Нова хлібопічка Philips HD9046

18.09.2015

Нова хлібопічка Philips HD9046

Недавно у нас з’явилася нова хлібопічка — Philips HD9046. Тому ми вирішили випробувати її у роботі та надати результати, як додаток до тестування хлібопічок. представленим на нашому сайті раніше.

В якості тіста випікався Французький хліб, одночасно у хлібопічках Philips HD9046 (сторінка продукту у виробника ) і Panasonic SD-2500 (сторінка продукту у виробника ). Засипаємо інгредієнти, вибираємо програму «Французький хліб». Philips повідомляє, що хліб буде готовий через 3 години 50 хвилин, Panasonic – через 6 годин. Будемо чекати. Як і багато хлібопічки (на відміну від Panasonic), Philips відразу почав заміс тіста (Хто не знає – у Панасоников є особливість: вони після запуску програми не відразу приступають до замісу тіста, спочатку проводиться вистоювання продуктів. І тільки після певного часу починається заміс. З одного боку, це зручно, тим, що немає можливості відразу проконтролювати «колобок», доводиться його «вартувати», але, з іншого боку, напевно, це позитивно позначається на легкості хліба.)

В режимі замісу хлібопічка Philips працює досить тихо, але трохи голосніше Panasonic. Корпус має прогумовані ніжки, що пом’якшує вібрацію і знижує ймовірність «уезжания» хлібопічки зі столу під час замісу. Тісто замішується добре, причому за процесом можна спостерігати через оглядове віконце. Під час вистоювання тіста віконце, природно, «запотіває» і видимість з’являється тільки на початку випічки при підвищенні температури. Слід зазначити, що наявність віконця не позначається негативно на колір верхньої кірочки випеченого хліба – скоринка виходить добре засмаженою, не блідою. У комплекті з хлібопічкою йде гачок для виймання мішалки з хліба і нам він іноді знадобиться – мішалка інший раз застряє в хлібі.

На нашу думку, незаперечною перевагою хлебпечки Philips HD9046 є розташування кнопок управління – вони знаходяться не нагорі корпусу, як у більшості інших апаратів, а внизу, як би на підніжці. Це суперудобно, якщо хлібопічка стоїть на кухонному столі – не доводиться вставати навшпиньки і тягнутися, щоб вибрати програму. Кнопки великі, зручні, інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. На дисплеї відображається стан хлібопічки в поточний момент часу (правда, англійською мовою) і час до закінчення програми.

Тепер про програми. Всього їх 14:

  • 10 для випічки хліба (у тому числі 1 індивідуально програмується),
  • 2 для тіста (дріжджове, бездріжджове),
  • йогурт,
  • варення.

Про двох програмах слід сказати особливо. «Йогурт» — програма, при якій всередині хлібопічки підтримується оптимальна для розмноження йогуртових бактерій температура протягом 8 годин. За цей час Ви отримуєте в домашніх умовах чудовий натуральний кисломолочний продукт, який можна використовувати безліччю способів (див. статтю «Про йогурт»). Робиться легко: кип’ятіть молоко стерилізоване можна не кип’ятити), остужаете, змішуєте з закваскою (1 баночка «Активии» без добавок на 1 літр молока), заливаєте в контейнер (додається до хлібопічці), запускаєте програму. Перевага перед усіма іншими способами отримання йогурту в домашніх умовах (в термосі, на теплій батареї, в мультиварці) – постійне підтримання температури (у всіх інших способах температура не контрольована і падає з часом, що може викликати розвиток «не тих» мікроорганізмів і отримати, наприклад, кефір). Нам програма дуже сподобалася, так як позбавило від необхідності мучитися з мультиваркою, де йогурт іноді не виходив. Причому йогурт можна робити не тільки в доданому пластиковому контейнері, але і в звичайних скляних півлітрових банках – вони цілком поміщаються між віссю мішалки і стінкою контейнера хлібопічки.

Ще нам дуже сподобалася програма «Індивідуальний» — гідність хлібопічка Philips HD9046, якого нам не вистачало в Panasonic. Ви самі можете поставити свою програму випікання хліба, ставлячи потрібний час замісу, вистоювання, повторного замісу, розстойки і випічки хліба. Ось тільки записати/запам’ятати програму не представляється можливим і при кожній випічці її доведеться вводити заново, але це не складно. На наш погляд, така програма дуже зручна при випіканні житнього хліба, коли не потрібен тривалий заміс, але потрібна довга розстойка, чого зазвичай немає в стандартних програмах.

Тепер поговоримо безпосередньо про результати випікання Французького хліба, які подбавят ложку дьогтю у позитивні якості Philips HD9046, описані вище. І в Panasonic і Philips хліб вийшов красивий, рівний, пористий, пропеченый, з підсмаженою скоринкою. Але в Philips це просто смачний білий хліб, а Panasonic – саме французька булка – дуже пишна, пориста, з товстою хрусткою кіркою, в півтора рази за обсягом більше, ніж у Philips. Може бути зіграло роль більшу кількість солі щодо борошна, яке не дало хлібу розвинути пористість, може бути час расстойки і температура випічки різна і грає роль, але результат вийшов різний.

Тим не менш, в хлібопічка Philips хліб виходить досить смачний і красивий. Всі інші випробувані нами програми (наприклад, для випічки цільнозернового хліба) дають хороший результат, приємний оку та шлунку. Наш улюблений Совитал – взагалі ідеальний, нічим не відрізняється від того, що раніше випікався в Panasonic. Хотілося б зробити ще одне зауваження на рахунок рецептів з книги, що додається до хлібопічці. Наявна програма «Бородинський хліб» за пропонованою там рецептурою випікає, звичайно, не справжній бородинський хліб, а пшенично-житнє булку, підфарбованою какао. Сама по собі булка непогана, але до звання бородінського хліба, на наш погляд, не дотягує. Також з натяжкою можна назвати паскою пропонований у Philips варіант. Це ароматний смачний кекс на соді, але не істинний паска на дріжджах складного здобного тіста з отсдобкой (Втім, у книзі рецептів Panasonic аналогічний рецепт на разрыхлителе, а не на дріжджах.) Паска взагалі справа складна, а завдання хлібопічки – полегшити наше життя, а не ускладнити.

В цілому, якщо не чіплятися до дрібниць і до рецептів (яких у безлічі вистачає в Інтернеті), хлібопічка Philips HD9046 – цілком гідний вибір, що заслуговує уваги. Тим більше, що у неї є дві переваги, які для когось можуть бути дуже важливі: можливість робити йогурт без клопоту і ставити свою програму випічки, що актуально, наприклад, для житнього хліба або можливо, для цього паски (ще не пробували).

Короткий опис статті: хлібопічка філіпс Нова хлібопічка Philips HD9046 Недавно у нас з’явилася нова хлібопічка — Philips HD9046. Тому ми вирішили випробувати її у роботі та надати результати, як додаток до тестування хлібопічка філіпс

Джерело: Нова хлібопічка Philips HD9046

Також ви можете прочитати