Панеттоне, рецепт для хлібопічки

22.09.2015

Панеттоне — рецепт для хлібопічки

На цьому тижні, крім перемоги в конкурсі. я перемогла ще раз, але вже в іншому — нарешті я навчилася робити Панеттоне і досягла тієї довгоочікуваної волокнистої тягучою структури.

Про все по порядку. Почалося все з того, що ще в минулому році ми загорілися ідеєю зробити справжній Панеттоне. Шукали рецепти, і тут моя тітка знайшла один і прислала мені його (потім вже вона його спекла і привезла, тоді то я і закохалася саме в цей рецепт). Головна проблема була в борошні — потрібна була сильна. Я спробувала зробити з звичайної, вийшло щось незрозуміле. Після цього я забула про це рецепті.

Перед Великоднем, всі вже знають, я посилено шукала клейковину по всьому місту, так і не вийшло її придбати, тоді я прочитала в інтернеті, що для поліпшення клейковини додають аскорбінку. Ну, а після Великодня, я, чисто випадково знайшла в одному магазині фінську борошно збагачену клейковиною, але те, що вона зовсім сильна, я не впевнена. Коштує вона в 3 рази дорожче, ніж звичайна, але це мене не зупинило, адже на горизонті виднілася вже давно покинутий рецепт. Тому на тій тижня я вирішила ризикнути.

Перший раз вийшло не зовсім те. По-перше, я не добавиила апельсинові кірки, а по-друге, у Панеттоне сильно опала дах, зате структура вже була дуже схожа, тому надія, що все вийде, мене не покидала. А дах опала з-за того, що було занадто багато дріжджів. Цукати з апельсинових кірок у нас не продаються, тому я зробила їх сама по цьому рецепту. Скажу тільки, що білу частину я не прибирала, а то вони вийдуть занадто сухими — це вже було виведено експериментальним шляхом моєю тіткою

Вже вдруге я змінила пропорцію дріжджів і додала цукати — все, вершина практично підкорена
Дах все одно трохи впала, але вже не так. Якраз другий варіант на фото, я його ледве встигла сфоткати (тому воно таке криве
), всім вже не терпілося спробувати. Всі в один голос сказали, що це дуже смачно і тепер навіть не хочеться більше покупного.

Отже, рецепт.

12 гр сухих дріжджів

300 гр сильної борошна

1/2 ч. л. солі (я трохи менше брала)

2 ст. л. з верхом цукру

1 яйце

75 гр м’якого масла, порізаного на шматочки

125 гр теплої води

100 гр родзинок (я брала ще цукати з вишні і полуниці, в сумі десь 150 гр)

70 гр зацукрованих апельсинових кірок

Відразу скажу, що я не ставила певний режим для хлібопічки, а вирішила стежити за процесом і керувати ним. У борошні я не впевнена, що вона зовсім сильна, тому додала десь 2 маленькі таблетки аскорбінки.

Засипаємо все в відерце, крім родзинок і цукатів, ставимо режим «Піца». Після того, як хлібопічка місила десь 15 хвилин і зупинилася, я вимикаю і знову ставлю режим «Піца». У підсумку виходить, що вона місить тісто десь 30 хвилин. Таку велику кількість часу необхідно для хорошого розвитку клейковини. Тепер залишаємо, щоб тісто піднялося в два рази. В цей час моєму родзинки і цукати, я ще заливаю окропом на хвилинку. Потім потрібно висушити їх, а я просто вмочую рушником і все.

Після того, як тісто піднялося в два рази, знову ставимо режим «Піца» і додаємо родзинки, цукати і зацукрований апельсин. Даємо втрутитися всього пару хвилин. Потім вимикаємо і залишаємо підійматися прямо до краю цебра. Я ще в процесі включала буквально секунд на 40-50 режим випічка, щоб хлібопічка трохи нагрівся, тоді тісто швидше піднімається. Коли тісто дійшло до краю, включаємо режим «Випічка». У мене випікається за 40 хвилин.

Тепер хочу спробувати спекти з борошна з додаванням аскорбінки, а то дорогувато, та й раптом фінська зникне.

P. S. Зараз в хлібопічці третій Панеттоне, дріжджів поклала 10 грам, ще менше, але дах все одно впала. Що тоді. Може цукатів багато, адже вони важче, ніж родзинки, а тісто виходить дуже легке, на поверхні навіть великі бульбашки. Хто знає, підкажіть будь ласка. Залишилася тільки вирішити проблему з дахом

Короткий опис статті: борошно для хлібопічки Панеттоне — рецепт для хлібопічки На цьому тижні, крім перемоги в конкурсі. я перемогла ще раз, але вже в іншому — нарешті я навчилася робити Панеттоне і досягла тієї довгоочікуваної борошно для хлібопічки

Джерело: Панеттоне — рецепт для хлібопічки

Також ви можете прочитати