Корисний хлібець з ЦІЛЬНОЇ!!! борошна на заквасці (з присвятою )!.

08.06.2016

Корисний хлібець з ЦІЛІСНОЮ. борошна на заквасці (з присвятою )! — рецепт.

1 ст. л. оливкової олії

100 мл води або кефіру

ЦІЛІСНА борошно (скільки візьме)

Як приготувати

Це мій 5 дуже вдалий хлібець! Хліб печу на заквасці вже місяця півтора (в середньому 1 булочка раз в тиждень). Раніше я пекла хліб за рецептами наших чудових кулінарів, але виставляти їх мені не давала совість. Хотілося внести щось своє, поділитися чимось, може когось підучити. Тепер відчуваю що «зміцніла» і можу імпровізувати! Ось і виставляю мій перший рецепт хліба.

Трохи передісторії. Я, як людина, що стежить за здоров’ям і правильно харчується, вживаю тільки корисну борошно. Вся моя випічка в основному на цілісної борошна, іноді з житнього, кукурудзяного. Змелене в пил пшеничну не використовую! І ось я «захворіла» корисним хлібцем на заквасці. Ставлю на першу цілісної борошні, вона у мене через кілька днів зникає. Я засмучуюсь, але ставлю другу. Знову та ж історія. Я мучу питаннями мою дорогу подругу Наталю (маму Тасі), ми з нею мнооого з цього приводу тим обговорили (спасибі, моя хороша за терпіння ;))). Ставлю третю закваску, намагаюся її все ж таки «змусити працювати», навіть замучанное тіста спекти намагалася. але як розумієте, потім годувала їм пташок ;). Кулінари писали мені, що з цілісної муки у мене нічого не вийде і пора залишити цю затію. Взгруснув, я ставлю житню закваску. і печу свої перший вдалий хліб! І як говориться — понеслася! Один за іншим у мене виходять чудові хлебушки! Природно печу на сумішах різного борошна. Але черв’ячок всередині мене не дає спокою. Ну хочу піч з цільної і все тут! В минулий раз я додала трохи цілісної муки та хліб відмінно піднявся. І я знайшла, як обдурити цю вредіна! Закваску робити житнє, а от годувати її цільної борошном! Так що даний рецепт — плід моїх помилок, терпіння і бооольшого бажання ? І ще, так як хліб — заняття, що вимагає часу, я весь час намагаюся «спростити» процес. Ми з Мамою Тасі придумали нічний варіант, а тепер я хочу поділитися з вами безопарним денним, що не вимагає багато сил і часу ?

Отже, з вечора активувати закваску. Вранці додати яблуко, натерте на дрібній тертці, мед, сіль, масло, воду або кефір і трохи борошна. Починаємо вимішувати тісто (роблю це дерев’яною лопаткою). Багато дівчинки вже писали, що краще не використовувати залізо, так от я дотримуюся їх порад! Закваску заважаю довгими дерев’яними шпажками, а тісто — дерев’яною лопаткою. Лорик робить це з допомогою міксера, але у мене його немає (мені блендера вистачає з головою :)) .

Борошна багато не кладемо! Тісто має бути щільне, але щоб можна було сформувати колобок! В цей раз я робила пробний варіант, тому використовувала половину інгредієнтів! А форма у мене велика, тому я використовувала кільце з фольги (спасибі Натуле за ідею). Для цього фольгу склала в кілька разів, зробила потрібний діаметр і закріпила скріпками.

Тісто помістила у форму, зав’язала пакетом і поставила на батарею. Через 4 години воно у мене збільшилася в 2,5 рази.

Духовку розігріваємо до 220-230°, при випічці знижуємо до 180°. Ставимо нашу форму в духовку. Хвилин через 20-25 фольгу знімаємо, і печемо хліб до готовності. Якщо верх сильно зарум’яниться — прикрити фольгою! Всього печеться близько 35-40 хвилин! Я остуджую в рушник. От і все! Нічого складного!

Короткий опис статті: цільна борошно

Джерело: Корисний хлібець з ЦІЛЬНОЇ!!! борошна на заквасці (з присвятою )!. Рецепт c фото від krakazuka 17 січня 2010, 17:35, ми підкажемо, як приготувати!

Також ви можете прочитати