Коротка характеристика соєвих продуктів. Страви із сої

23.09.2015

Коротка характеристика соєвих продуктів

Соєве борошно

Соєве борошно дуже схожа на борошно пшеничне. У неї приємний кремовий колір і легкий горіховий запах. Проводиться вона з соєвих бобів. Цінність борошна полягає в тому, що вона збагачує вітамінами, білками і жиром будь-який продукт, до складу якого входить. Крім того, вона підвищує біологічну цінність продукту, приносячи багато користі тим, хто хворий на діабет, виразку шлунку, високим рівнем холестерину в крові.

Із соєвого борошна печуть оладки і млинці, використовують її в якості замінника яєць, молока і розпушувача тіста, додаючи в співвідношенні 3 частини до 100 частин борошна пшеничного. Використовують соєву муку і у приготуванні м’ясних страв. При цьому витрата м’яса скорочується вдвічі, а вміст білка та енергетична цінність підвищується багаторазово.

Сухе соєве молоко являє собою порошок ніжно кремового кольору з приємним горіховим запахом. Воно містить всі незамінні амінокислоти і засвоюється майже на 100 відсотків. До складу соєвого борошна входить безліч вітамінів (А, В, С, Е, Р та ін), солі кальцію і заліза, що робить соєве молоко дуже корисним для хворих анемією, серцево – судинними захворюваннями. Корисно воно і для страждаючих розладами нервової системи, при виразках шлунка, гастритах, гострих і хронічних інфекційних захворюваннях, діабеті та інших хворобах. Застосовують його в харчування грудних дітей та дорослих при алергії на молочні продукти тваринного походження.

Зберігають сухе соєве молоко в сухому прохолодному місці.

Виготовляють соєве м’ясо зі знежиреного соєвого борошна. За структурою воно схоже на м’ясний фарш, гуляш або шніцель. Соєве м’ясо на 54% складається з білка. Продається воно в сухому вигляді, тому перед вживанням його потрібно відварити або розмочити, при цьому воно збільшується в масі в 3-4 рази, набуваючи форму і структуру м’ясного напівфабрикату. Його можна кілька разів заморожувати і розморожувати, поживна та біологічна цінність при цьому не погіршується.

Соєве м’ясо коштує недорого, що дозволяє економніше витрачати грошові кошти.

Соєвий сир тофу

Тофу дуже економічний, універсальний білковий продукт. Схожий він на м’який сир кремового кольору без запаху і ніжний на смак. Готують його з соєвого молока. За біологічної цінності та амінокислотним складом порівняємо з білком м’яса. Його і називають «м’ясом без кісток». На Сході тофу вживають майже 2000 років.

Тофу – ідеальний білковий продукт для людей зі слабким шлунком. В ньому мало жиру і вуглеводів, він легко засвоюється організмом. Вживають тофу в сирому, смаженому, копченому і маринованому вигляді. Поєднується з різними продуктами. З нього готують смачні і корисні страви.

Зберігають соєвий сир в холодильнику, заливши водою. Термін зберігання – до двох тижнів за умови, що тофу будуть обполіскувати щодня водою і міняти воду, в якій він зберігається.

Соєва олія

Соєве масло рідке, чимось схоже на соняшникову, бурштинового кольору з приємним горіховим запахом, чудово засвоюється. Готують його з насіння сої. Містить лінолеву кислоту, яка перешкоджає росту ракових клітин, вітаміни С і Е, солі калію, магнію, натрію, фосфору. Вітамін Е необхідний для нормальної роботи статевих залоз. Корисно масло при захворюванні нервової системи, нирок. Воно покращує обмін речовин, роботу кишечника, підвищує імунітет. Екологічно чисто.

Використовують соєва олія для заправки салатів, закусок, м’ясних і рибних страв. Салат після заправки соєвим маслом набуває красивий золотистий колір.

Засвоюється організмом соєва олія набагато краще, ніж оливкова і соняшникова.

Зберігати його можна довго без зміни якості.

Рідке соєве молоко – смачний солодкуватий напій ніжно-кремового кольору з приємним запахом. Отримують його з подрібненої і провареної на пару сої. Соєве молоко відповідає коров’ячого молока 2%-ної рідини. Рекомендують його при виразці шлунка, перитональном подразненні і підвищеній секреції шлунка, при захворюванні діатезом, для харчування маленьких дітей і дорослих, особливо при харчовій алергії. Використовують для приготування супів, каш, млинців і т. д.

Зберігають рідкий соєве молоко так само, як і коров’яче.

Окара

Окара – це соєвий шрот, макуху. Виходить після того, як з соєвих бобів віджати рідину. Окара являє собою м’яку однорідну вологу масу без запаху, світло – жовтого кольору, з високим вмістом протеїну. Це єдиний рослинний джерело двовалентного заліза, яке легко засвоюється організмом. У ній міститься велика кількість поживних речовин цілої сої.

Застосовують окару, додаючи борошно пшеничне в пропорції 1:1 для виготовлення печива, різних виробів з тіста, соусів, підливок. При випічці окара може замінити яйця. Одне яйце = 1 столової ложки окари + 2 столові ложки води.

В замороженому вигляді може зберігатися досить довго, в незамороженном – 12 годин.

Короткий опис статті: соєве борошно

Джерело: Коротка характеристика соєвих продуктів / Страви із сої

Також ви можете прочитати