Мукомолка (домашня млин).

15.08.2015

Цільнозернові борошно

Домашня млин (мукомолка). Цільнозернові борошно

Валерія Воробйова

Кілька місяців ми робимо борошно з зерна на домашній млині (мукомолке).

Млин Pico, Schnitzer

Тепер ми не купуємо висівки, а додаємо хліб у свою цільнозернове борошно.

Про користь цільнозерновий борошна і шкоду рафінованої вибіленої борошна в мережі дуже багато матеріалів, наприклад:

Мукомолка дозволяє подрібнювати будь-які не маслянисті зерна: пшениця, жито, кукурудза, гречка, рис, пшоно і т. п. Що мені дуже подобається, мукомолка подрібнює зерна кам’яними жорнами, тобто за технологією, що існувала кілька тисячоліть, а не металевими ножами, як виробляють борошно сучасні борошномельні підприємства. «Крупність» помелу регулюється спеціальним важелем, який притискає жорна один до одного. Чомусь режим «дрібний помел» постійно з’їжджає на «великий», тому, щоб не тримати важіль постійно руками, мені довелося прив’язати його гумкою.

Я не печу хліб повністю з цільнозерновий борошна, розбавляю її магазинної борошном вищого сорту, т. к. 1) у нас її багато, 2) хліб з однієї тільки цільнозерновий борошна несмачний, або до його смаку потрібно просто звикнути, 3) цільнозернове борошно потрібно обов’язково просіяти, щоб відсіяти крупчатку, тоді тісто з такого борошна буде краще підходити, а ми все ніяк не матимемо вже нормальним ситом.

ми купуємо Зерно на ринку, воно зазвичай брудне, тому спочатку його потрібно помити і добре висушити. Під час опалювального сезону сушу зерно на газовому конвекторі:

Для випічки перемолоти зерно на млині в режимі самого дрібного помелу. Я пробувала молоти в режимі грубого помелу та середнього і пекла хліб з такого борошна — нам не дуже сподобалося. В режимі грубого помелу можна дробити зерно для каш, але його потрібно обов’язково просіяти, щоб відсіяти дрібну муку.

Я експериментувала з різними видами зерна і пробувала молоти все, що знайшла у нас вдома — гречку (необжаренную), кукурудзу, перловку, шліфований рис і пшоно. Смак хліба з додаванням гречаного борошна мені не сподобався, надто специфічний, а хліб з кукурудзяним борошном вийшов дуже смачним.

Короткий опис статті: цільнозернові борошно купити Кілька місяців ми робимо борошно з зерна на домашній млині (мукомолке). Млин Pico, Schnitzer мукомолка, домашня млин, млин, Вітряк Pico, Schnitzer, цільнозернові борошно

Джерело: Мукомолка (домашня млин).
Цільнозернові борошно

Також ви можете прочитати