і не перемішаються в кашу разом з іншими компонентами, і встигають потрапити в тісто до початку випікання. Якщо у вибраній вами моделі такої програми немає, додавати додаткові інгредієнти доведеться в кінці випічки, самостійно перериваючи цикл.

Дуже корисна функція «відкладений старт», яка дозволяє відстрочити запуск програм на деякий час (як правило, від 1 год до 15 год, як у вже згадуваній моделі Moulinex XXL Baguette) Завдяки цій функції хлібопічка може почати працювати вночі, щоб на сніданок ви насолоджувалися свіжим хлібом. Зауважимо, що, крім свіжого хліба, дана модель здатна приготувати домашній джем або варення з ягід, абрикосів, слив, яблук і навіть лимонів.

Завдяки функції «відкладений старт» хлібопічка може почати працювати вночі, щоб на сніданок ви насолоджувалися свіжим хлібом.

У більшості сучасних хлібопічок можна задати режим отримання скоринки, причому зазвичай пропонується три ступеня обсмажування на ваш смак: легка, середня і висока, з хрусткою скоринкою.

Функція підтримання хліба в гарячому стані, яка зберігає хліб теплим близько 1 години, є, наприклад, у моделі DBM-151 від Daewoo Electronics (12 програм роботи). Якщо ж в хлібопічці немає такого режиму, не рекомендується залишати хліб у формі після випічки, інакше всередині з’явиться конденсат і буханець стане вологою.

Корисна і функція експрес-приготування хліба, наявна, наприклад, у моделі Kenwood BM 300.

У багатьох хлібопічках можна випікати різні за вагою хліб: велику, середню або маленьку хлібину. Наприклад, в моделях Moulinex OW 5002 або Moulinex XXL Baguette випікають хліб вагою 0,75 кг, 1 кг, 1,5 кг, у Kenwood BM 300 — 750 г і 1 кг, LG HB-156JE — 450 і 680 г, а в моделі LG HB-206СЕ — 450 і 680 і 900 р.

Ваш вибір

Вибір хлібопічки визначається вашими потребами в свіжому хлібі. Якщо у вас невелика сім’я, причому всі байдужі до борошняним виробам, але віддають перевагу натуральний хліб власного виробництва з міркувань турботи про здоров’я, то вам цілком вистачить хлібопічки з максимальним об’ємом разової випічки 500…700 г, наприклад, як у компактної моделі Kenwood BM 150. Якщо ж сім’я велика чи ви не уявляєте свого ранку без пари товстеньких бутербродів, то вам не обійтися без хлібопічки, яка за один раз може приготувати хліб, вагою в 1…1,5 кг, як Moulinex OW 5002.

Ще одна важлива деталь, яку треба враховувати при покупці хлібопічки — її розмір. Пічка не настільки мала, щоб залишитися непоміченою, і іноді під неї доводиться виділяти цілу тумбочку або місце на робочому кухонному столі. Тому не заважає заздалегідь визначити, де буде перебувати ваша хлібопічка.

Обзавівшись хлібопічкою, ви завжди будете їсти свіжий і смачний хліб без штучних консервантів і шкідливих добавок, приготований з вашої улюбленої рецептурою. Врахуйте: ви ризикуєте погладшати, тому що від такого смачного хліба, як з домашньої хлібопічки, відмовитися буде неможливо.

Рецепти від Kenwood

Хліб з перцем чилі і сиром чеддер (вага буханця 750 г)

Інгредієнти

Соняшникову олію 1 ст. ложка

Червоні перці чилі — 2…3 шт. (очистити від насіння і порізати)

Вода — 200 мл

Полуобезжиренное молоко — 100 мл

Неотбеленная пшеничне борошно — 450 г

Обойне борошно пшеничне — 50 г

Тертий зрілий сир чеддер — 65 г

Короткий опис статті: вибір хлібопічки Хлібопічка — кращий вибір подарунка Хліб, який, як кожному відомо, всьому голова, сьогодні, звичайно, не в дефіциті. Швидше навпаки: на полицях магазинів чого тільки немає — батони, багети, вибір хлібопічки

Джерело: Хлібопічка — кращий вибір подарунка

Також ви можете прочитати