Інформація про ціни на хліб в Республіці Саха (Якутія) . Офіційний

28.11.2015

ГКЦ-РЕК РС (Я) проводиться постійний моніторинг цін на хліб на підставі даних, що подаються фахівцями муніципальних утворень.

У всіх районах республіки встановлені торговельні надбавки на хліб, за винятком Алданського і Нерюнгринского районів, які не входять до числа територій з обмеженим терміном завезення вантажів. Розмір торговельних надбавок на хліб у республіці варіюється від 5% до Абыйском, Нижнеколымском, Томпонском, Усть-Травневому районах до 15% в Булунском, Оленекском, Хангаласском районах і р. Якутську. В інших районах республіки торговельна надбавка на хліб встановлена у розмірі 10%, у Намском районі — 14,4%.

На початок року найнижча роздрібна ціна на хліб з борошна вищого сорту була зафіксована в Ленський районі — 29 руб./кг, найвища — в Верхнеколымском і Нижнеколымскомрайонах — 60 руб./кг і 60,27 руб./кг відповідно.

Сукупність таких факторів, як зростання цін на сировину, енергоносії, оплату праці, відрахувань, призвела до зростання цін на хліб в середньому по республіці з початку року на 8%.

У центральній групі районів ціна на хліб піднялася на 3-5%, за винятком Амгинского, Гірського, Мегино-Кангаласского, Район, Нюрбинского, Таттинского, Усть-Алданського, Хангаласского районів, де ціна з початку року не змінилася і станом на листопад збереглася на рівні січняр.

В республіці для випічки хліба в основному використовується борошно вищого сорту. У Булунском, Ленський, Мирнинском, Чурапчинском районах, р. Нерюнгрі, р. Якутську використовується також борошно 1 сорту.

У структурі ціни найбільшу питому вагу займає борошно (більше 30%), тому держпідтримка надає величезний вплив на формування цін на хліб, так як є фактором стримування цін. Так, наприклад, в Абыйском районі фактична ціна борошна становить 31,86 руб./кг з ПДВ, з урахуванням субсидії 18,82 руб./кг з ПДВ, таким чином, 40% вартості або 13,04 руб./кг компенсується бюджетом Республіки Саха (Якутія).

У цілому в арктичних і північних районах ціна на хліб з борошна вищого ґатунку зросла на 6-15%, за винятком Анабарського, Кобяйского, Нижньоколимського і Эвено-Бытантайского районів, де протягом року спостерігається стагнація цін на хліб з борошна вищого сорту.

На 2012 рік темп зростання ціни на борошно для хлібопечення, централізовано доставляються в Арктичні улуси ВАТ «Якутоптторг», становив 105%, завдяки цьому за попередніми розрахунками зростання цін на хліб в Арктиці не перевищить рівня інфляції. У центральній групі районів, при збереженні тенденції зниження цін на борошно у російських постачальників і підвищення тарифів на енергоносії з 1 липня 2012 року, підвищення цін на хліб у першому півріччі 2012 року не прогнозується.

Короткий опис статті: ціни на борошно Офіційний інформаційний портал Республіки Саха (Якутія)

Джерело: Інформація про ціни на хліб в Республіці Саха (Якутія) | Офіційний інформаційний портал Республіки Саха (Якутія)

Також ви можете прочитати