Млинці:житнє обдирне борошно + гречана . Співчуття

11.12.2015

Млинці:житнє обдирне борошно + гречана

15 Квітень 2010 року


Напевно, всім траплялась інформація про те, що борошно вищих сортів це вуглеводна пустушка, з якої видалили все корисне, а залишили саме те, чого так намагається уникнути в своєму харчовому раціоні сучасна людина: легкозасвоювані вуглеводи. Докладніше про це тут. У німецьких журналах в матеріалах з питань зниження зайвої ваги рекомендують переходити на борошно з цільного зерна або на борошно грубого помелу, в нашому Інтернеті теж море рецептів, вирішила спробувати і заодно порахувати калорійність одного млинця.

Купила в магазині житнє обдирне борошно і гречану муку, тому що вони багаті тими необхідними для здоров’я людини речовини, які нормалізують обмін речовин і пишуть, що від них не поправляються.

Гречана мука містить білки, що володіють найбільшою біологічною цінністю з усіх зернових культур, крім того, її відмінною особливістю є високий вміст незамінних амінокислот, вітамінів, мікроелементів. Ще, вона набагато багатше клітковиною, ніж рис, овес, пшоно.

Житнє обдирне борошно зберігає в собі більшість цілющих якостей цілого зерна, в ній велика кількість харчових волокон, а незамінних для людини амінокислот в ній більше, ніж у пшеничному борошні, вона сприятливо діють на шлунково-кишкову систему, вона містить вітаміни і мінеральні речовини, в тому числі вітамін В1, який сприятливо діє на серцево-судинну систему. Житнє борошно використовується в будь випічці, але оскільки вона поступається за пекарським якостей пшеничного, рекомендують додавати до неї пшеничне борошно вищого сорту.

Отже, будемо пекти млинці з суміші гречаної, обдирного житнього та пшеничного борошна вищого сорту. Калорійність борошна читаю на упаковці.

Склад:

1.Борошно гречана 0,5 склянки 65г, (в 100г-329 ккал), разом: 214 ккал

2.Борошно житнє обдирне 0,5 склянки 65г, (в 100г-325ккал), разом:211 ккал

3.Мука пшенична вищий сорт 0,5 склянки 65г, ( в 100г-334 ккал), разом:217 ккал

4.Ряжанка 2,5 % жирності 200 г — разом:112 ккал

5.Соняшникова олія 1 ст. ложка -158 ккал

6.Яйце 1 шт -70 ккал

Рекомендації:

Досвід приготування млинців з пшеничного борошна вищого сорту у мене величезний, у мене не буває, щоб млинець вийшов грудкою, однак тут довелося пристосуватися. Млинці виходять товщі, ніж з пшеничного борошна вищого сорту, і не так легко знімаються, коли перевертаєш, можуть порватися, таки два у мене порвалися. Все інше як зазвичай. Смачні ситні млинці. Їх можна їсти зі сметаною або загорнути в них будь-яку начинку за смаком.

Якщо є відразу, то, як малокалорийное страва добре загорнути у млинець яблуко голден, натерте на тертці: половину натертого яблука викласти на млинець і згорнути його трубочкою, я не додаю цукор, голден досить солодке яблуко. Ось, що вийшло.

Млинці з начинкою з тертого яблука.


На одну порцію:

1.Млинці 2 штуки — 110 ккал

Як бачите, мало калорій, цілком можна зверху полити столовою ложкою сметанки 15% жирності, це плюс 40 ккал, а кому не солодко, посипте терте яблуко 2 чайними ложками цукру, це буде плюс 80 ккал

Також ви можете прочитати