Кукурудзяна крупа і борошно сайт дієтолога Людмили Денисенко

15.06.2016

Кукурудзяна крупа і борошно

Кукурудзяне борошно і крупа


Люди старшого покоління добре пам’ятають, як років 50 тому головною сільськогосподарською культурою всієї нашої країни була кукурудза. Її коронував, тобто нагородив офіційним титулом «Цариця полів», тодішній керівник СРСР Микита Сергійович Хрущов. У хрущовські часи традиційні посіви жита і пшениці зазнали тотального скорочення, а їх місця засіяли кукурудзою. Багато молоді люди люблять кукурудзу, варену або консервовану, а ось про страви з кукурудзяної крупи або борошна старші вже призабули, а молодь, мабуть, і не знає! І дарма, адже дієтологи вважають їх дуже корисними й рекомендують дітям і літнім людям: цей продукт не викликає алергічних реакцій і, незважаючи на високу калорійність, не провокує зайвої повноти.

Індійська казка оповідає про те, що коли могутні боги вирішили розділити всі багатства Землі між людьми різного кольору шкіри, то першими на поділ прийшли індіанці і вибрали собі найцінніше на свій розсуд — яскраво-жовтий, наче вилитий з чистого золота, кукурудзяний качан. Він давав їжу людині, тваринам і птахам. З кукурудзою не був страшний голод. Кукурудза була хлібом у інків, ацтеків і майя. Бога родючості, дощу й урожаю стародавні індійці зображували з кукурудзяним качаном в руках. Вони так шанували цю рослину, що вважали, ніби к укуруза – це подарунок, який зробив людству бог Кукулькан або, як його називали ацтеки, Кетцалькоатль. Кукурудзі приписували магічну силу. Вона навіть виступала в ролі дипломата. Одного разу індіанці надіслали президенту США прикрашений і обвитий вовняним шнуром початок, середину якого була вичищена і наповнена тютюном. Це була своєрідна трубка світу, надія на кращу долю переслідуваного народу. Більш того, згідно з легендою, саме з кукурудзи і була створена людина.

Кукурудза і справді сама «людська» культура, адже для того, щоб вона розмножувалася, необхідні дбайливі людські руки. Скажімо, рис або пшениця можуть рости самі по собі – їх насіння будуть розноситися тваринами. Але от кукурудза, сама, без участі людини, не здатна до розмноження. Качан кукурудзи, оповитий листям, якщо його не розпотрошити руками, згниє.

Кукурудза з’явилася в нашій країні менше століття тому, тому цей продукт не має столітніх традицій використання в російській кухні. Тим не менш, навіть за такий короткий термін кукурудза зайняла дуже важливе місце в нашому раціоні, вона може використовуватися в сухому, свіжому і молотом вигляді, а також у вигляді каш та інших страв, адже користь кукурудзяної каші, консервованої або свіжої вареної кукурудзи дуже велика.

Кукурудзяна каша вариться з кукурудзяної крупи, яка являє собою подрібнені шліфовані ядерця кукурудзи і світлого жовтуватого відтінку. При цьому методі від зерен відокремлюються зародок і плодові оболонки, а крупинки виходять зашліфовані, з заокругленими краями. Така кукурудзяна крупа підрозділяється на п’ять номерів, а сам розподіл залежить від розміру крупинок. З кукурудзяної крупи готуються каша і безліч інших продуктів, включаючи борошно, патоку, крохмаль, консервовану кукурудзу, кукурудзяні пластівці, пиво і так далі.

З кукурудзяної крупи в домашніх умовах можна приготувати різні цікаві страви. В основному її додають у перші страви, запіканки і коржі, але найбільш популярним рецептом залишається каша з кукурудзяної крупи. Варити її потрібно близько години — так вона не буде жорсткою. А для того, щоб каша завжди виходила апетитною, важливо правильно зберігати крупу з кукурудзи. Основними умовами в цьому питанні є вологість і температурний режим. Цей продукт чудово себе відчуває при температурі від +5 °С до -5 °С і вологості від 60 до 70 %. Оскільки такий режим зберігання досить складно створити в домашній обстановці, то крупами рекомендують запасатися не більше, ніж на місяць, в іншому випадку у них у будь-який момент можуть завестися кліщі або личинки комах. Крім цього, даний продукт слід зберігати в скляній банці з поліетиленовою кришкою. В пакетах та інших упаковках кукурудзяна крупа може запліснявіти і придбати затхлий запах і прогірклий смак.

Харчова цінність та хімічний склад кукурудзяної крупи та кукурудзяного борошна (на 100 г їстівної частини).

Короткий опис статті: хліб з кукурудзяного борошна Люди старшого покоління добре пам’ятають, як років 50 тому головною сільськогосподарською культурою всієї нашої країни була кукурудза. Її коронував, тобто нагородив офіційним титулом «Цариця полів», тодішній керівник СРСР Микита Сергійович Хрущов. Кукурудзяна крупа, склад кукурудзяної крупи, мінерали і вітаміни в кукурудзяній крупі, калорійність кукурудзяної крупи, корисні властивості кукурудзяної крупи, кукурудзяна крупа: протипоказання, страви з кукурудзяної крупи

Джерело: Кукурудзяна крупа і борошно – сайт дієтолога Людмили Денисенко

Також ви можете прочитати