Кукурудзяна мука: користь кукурудзяного борошна, склад і калорійність кукурудзяного борошна, кукурудзяна мука дітям .

03.07.2015

Кукурудзяна мука


Кукурудзяна мука зараз широко використовується для приготування дієтичних страв. Вона знижує рівень холестерину в організмі, допомагає при легкої діареї. Кукурудзяна мука уповільнює бродіння вуглеводів, тому страви з цієї муки можуть зберігатися довго.

Кукурудзяна мука для дітей

Кукурудзяна борошно та вироби з неї є корисними та поживними, адже в цій борошні містяться цукри, вітаміни групи В і РР, мінеральні солі калію, заліза, фосфору, кальцію, магнію, каротину, крохмалю. Використання в харчуванні дитини кукурудзяного борошна допомагає відновити роботу кишечника і шлунка, нормалізує стан кровоносних судин. Кукурудзяне борошно надає стравам чудовий яскравий колір і відмінний смак. Особливо актуальна кукурудзяна, гречана, рисова мука в тому випадку, якщо у дитини алергія на пшеничне борошно.

Складу кукурудзяного борошна

  • білки – 7,2 г
  • жири – 1,5 г
  • вуглеводи – 70,2 г
  • Вітаміни (в мг): вітамін А – 0,2, вітамін В1 – 0,4, вітамін В2 – 0,1, вітамін РР – 1,8.
  • Мінерали в мг. калій – 340, кальцій – 34, магній – 104, натрій – 27, залізо – 3,7, фосфор – 301.

Калорійність кукурудзяного борошна – 305,5 кКал на 100 р.

Види кукурудзяного борошна

Кукурудзяне борошно виробляють з кременистої, зубовидної і полузубовидной різновидів кукурудзи. Вона може бути дрібного або грубого помелу.

Кукурудзяне борошно дрібного помелу добре використовувати в кондитерських виробах (торти, печиво, тістечка) — вони будуть більш розсипчастими і смачними. Кукурудзяне борошно дрібного помелу може бути білої, жовтої і навіть фіолетового в залежності від виду кукурудзи. За розміром крупинок вона майже така ж ніжна, як пшенична. Кукурудзяна борошно надає випічці особливий пряний аромат. Кукурудзяне борошно дрібного помелу можна використовувати для панірування, комбінувати з іншими видами борошна у випічці.

Кукурудзяна мука середнього (грубого) помелу перемолота з цільного висушеного кукурудзяного зерна. За кольором вона може бути жовтого, білого, фіолетового і навіть червоною. За розміром крупинок така мука схожа на пісок. Її можна використовувати для грубого хліба, корисних для травлення. Хліб вийде злегка зернистим, щільним і розсипчастим. Така кукурудзяне борошно грубого помелу популярна в мексиканській кухні — з неї роблять тамалес, тортільяс, традиційні напої, смажений хліб.

Полентою називають дроблення кукурудзяну крупу і сама страва. У поленти великі крупинки, тому на борошно вона зовсім не схожа. Колір у поленти може бути білий або жовтий. Поленту варять у воді або бульйоні, їдять відразу або після застигання. Зварену поленту можна запекти або обсмажити.

Користь кукурудзяного борошна

Кукурудзяна мука містить більше цукру, вітамінів групи В і РР, калію, кальцію, фосфору, заліза, каротину і крохмалю, ніж пшеничне борошно.

Дана борошно сприяє нормалізації кровообігу, сповільнення процесу старіння організму. Ця мука виводить з організму жирові накопичення, а також корисна для мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Кукурудзяна мука стимулює виділення жовчі, перистальтику кишечника, має сечогінну властивість. Її рекомендують людям з алергією, цукровим діабетом, ожирінням, іншими порушеннями обміну речовин.

До складу кукурудзи входять унікальні жири, що містять до 80 % ненасичених жирних кислот (лінолевої, ліноленової, арахідонової). Ці кислоти регулюють рівень холестерину.

Використання кукурудзяного борошна

Дана борошно — дієтичний продукт, корисний для людини. З кукурудзяного борошна готують бануш, поленту, мамалигу, буламик, мексиканські коржі. Хліб з кукурудзяного борошна виходить смачним і корисним.

Кукурудзяне борошно складно розпушити. Цю проблему можна вирішити двома способами: кукурудзяне борошно можна заварити окропом, тоді тісто стає клейким і піддається розпушуванню, або ж додати пшеничне борошно.

Рецепти випічки з кукурудзяного борошна можна знайти в розділі «Випічка з кукурудзяного борошна «.

Загальна інформація про статті

Короткий опис статті: кукурудзяна мука Кукурудзяна мука зараз широко використовується для приготування дієтичних страв. Вона знижує рівень холестерину в організмі, допомагає при легкої діареї

Джерело: Кукурудзяна мука: користь кукурудзяного борошна, склад і калорійність кукурудзяного борошна, кукурудзяна мука дітям | Блог Сімейна кулінарна книга

Також ви можете прочитати