Історія виробництва борошна ТД Човен.

06.08.2015

Історія виробництва борошна ТД «Човен».

Виробництво борошна — одне з найдавніших занять людства. Виникнення борошномельного виробництва відноситься до епохи нового кам’яного століття. За 4000 років до нашої ери люди, ще до виникнення організованого землеробства, вже подрібнювали зерна різних злакових рослин на борошно за допомогою каменів. Пізніше для подрібнення зерен стали застосовувати кам’яні ступи в яких товкли зерно товкачем, але поступово люди зрозуміли, що розтирати легше, ніж товкти. Так з’явилася зернотерка, що складається з двох каменів: нижнього, на який клали зерно і Меншого — верхнього. Переміщаючи верхній камінь уздовж нижнього, зерно розтирали на муку.

Єгипетські жінки для розтирання зерен використовували кам’яні терки. Велика кількість зернотерок знайшли археологи на території нашої країни. Для подрібнення зерна використовували великі камені, таку «громадську» млин знайшли під час археологічних розкопок в Ірландії.

Колективне використання каменів для подрібнення зерна відповідало умовам первіснообщинного стоячи, при якому існувала суспільна власність не тільки на засоби виробництва (земля, ліс, річки, пасовища), але і на основні знаряддя виробництва.

Основним мукомолом була жінка. При розтиранні зерен пшениці було помічено, що борошно складається переважно з світлого порошку і великих темних частинок — оболонок. Природно виникла думка про поліпшення борошна в результаті видалення з неї оболонок, що було зроблено з допомогою сита. Проте, можна припустити, що способом просіювання передувало поділ борошна при так званому самосортировании. Кожен може легко переконатися в тому, що, якщо цельносмолотое зерно злегка потрясти, то легкі частинки оболонок швидко спливуть і утворюють верхній більш темний шар, який можна періодично знімати.

Таким способом користуються і зараз жителі деяких країн Африки і Південної Америки. У міру розвитку людського суспільства змінювалися і знаряддя праці. На стінах гробниці єгипетського вельможі збереглося зображення більш складного процесу виробництва борошна з ячменю. Зерно перед помелом очищали на ситах від домішок і пилу, а після цього домішки відбирали вручну. Перед подрібненням ячмінь шелушили в глибоких кам’яних ступах. Очищений шелушеный ячмінь передавали жінкам — зернотерщицам, а потім розмелений просіювали на ситах. Таким способом отримували кілька сортів борошна.

У 5-4 ст. до нової ери в Греції починає розвиватися торгівля зерном, борошном і печеним хлібом, стає не вигідним виробляти борошно в кожному будинку.

Короткий опис статті: виробництво борошна Торговий Дім «Човен». Інгредієнти для харчового виробництва. Бакалійні товари.

Джерело:
Історія виробництва борошна ТД «Човен».

Також ви можете прочитати