Махачкала . Підняв ціни на хліб в Махачкалі завод пояснює свої дії зростанням цін на борошно, БезФормата.

28.08.2015

Підняв ціни на хліб в Махачкалі завод пояснює свої дії зростанням цін на борошно

З 8 жовтня 750-грамова буханець заводського хліба в Махачкалі стала коштувати 23-25 рублів замість звичних 18-20. Махачкалінський хлібозавод №2, який став ініціатором подорожчання, пояснює свої дії зростанням цін на борошно. Антимонопольники мають намір перевірити обґрунтованість подорожчання, в уряді Дагестану відзначають, що стежать за ситуацією, але не мають можливості на неї впливати.

Зазначимо, що ще 8 жовтня представник Управління Федеральної антимонопольної служби Росії по Дагестану повідомив про початок перевірки обґрунтованості подорожчання хліба в республіці .

Ціни на борошно в Махачкалі піднялися на третину, заявляють на махачкалінському хлібозаводі

плановому відділі Махачкалінського хлібозаводу №2 кореспонденту » Кавказького вузла » пояснили, що зростання цін на хліб пов’язаний з подорожчанням борошна.

«Раніше ми брали борошно за 590 рублів за мішок, зараз ціна виросла до 800-850 рублів. Інші витрати ми наразі в розрахунок не беремо «, — сказала робітниця хлібозаводу. За її словами, на кожну тонну готової продукції йде борошна на 12 тисяч рублів (за новими цінами).

Управлінні Федеральної антимонопольної служби по Дагестану кореспонденту «Кавказького вузла » підтвердили, що йде перевірка обґрунтованості підвищення цін на хліб, але коли вона завершиться, невідомо.

Також в дагестанському УФАС досі не готові оприлюднити результати перевірки червневого подорожчання хліба.

Нагадаємо, З 1 липня ціна на 750-грамову буханку хліба в республіці зросла з 16 до 20 рублів, і, як повідомляв » Кавказький вузол «, антимонопольники також ініціювали перевірку обґрунтованості підвищення цін на хліб. Тоді виробники пояснювали подорожчання зростанням цін на борошно, енергоносії, послуги ЖКГ, рівнем інфляції у країні, витратами на зарплати, податки і загальні витрати.

В уряді Дагестану кажуть, що не мають можливості вплинути на ситуацію

У Міністерстві економіки Дагестану повідомили, що борошно завозиться в республіку в основному з Ставропольського і Краснодарського краю. Місцеве сільське господарство виробляє тільки кормове зерно.

На думку керівника управління цін, тарифів та державних закупівель мінекономіки РД Світлани Абдулкадыровой. у структурі собівартості хліба частка борошна не дуже велика, тобто зростання цін навряд чи можна вважати обгрунтованим.

«Перше подорожчання (у червні) теж було викликано не стільки реальними причинами, скільки інфляційними очікуваннями. Тобто причиною послужили розмови про посуху і неврожаї. Якщо і було невелике підвищення оптових цін, то ніяких документів про це хлібозавод нам не представив «, — заявила кореспонденту » Кавказького вузла » Світлана Абдулкадырова.

За її словами, в Махачкалі кілька хлібозаводів, але до реєстру природних монополій з часткою продукції понад 30% на ринку занесений тільки хлібозавод №2, що дає УФАСу право займатися перевіркою цього підприємства.

«Але поки ніяких заходів ні по першому, ні по другому нагоди ми від УФАСа не бачили. Самі ми моніторимо ситуацію, робимо аналіз, доповіли уряду, але у нас немає ніяких повноважень для здійснення заходів контролю та реагування. З 1992 року держава відпустило ціни, в тому числі і на хліб, відбулася лібералізація цін «, — розповіла словами Світлана Абдулкадырова.

Вона зазначила, що із-за кризи 2008 року і посухи 2010 року, коли продовольство стало сильно дорожчати, держава повернулася до цього питання.

«Було прийнято постанову №530 про держрегулювання. Воно здійснюється у випадках, якщо протягом місяця зміна цін складе 30 і більше відсотків, і ці ціни протримаються протягом кварталу. Тільки в цьому випадку держава може застосувати адміністративні заходи до суб’єкту зміни цін. Якщо ця межа (30%) не перейдено, держава не може втручатися у ціноутворення «, — пояснила керівник управління цін Мінекономіки.

Серед жителів Дагестану немає єдиної думки щодо причин зростання цін на хліб

Новину про підвищення цін на хліб в Махачкалі вже обговорюють жителі Дагестану, в тому числі і в твіттері і на інтернет-форумах.

«Чула, як вчора продавщиця в нашому магазині сказала, що хліб подорожчав, але їй соромно про це говорити покупцям, тому вона продавала останній раз за старими цінами «, — розповіла кореспонденту «Кавказького вузла » махачкалинка Яна Ісаєва .

На форумі сайту уболівальників «Анжи » «Дика дивізія » зростання ціни на хліб пов’язали з ювілеєм Володимира Путіна порівняли з цінами в Москві і припустили, що, незважаючи на подорожчання хліба, комунальних платежів і проїзду в транспорті, інфляція наприкінці року все одно залишиться на рівні 6%. За словами одного з гостей сайту. борошно подорожчало майже на третину: «Місяць тому мішок борошна коштував 650 рублів, а вчора я купив за 865 рублів «.

Читач «Кавказького вузла » під ніком magomed.svetlyy пов’язує зростання ціни на хліб з інформацією про збільшення заробітної плати бюджетникам. «Нещодавно уряд оголосив, що піднімає бюджетникам заробітну плату АЖ НА ЦІЛИХ 6%. Так ось ці коммерсы, не вдаючись в подробиці, починають накручувати ціни. Навіть у бабок на базарі ціни на кріп підскакують. І взагалі ринок у нас дикий, як і люди. » — пише читач.

З ним не згоден інший житель республіки. «У нас в Дагестані люди готові витрачати гроші на всяку міщанське ганчір’я і дрібнички. і ніхто не звертає увагу на шалені націнки, особливо це стосується різних «Східних Базарів», «Пасажів » і т.п. А варто підняти ціну на буханець хліба, то все, капець, починається істерика. Подивіться які шалені гроші витрачають наші люди на весілля, шмотки і т. д. І це абсолютно прості звичайні люди», — пише читач під ніком otci .

Йому відповідає читач під ніком Адмірал. який вважає, що тему подорожчання хліба треба піднімати. так як це позначається на пенсіонерів та багатодітних сім’ях. «Без шмоток і дрібничок людина може обійтися, особливо пенсіонери та багатодітні сім’ї. А подорожчання хліба б’є саме по ним, і обов’язково треба піднімати істерику, коли справа стосується не защенных верств населення «, — зазначає Адмірал.

Зазначимо, що значне зростання цін на хліб в Дагестані був відзначений у 2008 році. Тоді лише за березень в Махачкалі хліб вищого ґатунку подорожчав на 23,0%, і ціна буханця склала на 15 рублів.

Короткий опис статті: ціна на борошно З 8 жовтня 750-грамова буханець заводського хліба в Махачкалі стала коштувати 23-25 рублів замість звичних 18-20. Республіка Дагестан. Махачкала. цінами подорожчанням хліба борошно хлібозаводів Махачкалі зростанням буханець Кавказького рублів вузла Дагестану Абдулкадыровой Дагестану обґрунтованість грамова перевіркою Читач Кавказького вузла Махачкалінського з 8 жовтня кореспонденту подорожчала УФАСу держава підвищення Дика дивізія Пасажів Анжі з 1 липня

Джерело: Махачкала | Підняв ціни на хліб в Махачкалі завод пояснює свої дії зростанням цін на борошно — БезФормата.Ru — Новини

Також ви можете прочитати