Кулінарія, як мистецтво

17.08.2015

Кулінарія, як мистецтво

Кулінарія без сумніву найдавніше мистецтво. З часом кулінарія зазнала змін. Сучасна кулінарія-це складний процес приготування їжі, який забирає багато часу, енергії. Щоб смачно готувати, треба володіти талантом. Французи, визнані гурмани і знавці кулінарії, вважають хорошого кухаря поетом. Кулінарія настільки різноманітна, налічує багато тисяч рецептів страв, в ній стільки нюансів. У хорошого кухаря до кожного сорту м’яса знайдеться окремий рецепт, різні види риби готуються за різними технологіями, на кожному овочу свій підхід. У кожного народу своя кухня, свої традиції у приготуванні їжі, в способі обробки одного і того ж продукту.

Професійне використання сучасних технологій. Пошукове просування сайту київ. Ціни оптимальні. Відвідайте сайт aweb.ua

Не дивлячись на все різноманіття рецептів можна виділити кілька основних способів приготування їжі. Варка — доведення продукту до готовності у воді; приготування на пару; гасіння-готування в невеликій кількості рідини; смаження; копчення; в’ялення; сушка; запікання; приготування на відкритому вогні, гриль. Крім технічної обробки продукту є хімічна обробка: квашення, соління, маринування. Їжа повинна бути не тільки смачною, але і корисною. Їжа може бути дієтичної, православної, національної, вегетаріанською, дитячої.

В кулінарії важливо не тільки смачно і правильно приготувати страву, не менш важливо красиво його оформити. Мистецтво прикраси і подачі страв-ціла наука. Є такий напрямок – карвінг (вирізання в перекладі з англійської), з овочів і фруктів вирізають справжні витвори мистецтва. Щоб страва виглядало оригінально кухареві треба мати не тільки майстерністю, але і фантазією. Існує п’ять негласних правил, які потрібно дотримуватися при оздобленні страв. 1)простота, не треба перевантажувати прикрасами; 2) розташування окремих елементів, треба дивитися яке місце на столі займе страва; 3) поєднання, прикраси і основне блюдо повинні поєднуватися між собою; 4)акуратність і точність; 5) гармонія кольору.

Для того щоб впевнено почувати себе на кухні, треба для початку вивчити деякі правила кулінарії, як нарізати той чи інший продукт, як відміряти інгрідієнти, якщо готувати за рецептом, то необхідно знати термінологію. Інформацію на тему «Кулінарія» можна знайти в книгах, які видаються великими тиражами, цікава і різноманітна інформація в інтернеті.

Короткий опис статті: кулінарія Кулінарія, як мистецтво

Джерело: Кулінарія, як мистецтво

Також ви можете прочитати