Калорійність пшеничного, житнього та кукурудзяного борошна

24.05.2016

Калорійність пшеничного, кукурудзяного і житнього борошна


Всім нам знайома прислів’я «Хліб — всьому голова», і навряд чи хто-небудь стане сперечатися з тим, що не тільки хліб, але і інші борошняні вироби складають більшу частину раціону сучасної людини. Дослідники прийшли до висновку, що подрібнювати злакові культури і готувати на їх основі борошняні вироби людство початок у глибокій давнині. Є свідоцтва того, що вже 4000 років тому люди перетирали зерна з допомогою великих каменів, і таким чином готували борошно. Навіть у наш час у деяких африканських племен зберігся подібний спосіб приготування борошна. Ми ж, як представники більш розвиненої цивілізації, використовуємо для цих цілей вже інші методи, які, тим не менш, анітрохи не зменшують харчової цінності получающейся борошна.

Калорійність борошна можна віднести як до її переваг, так і недоліків, залежно від того, чи прагнете ви скинути вагу, або бажаєте швидко втамувати голод. Навряд чи в тих країнах, де не вистачає продуктів харчування на всіх, кого лякає калорійність борошна і виготовлених з неї виробів. Швидше, навпаки. Саме борошняні вироби володіють здатністю швидко вгамовувати почуття голоду і надовго забезпечувати відчуття ситості.

Однак варто визнати, що в умовах малорухливого способу життя, який веде більшість з нас, калорійність борошна може стати справжньою проблемою. Часто дієтологи рекомендують обмежити споживання борошняних виробів тим, хто хоче скинути вагу і поліпшити своє самопочуття.

Користь і шкода борошна

Калорійність борошна, втім, як і її корисні властивості, обумовлена в першу чергу видом зерна, з якого вона виготовляється. Найчастіше ми вживаємо в їжу вироби з пшеничного та житнього борошна, але сьогодні на полицях магазинів з’явилися продукти з борошна інших сортів. Потрібно сказати, що борошно є багатим джерелом вуглеводів, які швидко насичують організм енергією. Крім того, в борошні містяться вітаміни групи В, РР, а також інші вітаміни й важливі мікроелементи. Склад борошна робить її корисним продуктом, проте, все це справедливо лише для борошна грубого помелу, яка не піддається багатоступінчастої очищення. На жаль, найчастіше для приготування борошняних виробів використовується саме очищене борошно дрібного помелу, яка не містить практично ніяких корисних речовин, крім быстроусвояемых вуглеводів.

Така борошно та вироби з неї є скоріше джерелом порожніх калорій і якщо вживати її в їжу досить часто, то це призведе до збільшення ваги. Таким чином, щоб вироби з борошна несли з собою користь для організму, слід вибирати борошно грубого помелу, в якій максимально зберігаються всі в ній містяться корисні речовини.

Калорійність пшеничного борошна

Пшенична мука, як вже говорилося, є однією з найбільш часто використовуваних сьогодні для приготування різних виробів. Вона виробляється з зерен пшениці і є практично універсальним продуктом, який широко застосовується в кулінарії. Вироби з борошна вищого сорту виходять більш м’якими і повітряними, але при цьому, вони втрачають багато корисних властивостей, що зберігаються у виробах з борошна грубого помелу. Калорійність пшеничного борошна становить 334 ккал на 100 р. Найбільше в ній міститься вуглеводів (69г на 100 г продукту), тому вироби з пшеничного борошна володіють властивістю швидко усувати відчуття голоду. Не дивно, що дієтологи не рекомендують вживати вироби з цієї муки, враховуючи калорійність пшеничного борошна. Вони радять звертати увагу на інші сорти борошна, менш калорійні, але не менш корисні.

Калорійність житнього борошна

Житнє борошно знайшла широке застосування в українській кухні. З неї традиційно пекли хліб і використовували для приготування інших виробів. Ця борошно відрізняється від пшеничного, насамперед, своїм більш темним кольором. Крім того, вміст клейковини в ній набагато нижче, що позначається на щільності і пружності получающегося вироби. Однак користь житнього борошна неможливо переоцінити.

Жито, з якої вона виготовляється, це по-справжньому цілющий продукт. У ній міститься велика кількість корисних вітамінів і мікроелементів, що дозволяють регулювати роботу людського організму. Вироби з житнього борошна виводять солі, токсини і шлаки з організму і, таким чином, перешкоджають виникненню багатьох захворювань. При цьому калорійність житнього борошна нижче, ніж пшеничного. А це означає, що вироби з неї не настільки небезпечні для фігури. Калорійність житнього борошна становить 298 ккал на 100 р. У багатьох дієтах дозволяється вживати кілька шматочків житнього хліба в день, що дозволяє отримувати корисні речовини і вітаміни, що містяться в ньому і при цьому не нашкодити своїй фігурі.

Калорійність кукурудзяного борошна

Кукурудзяна борошно займає особливе місце серед продуктів харчування. Вона відрізняється не тільки своїм особливим сонячним кольором, але і унікальними корисними властивостями. Перш за все, тільки в цьому вигляді борошна міститься такий елемент як золото, що несе велику користь людському організму. В її складі також кальцій, калій, магній, залізо, а також вітаміни групи В і РР. Традиційно вироби з кукурудзяного борошна використовували в їжу американські індіанці, готували з неї хліб і коржі. Європейці дізналися кукурудзу в часи завоювання американського континенту і стали також вживати цей продукт в їжу. Незважаючи на досить високу калорійність кукурудзяного борошна, вироби з неї можна віднести до дієтичних продуктів, оскільки вони допомагають знижувати холестерин і легко засвоюються. Як видно, калорійність борошна, не настільки страшна, якщо вибирати і використовувати цей продукт грамотно.

Короткий опис статті: пшеничне борошно У статті розглядаються властивості і калорійність борошна різного виду. Описується калорійність пшеничного, кукурудзяного і житнього борошна. борошно калорійність, борошно пшеничне калорійність, житнє борошно калорійність, кукурудзяна мука калорійність

Джерело: Калорійність пшеничного, житнього та кукурудзяного борошна

Також ви можете прочитати