Написала дісер, що далі?, Сторінка 7 Портал аспірантів

28.07.2015

Xano4ka. у мене є Інтернет, і я поцікавилася. Семимісячний дитина грудним не є, і годувати грудьми його більше двох разів на добу не рекомендується (і вже ніяк не кожні дві години). Прикорм починають вже з п’яти-шести місяців, по досягненні ваги 6.5 кг Годівля раз в чотири години. Так що з Ваших «моторошних» розповідей про зміст семимісячного малюка вагою в 10 кг висновки нехай кожен робить сам.

Ось деякі матеріали про правильному годуванні і режимі дня у сім місяців:

Прихований текст

З п’яти або шести місяців дитину треба перевести на режим з п’ятьма годуваннями – через 4 години – при восьмигодинному перерві вночі. Протягом кожного відрізка часу від одного годування до іншого п’ятимісячний, шестимісячний дитина 2 години не спить і 2 години спить; дев’ятимісячний, десятимісячний не спить вже 2,5 години і 1,5 години спить. Вдень дитина спить три рази.

Ось приблизний режим дня дитини цього віку:

Годування: 6 год, 10 годину, 14 годину, 18 годину, 22 — 23 год. (Оскільки дитина тільки до 20 год. 30хв. Засинає, то зазвичай до 22 год. Він міцно спить, тому його краще годувати 23 години)

Неспання: з 6 год. до 8-8 годину. 30 хв.; з 10 год. до 12-12 годину. 30 хв; з 14 год. до 16-16 годину. 30 хв.

Сон: з 8-8 годину. 30 хв. до 10 год; з 12-12 годину. 30 хв. до 14 год.; з 16-16 годину. 30 хв. до 18 год.; з 20 год. 30 хв. до 6 год ранку.

Купання: 20 год

В холодну пору року, коли денний сон дитина проводить на свіжому повітрі, а під час неспання знаходиться в ліжку або на підлозі, виконувати режим з триразовим денним сном досить легко. Але в літній час семимісячного, дев’ятимісячної дитини буває важче змусити спати вдень три рази.

Однак треба все ж намагатися дотримуватися цього режиму. Деякі батьки помиляються, думаючи, що чим менше дитина удень виспиться, тим краще він буде спати вночі. Це буває далеко не завжди. При надмірній тривалості неспання дитина перевтомлюється, перезбуджується і, як правило, набагато довше не засинає, більше кричить і гірше спить, ніж коли він укладений вчасно. Іноді він, правда, засинає швидко, але незабаром прокидається, і після цього укласти його буває дуже важко.

Прихований текст

Харчування дитини з семи місяців

Основою третього прикорму є кисломолочні продукти харчування спеціального приготування. Кисломолочні суміші, приготовлені з коров’ячого молока, заквашеного чистими культурами молочнокислих бактерій або грибкової закваски, засвоюються набагато краще, ніж цільне молоко, зменшують процеси бродіння в кишечнику, пригнічують і витісняють хвороботворні мікроби. Тому вони, в першу чергу, рекомендуються дітям з нестійким стільцем. А надмірне введення в прикорм незбираного молока у вигляді самостійного продукту харчування зменшує апетит дитини, сприяє розвитку у нього запорів.

Кисломолочні продукти вводять в раціон харчування малюків з семи-восьми місяців, замінюючи ними ще одне денне годування груддю або адаптованою сумішшю. У цьому віці дитина отримує грудне молоко або молочну суміш тільки два рази на добу — вранці і ввечері. тому в подальшому його вже можна буде майже безболісно відлучити від грудей. Адже саме в цей період у більшості матерів знижується лактація і, відповідно, вироблення грудного молока.

Дайте семимесячному малюкові кефір або молоко з сухариком або печивом з пшеничного борошна, починаючи з 5 г і збільшуючи до 12 місяців його кількість до 10 — 15 р. У цьому віці діти ще не можуть добре жувати, тому печиво і сухарики потрібно попередньо розмочувати в молоці. Хліб (5 г) дитині дають з восьми місяців, збільшуючи його кількість до року вдвічі.

На ринку так само є розчинне печиво, яке можна використовувати в раціоні харчування дитини, починаючи з восьми місяців, у вигляді каші після розчинення в молоці або в початковому вигляді без попереднього намочування, що, в першу чергу, рекомендується дітям 8 — 12 місяців, у яких вже прорізалися зуби. Тверда їжа служить своєрідним масажером для ясен, що полегшує процес прорізування зубів.

Непогано буде до печива або сухарику додати сир або фруктове пюре. Таким чином, до восьми місяців вранці і ввечері дитина отримує грудне молоко або адаптовану молочну суміш, а вдень — три різних прикорму, його денний раціон зміниться (див. табл.).

З метою прикорму, нарівні з кисломолочними продуктами, можна використовувати і вітамінізоване молоко, збагачене білком.

Не так вже мало дітей раннього віку страждають від харчової алергії, особливо коли мати не може годувати свого малюка грудним молоком. Організація харчування таких дітей з моменту введення прикорму ускладнюється, оскільки алергічні реакції у них викликають будь-які продукти, що мають у своєму складі білок коров’ячого молока, в тому числі і адаптовані молочні суміші. Тому для лікувального харчування дітей з цією патологією використовуються спеціалізовані суміші на основі білка сої.

Кількісний і якісний склад цих сумішей повноцінний, адаптований до потреб дитячого організму. Білковий компонент тут представлений екстрактом рослинного білка в більшій кількості, ніж в інших адаптованих сумішах, так як його біологічна цінність нижче, ніж білка тваринного походження. Крім того, такі суміші додатково збагачені мінеральними солями і мікроелементами. Жировий компонент представлений рослинними жирами — кукурудзяним, пальмовою, соєвим, кокосовим маслом. Для поліпшення процесу їх розщеплення і засвоєння додають соєвий лецитин, який так необхідний для нормального функціонування печінки. З вуглеводів у соєвих сумішах присутній декстрин-мальтоза, яка відмінно всмоктується і переробляється шлунково-кишковим трактом дитини і позитивно впливає на мікрофлору кишечника.

Соєві суміші є надійним засобом профілактики осмотичної діареї. У більшості дітей через кілька днів після введення в раціон харчування молочних продуктів на основі сої спостерігається поступове зниження всіх проявів алергії.

У той же час, у 15-20% дітей харчова алергія може виникнути і при використанні в раціоні харчування соєвих сумішей. В таких випадках лікар повинен порекомендувати іншу, вироблену на полуэлементной основі (тобто на основі розщепленого білка, отриманого за допомогою методу ферментативного гідролізу) гіпоалергенну суміш. Розщеплений білок має до 15% вільних амінокислот, які забезпечують відмінне його засвоєння і знижують ймовірність виникнення алергії.

Такі суміші не мають у своєму складі лактози і сахарози. Як вуглеводний компонент використовуються легкозасвоювані вуглеводи — кукурудзяна патока, кукурудзяний сироп і крохмаль.

Тривалість використання сумішей на полуэлементной основі залежить від тривалості процесу зникнення симптомів алергії, стійкості отриманих результатів. Прикорм дітям, які перебувають на такий елімінаційної дієти, вводять з великою обережністю, особливо молочні продукти. Таким дітям бажано давати прояснені однокомпонентні соки з яблук, груш, персиків та інших фруктів промислового виробництва, які не мають яскравого забарвлення; аналогічні пюре.

Також можна рекомендувати продукти на основі меляси гороху нетрадиційних продуктів прикорму для семи-восьмимісячних дітей, які страждають від харчової алергії. Смакові якості і переносимість таких продуктів хороші, термін використання необмежений і встановлюється індивідуально, залежно від динаміки зникнення симптомів алергії.

У семи-восьмимісячного віці в раціон харчування дитини вже можна вводити м’ясо. Враховуючи ферментну незрілість шлунково-кишкового тракту малюка, відсутність зубів або тільки початкову стадію їх прорізування, введення продуктів на його основі треба починати з ретельно перетертого гомогенізованого пюре, а вже потім, поступово, в міру розвитку у дитини жувального апарату, переходити на продукти з меншим ступенем дробленности.

М’ясні страви можна давати два-три рази в тиждень, поєднуючи їх з м’ясним бульйоном. Для вигодовування дітей грудного віку необхідні нежирні сорти яловичини, телятини, мови, курячого м’яса, але тільки у вигляді м’ясного пюре, суфле або пудингу, а також дитячі консерви з курчат, в першу чергу, промислового виробництва, так як в домашніх умовах дуже складно досягти необхідного ступеня дробленности і поєднання поживних речовин.

При цьому обов’язково враховуйте схильність дитини до алергії, яка може проявити себе у вигляді різних висипань на шкірі, свербежу або навіть проносу. У малюка можуть виникнути вибіркові реакції лише на певний вид м’яса: скажімо, алергія може виникнути тільки на курятину, але в той же час яловичина засвоюється без яких-небудь побічних ефектів.

Термін зберігання спеціальних дитячих м’ясних консервів — один рік з дня виготовлення; вміст консервів зберігають в холодильнику не більше 24 год. Розігрівати після цього консерви треба на водяній бані безпосередньо перед вживанням.

Так як м’ясо найчастіше дається під час обіду, жовток краще не змішувати з овочевим пюре, а з молочною кашею або супом. Яблука дитині (замість пюре) можна пропонувати в печеному вигляді.

З семи місяців дітям можна обережно давати пюре на основі помідорів або томатної пасти за умови, що у них відсутні алергічні реакції на ці продукти.

Малюкам, які досягли восьмимісячного віку, можна рекомендувати десерти не тільки на фруктовій, ягідної або злаковій основі, але і на основі рисового або кукурудзяного крохмалю вже з додаванням цукру. Десерти промислового виготовлення збагачені вітамінами, лимонною кислотою, залізом і (або) кальцієм.

Для харчування дітей від восьми місяців до двох років можна використовувати і промислові каші з додаванням шоколаду, лісових горіхів, меду.

Хочеться трохи нагадати, що при використанні сухих злакових і злаково-молочних каш промислового виробництва необхідно точно дотримуватися вказівок, які є на етикетці (як щодо дози порошку на порцію, так і рідини для його розчинення). Перевищення кількості сухого порошку в порції каші або використання молока замість води для приготування каші з молочно-круп’яного порошку може викликати у дитини стан дискомфорту з боку шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, посилену спрагу. Додаткове додавання в готовий продукт невеликої кількості вершкового масла (2-3 г на порцію) можливе лише за відповідними медичними показаннями.

Вводячи в раціон дитини окремі продукти харчування, можна поліпшити стан його здоров’я і навіть виправити деякі наявні порушення. Наприклад, якщо ваша дитина в цьому віці часто страждає запорами, давайте йому варений буряк, натерту на дуже дрібній тертці і заправлену рослинним маслом, перед обідом по 2-3 чайних ложки. З цією ж метою можете дати пюре з чорносливу.

Як оцінити ефективність харчування дитини? В першу чергу — збільшення маси тіла і росту. Для визначення нинішніх параметрів малюка до його показниками при народженні додають середні норми надбавок за прожиті ним місяці. При цьому зручно користуватися наступною таблицею:

Звичайно, ці цифри дуже приблизні, але для оцінки динаміки розвитку малюка ними можна користуватися. Про правильному харчуванні говорять і інші дані, зокрема, темпи нервово-психічного розвитку.

Період введення різних видів прикорму — це перехідний період від грудного вигодовування до самостійного вживання різноманітної їжі, тому треба привчати дитину користуватися посудом, яку після кожного використання треба старанно мити, кип’ятити і тримати окремо від посуду дорослих.

Дитина повинна мати свою особисту посуд для їжі: дві маленькі чашки, дві чайні ложки з нержавіючої сталі, дві-три маленькі тарілочки.

Як привчити малюка до чашці, якщо досі цього не вдавалося зробити? У шести-семимісячної дитини сильно розвинена потреба вистачати предмети і сунути їх в рот. Дайте йому порожню чашку з прямими стінками, яку йому буде зручно тримати в руках. Він буде грати з нею і робити вигляд, що п’є з неї, наслідуючи дорослим. Коли малюк навчиться міцно тримати в своїх маленьких рученятах чашку, налийте в неї трохи молока або його улюбленого соку. Чим краще у нього виходить, тим більше можна наливати рідини. Йому, мабуть, сподобається самому пити з чашки, але якщо протягом декількох днів він буде відмовлятися від неї, не пропонуйте йому знову, так як він ще більше упреться. Крім того, пам’ятайте, що в перші місяці навчання дитина ще не в змозі зробити кілька ковтків поспіль. Цього він не навчиться раніше, ніж в один-півтора року.

Якщо у вісім-дев’ять місяців він охоче п’є з соски і йому не подобається пити з чашки, спробуйте поступово збільшувати кількість молока в чашці, відповідно зменшуючи його у пляшечці.

Наступним етапом буде заміна одного з грудних годувань (або з соски) з молоком чашки. Замініть то годування, яке малюк особливо неохоче п’є з соски (зазвичай в обід або сніданок). Це теж в подальшому допоможе йому легше відвикнути від грудей.

Востаннє редагувалось Aspirant_Cat; 22.08.2011 о 12:11. Причина: Пом’якшила вираження. Виділила привід для іронії для тих, хто відразу не помітив.

Короткий опис статті: кукурудзяна мука Сторінка 7 — Написала дісер, що далі? Навчання в аспірантурі Написала дісер, що далі?, аспірантура аспірант дисертація здобувач науковий ступінь захист кандидат наук вак

Джерело: Написала дісер, що далі? — Сторінка 7 — Портал аспірантів

Також ви можете прочитати