Крупа вівсяна

25.10.2015

Крупа вівсяна

Вівсяну крупу використовують для приготування вівсяної каші на воді або молоці, супів, в якості начинки для фарширування курки, рубця, кулеб’як. Її використовують для приготування мюслі, випічки, додають в млинці.

Вівсянка містить:

— харчові волокна — бета-глюкан, що зв’язують холестерин;

— необхідні — магній, фосфор, кальцій, залізо, натрій, цинк;

— вітаміни групи В, РР, Е;

— амінокислоти;

— антиоксиданти;

— протеїни;

— розчинну клітковину. Вживання вівсянки сприяє підвищенню імунітету, нормалізації обміну речовин, очищення організму від шлаків, солей важких металів, поліпшенню роботи травного тракту і поліпшення стану шкіри.

Вівсяна каша — рекордсмен за вмістом жирів, тому вживати її слід в помірних кількостях, щоб уникнути зайвої ваги.

Вівсяна крупа

Крупа вівсяна недроблене — проводиться з вівса, минулого пропарювання, лущення і шліфування. Замість пропарювання вівса допускається пропарювання крупи. Крупа вівсяна недроблене виробляється вищого, першого і другого сортів.

пропарена Крупа плющена — виробляється в результаті плющення вівсяної неподрібненої крупи, попередньо пройшла пропарювання. Поверхня розплющених ядер характеризується рифленим відбитком з обох сторін, що досягається пропусканням підготовленої вівсяної крупи через рифлені валки. У цьому полягає відмінність у процесі виробництва плющеної вівсяної крупи від вівсяних пластівців «Геркулес», яких при виготовленні пропускають через гладкі валки. Утворюються при плющении дрібні тріщини скорочують тривалість варіння крупи. Пропарена Крупа плющена виробляється вищого, першого і другого сорту.

Крупа вівсяна недроблене вищого сорту використовується для виробництва дитячого харчування і дієтичних продуктів.

Вівсяні пластівці

Вівсяні пластівці — виробляються із зерен вівса шляхом спеціальної обробки.

Процес виготовлення вівсяних пластівців включає в себе видалення з зерен вівса оболонок, відділення зародків, отримання пропареної вівсяної крупи вищого сорту, плющення в тонкі пелюстки в результаті пропускання через гладкі вальці.

Вівсяні пластівці в перші роки радянської влади з’явилися в продажу під торговою маркою «Геркулес». «Геркулес» став одним з перших успішних російських брендів і настільки міцно увійшов у побут, що вівсяну кашу стали називати геркулесову кашу не тільки в розмовній мові, але і в меню їдалень і в кулінарних книгах. Вівсяні пластівці і сьогодні випускаються під назвою «Геркулес», що асоціюється з правильним харчуванням і здоровим способом життя.

Види вівсяних пластівців залежно від способу обробки сировини

Вівсяні пластівці «Екстра» №2 — дрібні з різаної крупи.

Вівсяні пластівці «Екстра» №3 — быстроразвариваюшиеся з різаної крупи.

Толокно

Вівсяне толокно — ароматна вівсяне борошно, отримана помелом ядер вівса, що пройшла спеціальну термічну обробку.

Вівсяне толокно рекомендується для дитячого, дієтичного і діабетичного харчування.

Толокно відрізняється від меленої борошна насамперед кращим смаком, більшою поживністю, оскільки в ньому зберігаються всі фракції зерна, в той час як в млинової борошні перші, найбільш поживні обдирные фракції часто йдуть у відходи.

Короткий опис статті: вівсяне борошно Вівсяна каша — рекордсмен за вмістом жирів, тому вживати її слід в помірних кількостях, щоб уникнути зайвої ваги. Вівсяна кру.. вівсяний, пластівці, толокно, високий, вироблятися, перший, геркулес, пропарювання, екстра, обробка

Джерело: Крупа вівсяна

Також ви можете прочитати