Кукурудзяна мука . Cooks, Кухарі Казахстану

13.09.2015

Кукурудзяна мука

Борошно — продукт харчування, що отримується в результаті перемелювання зерен різноманітних культур. Борошно може виготовлятися з таких сортів хлібних зернових культур, як пшениця, жито, жито, гречка, овес, ячмінь, просо, кукурудза, рис і дагусса.

Кукурудзяна мука. Сировина — кукурудза — злак загадкового походження. Диких предків її не знайдено. Використовується також для виготовлення крупи, пластівців і поп-корну, а також для консервування. Кукурудзяне борошно в хлібопеченні, як правило, не застосовують, так як при замішуванні тіста білки кукурудзи клейковину не утворюють.

Кукурудзяне борошно, одержувана помелом висушених цілих зерен, має солодкуватий присмак. Оскільки в кукурудзяній муці повністю відсутні які-небудь утворюють клейковину білки, тісто з неї для додання пишності розпушують яєчними білками, двовуглекислої содою або пекарським порошком, так як вони забезпечують швидке розпушення за рахунок тиску вуглекислого газу. Для розпушення тіста з кукурудзяного борошна дріжджами до неї необхідно додати велику частку пшеничного борошна, багатою клейковиною.

В основному кукурудзяне борошно застосовують в суміші з пшеничним для виготовлення високоякісних кондитерських виробів з пісочного тіста. Крім того, кукурудзяним борошном користуються в пивоварінні і медичної промисловості.

Кукурудзяна мука може робитися із звичайних сортів кукурудзи, а може з твердих. У другому випадку вона виходить більш якісною. Борошно роблять тонкого і грубого помелу.

Борошно дрібного помелу застосовують для приготування кондитерської випічки. Її присутність дозволяє отримати більш повітряну і розсипчасту продукцію, яка володіє специфічним смаком кукурудзи. Таку борошно в невеликих
кількостях додають у деякі сорти пшеничного і житнього хліба, для надання йому особливого смаку.

Борошно грубого помелу застосовують для виробництва кукурудзяного хліба, який за своїми споживчими якостями надзвичайно корисний для травлення.

У першому випадку, її використовують у кондитерських виробах, що робить торти, печиво й тістечка більш розсипчастими і приємними на смак, а також надає їм своєрідний пряний аромат, а в другому випадку, кукурудзяне борошно використовують для приготування грубого зернистого хліба, також дуже корисних для травлення. В процесі виготовлення борошна з кукурудзи зародки зерна, які містять до 35% жиру, відокремлюються від плодових кісточок. Вона дуже добре підходить в якості сполучного речовини для виготовлення ковбасних виробів, пивоваріння і т. д. Так як кукурудзяне борошно має властивість уповільнювати бродіння вуглеводів, то страви, каші виготовлені з додаванням цієї муки зберігаються довго, що не можна сказати про саму борошні: бажано використовувати її протягом невеликого терміну після помелу.

Кукурудзяне борошно має властивість уповільнювати бродіння вуглеводів, то страви, каші виготовлені з додаванням цієї муки зберігаються довго, що не можна сказати про саму борошні: бажано використовувати її протягом невеликого терміну після помелу.

Кукурудзяна мука містить корисні речовини, яких не вистачає в інших видах борошна. Однією з необхідних для здоров’я її складових є клітковина в кількості більшій, ніж у пшеничному борошні. Кукурудзяна мука багата мікроелементами. До її складу входять залізо, кальцій, магній, фосфор, мідь і нікель. Кукурудзяна мука здатна уповільнювати бродіння вуглеводів. Страви з кукурудзяного борошна рекомендуються людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Кукурудзяна мука корисна також для зміцнення серцево-судинної системи. Страви з неї допомагають впоратися з надлишками холестерину. Кукурудзяна каша, кукурудзяні коржі та інші вироби з кукурудзяного борошна можуть служити одним із джерел рослинного білка для прихильників вегетаріанства .

На думку вчених, кукурудзяна мука зміцнює серцево-судинну систему, лікує недокрів’я, стимулює виділення жовчі, нормалізує кровообіг, уповільнює старіння, має сечогінні властивості, а також зміцнює зуби і робить судини еластичнішими.

Міф про кукурудзі

У стародавніх майя був бог кукурудзи, який, мабуть, ототожнювався з богом жнив Юм Кааш. Він зображувався у вигляді юнака з головним прикрасою з листя кукурудзи, представляючи собою розкривний качан кукурудзи. Йому відповідав ієрогліф у вигляді зерна кукурудзи. Богиня майя Кукуиц зображувалася прикрашену листям кукурудзи.


В ацтекській міфології бог сонця і богині місяця був син Центеотль — бог кукурудзи. За переказами, бог кукурудзи був розрубаний з заздрість іншим божеством на частини, які перетворилися на кукурудзу та інші корисні рослини. Саме мексиканське назва кукурудзи tlaolli означає «наше тіло (м’ясо)».

Ацтеки шанували богиню кукурудзи Шилонен (Шканиль), колишню одночасно богинею достатку і домашнього вогнища. Вона зображувалася з двома качанами кукурудзи в лівій руці.

У міфології первообытной Мексики і Гватемали введення кукурудзи в культуру приписується верховному божеству тольтеків і майя Кетцалькоатля. За переказами, він подався на розшуки рослини, придатного для обробітку, з Икаланко на узбережжі Табаско і знайшов кукурудзу в Пахіль-Каяла, що лежить в царстві Хибальба на кордоні Мексики і Гватемали.

Короткий опис статті: кукурудзяне борошно Борошно — продукт харчування, що отримується в результаті перемелювання зерен різноманітних культур.

Джерело: Кукурудзяна мука | Cooks — Кухарі Казахстану

Також ви можете прочитати