Кукурудзяна крупа: склад, користь і властивості, кукурудзяна каша

20.09.2015

Кукурудзяна крупа: склад, користь і властивості, кукурудзяна каша (мамалига)

Кукурудза є дієтичним продуктом, її офіційна назва – маїс.

протягом довгих років ботаніки не могли визначити походження кукурудзи. Американськими дослідниками було організовано безліч експедицій, в результаті яких була обстежена практично вся Південна Америка, однак знайти дикого предка кукурудзи так і не вдалося. Тільки в 1948 році в ході трудомістких розкопок і тривалих досліджень печер в Південній Мексиці ученим все-таки вдалося виявити доісторичні качани, які практично не відрізнялися від сучасних видів маїсу.

Таким чином, фахівці зробили висновок про те, що ця рослина протягом 7 тисяч років практично не змінило своїх основних ботанічних ознак. Також було встановлено, що вирощували кукурудзу стародавні племена ацтеків, інків і майя. У індіанців племені майя існував свій культ поклоніння богу кукурудзи Чинтеотлю. Інки також вважали маїс божественним рослиною. Шліфована крупа з кукурудзи підрозділяється на 5 номерів, таке ділення залежить від розміру крупинок.

З великої кукурудзяної крупи виробляють легкі кукурудзяні пластівці і повітряні зерна (повітряну кукурудзу).

Дрібна кукурудзяна крупа йде в основному на виробництво хрустких кукурудзяних паличок.

Склад, користь і властивості кукурудзяної крупи

складі кукурудзяної крупи знаходяться вітаміни групи В, вітаміни Е, РР і провітамін А (каротин). У кукурудзяній крупі містяться дві незамінні амінокислоти – лізин і триптофан. У цій крупі високо зміст цінного дієтичної клітковини, а також важливих мікроелементів – кремнію і заліза. Саме завдяки високому вмісту клітковини, кукурудзяна крупа сприяє виведенню з організму людини токсинів і радіонуклідів, а також очищенню кишечника від продуктів розпаду. Кукурудзяна крупа є прекрасним засобом виведення з організму пестицидів. Кукурудзяна крупа допомагає гальмування процесів гниття і бродіння в кишечнику.

Крупа з кукурудзяного зерна вважається крупою не викликає жодних алергічних реакцій, тому особливо рекомендована для дитячого харчування. Відомі корисні властивості кукурудзяної крупи. сприяють профілактиці хвороб серцево-судинної системи.

Калорійність кукурудзяної крупи – 325 ккал на 100г продукту. Незважаючи на високу калорійність харчова цінність та кулінарні якості кукурудзяної крупи нижче, ніж у інших видів круп. Пов’язано це з тим, що білок кукурудзяної крупи неповноцінний і досить погано засвоюється людським організмом. Це пов’язано і з тим, що вживання цієї крупи в їжу не провокує надлишкової повноти, а також рекомендовано літнім і тим людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, завдяки тому, що кукурудза сприяє виведенню з організму жиру.

Кукурудзяна крупа використовується в кулінарії при приготуванні кукурудзяної каші, супів, коржів, запіканок, а також начинок для пирогів. Кукурудзяна каша має специфічний смак. Варити її потрібно не менше години, інакше крупа може залишитися жорсткою. При варінні кукурудзяна крупа збільшується в об’ємі практично в 4 рази, що важливо враховувати, визначаючи кількість необхідної рідини.

Як приготувати мамалигу (кукурудзяну кашу)

Популярність кукурудзяної каші безперечна. Прийшла в XVI столітті з Америки кукурудза поширилася і стала відома всьому світу, з часом багато народи стали навіть вважати кукурудзяну кашу своїм національним блюдом.

В Італії кукурудзяна каша називається «полента» і готується не такий густий, як мамалига. Історія ж мамалиги нараховує вже більше трьох століть. Колись дуже давно кукурудзяна каша навіть заміняла хліб. Цікаво, що ще до появи кукурудзи за подібною технологією готували пшоняну кашу. тільки за смаком вона програвала кукурудзяної. Так кукурудзяна крупа стала готуватися за старовинним рецептом «хліба для бідняків».

Мамалига готується в товстостінному чавунці, для цього буде потрібна вода, сіль і сама кукурудзяна крупа (дрібного помелу). Іноді готують мамалигу і з кукурудзяного борошна грубого помелу, схожою на манку. Каша виходить дуже густий і під час її приготування потрібно постійно помішувати дерев’яною ложкою. Води і крупи потрібно взяти в пропорції 4:1. Час приготування становить близько години, після того кашу потрібно викласти на дерев’яну дошку і скачати в циліндр. В ідеалі на тій же дошці кашу розрізають як хліб і подають на стіл. До мамалиги прийнято подавати сметану, сир, овочі та зелень, іноді її доповнюють з сиром, беконом, твердими сортами сиру або яйцем і грибами.

Умови зберігання кукурудзяної крупи будинку

Щоб кукурудзяна каша вийшла смачною, дуже важливо правильно зберігати крупу.

По-перше, основними умовами зберігання є правильний температурний режим і вологість. Температура повітря повинна бути від +5 до -5°С, а вологість – 60-70%. Подібний режим зберігання дуже важко створити в домашніх умовах, тому запасатися крупами рекомендується не більше, ніж на місяць, інакше в них можуть завестися личинки комах або кліщі. По-друге, зберігати крупи повинні в скляних банках з поліетиленовими кришками, в сухому місці. Якщо вологість буде занадто високою, то крупа може стати прогорклой, придбати затхлий запах або запліснявіти, в цьому випадку каша не буде мати належного аромату і смаку. Якщо ж шкідники в крупі все ж завелися, шафа, в якому вона зберігалася, рекомендується промити гарячою водою, висушити і провітрити, а уражену крупу викинути.

Романчукевич Тетяна

для жіночого журналу InFlora.ru

При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий онлайн журнал InFlora.ru обов’язкова

Короткий опис статті: кукурудзяна мука Кукурудзяна крупа сприяє виведенню з організму людини токсинів і радіонуклідів, а також очищенню кишечника від продуктів розпаду. Кукурудзяна крупа є прекрасним засобом виведення з організму пестицидів. Вживання цієї крупи в їжу не провокує надлишкової повноти, а також рекомендовано літнім і тим людям, які ведуть малорухливий спосіб життя, завдяки тому, що кукурудза сприяє виведенню з організму жиру… кукурудзяна крупа властивості кукурудзяна крупа користь склад крупа з кукурудзи як приготувати мамалигу кукурудзяна каша калорійність

Джерело: Кукурудзяна крупа: склад, користь і властивості, кукурудзяна каша (мамалига)

Також ви можете прочитати