Поради щодо випікання домашнього хліба

04.08.2015

Поради щодо випікання домашнього хліба

Домашня випічка: для хлібопічки

Хліб з хлібопічки може бути не виходить дешевше магазинного, але він без сумніву смачніше. Якщо ви придбали хлібопічку, в першу чергу прочитайте інструкції до неї, потім експериментуйте з основною паляницею. Це допоможе вам познайомитися з роботою вашої хлібопічки, а також використовувати її впевненіше, пробувати нові цікаві рецепти.

Програми

Всі хлібопічки мають кілька програм, в деяких їх більше, в деяких менше. У рецептах www.kuking.net використовуються програми, доступні в більшості хлібопічок, навіть в найпростіших. Багато хлібопічки також дають можливість вибрати колір скоринки на буханці. Якщо в рецепті не зазначено інакше, ця настройка може використовуватися на розсуд.

У деяких хлібопічках можна налаштувати таймер, за яким буде пектися хліб з зазначеного часу. Таким чином можна налаштувати так, щоб хліб випікся до сніданку, або до вашого повернення з роботи. Не використовуйте в такому випадку такі швидкопсувні продукти як молоко, яйця і сир.

Основний або Нормальний режим — найбільш поширена програма, яка ідеально підходить для самого простого хліба з білого борошна з невеликою кількістю сірої або зерновий борошна. Деякі хлібопічки мають окрему програму «для додавання родзинок», яка дає звуковий сигнал, після якого можна додати додаткові інгредієнти, наприклад, сухофрукти, сир та інші продукти, які ви не хотіли б подрібнити в пюре при замішуванні. Якщо у вас немає цієї програми, додавайте такі інгредієнти в кінці замішування (зазвичай в інструкціях для хлібопічки вказується довжина різних циклів, і ви можете поставити собі будильник, щоб не забути, коли додати інші продукти).

Зерновий режим використовується для хліба з великим вмістом сірої або зерновий борошна. Це програма займає довше, ніж звичайна, так як такий хліб довше піднімається.

Швидка програма займає значно менше часу. Готовий хліб не підніметься настільки добре і буде щільним, але абсолютно нормальним. Рецепти простого хліба можна спекти за цією програмою, але бажано не ті, в які входить багато сірої борошна або борошна з цілими зернами, а також не хліб без глютену — з житнього або перлової борошна.

Режим тісто замішує тісто, яке можна сформувати і залишити підходити другий раз для випічки в звичайній духовці. У деяких хлібопічках є окремі програми для різних видів тіста для піци, для французького батона, для фокаччі. У деяких також є «режим для додавання родзинок». Не переживайте, якщо у вас не буде часу дістати тісто відразу після замісу — воно буде продовжувати підходити і не зіпсується.

Основні інгредієнти

У більшості хлібопічок інгредієнти потрібно додавати до форми в певному порядку. Якщо додати їх в невірному порядку, хліб може не вийти. У більшості випадків спочатку наливаються рідкі інгредієнти, потім сухі, а потім дріжджі, але іноді і навпаки. Порядок особливо важливий для хлібопічок, які роблять перерву перед початком циклу, так як дріжджі повинні знаходитися окремо від рідини, цукру і солі.

Борошно . Біла хлібна борошно найзручніша хлібне борошно для хлібопічки, і вона найчастіше використовується в рецептах для приготування хліба. «Хлібна» борошно (борошно вищого ґатунку) найбільше підходить для хлібопічки, так як в ній багато глютену, який робить тісто еластичним, і з допомогою дріжджів хліб виходить повітряним.

Хлібна непросіяна борошно краще всього підходить для хлібопічки і широко використовується в книзі. Це борошно із зерна пшениці, вона більш груба, ніж звичайне біле борошно, в ній більше смаку і більше корисних речовин. Хліб з цього борошна виходить більш грубий, важкий. Для хлібопічки краще всього використовувати суміш білої хлібної борошна з цільного борошном — хліб вийде смачніше всього.

Сіра хлібне борошно дрібніша, ніж непросіяна. Як і з непросіяного, її краще використовувати в суміші з білої хлібної борошном у випічці в хлібопічці.

Солодова або зернова борошно — це суміш білої і непросіяного борошна, змішана з осоложенными пшеничним зернами, тому смак хліба більш солодкий, легкий горіховий присмак.

З житнього борошна виходить темний, густий, смачний хліб. У ній мало глютену, тому його необхідно змішувати з білою мукою.

З борошна зі спельтой виходить смачний хліб з легким горіховим присмаком. Він більш насичений і багатий поживними речовинами, ніж хліб з житнього борошна, тому іноді його можуть вживати люди на дієті без пшениці.

Кукурудзяне борошно отримують з кукурудзяних зерен, вона буває як дрібною, так і грубої. Її добре додавати до хліба, але використовувати потрібно потроху, оскільки там мало глютену.

Перлова борошно володіє ніжним солодкуватим смаком, з неї виходить м’який хліб. У ній дуже багато глютену, тому її потрібно змішувати з білим борошном для випічки хліба.

Безглютенова борошно продається в деяких великих супермаркетах. Вони бувають різні, але у всіх міститься суміш крохмалів і безглютенової борошна, наприклад, картопляного, рисового, горохової або соєвої. В деякі додають рослинну клітковину, щоб хліб вийшов коричневим. Для хлібопічок підходять тільки ті сорти борошна, які були для них спеціально створені. Звичайна безглютенова борошно не підійде.

Борошна підсипається стільки, скільки буде потрібно для тіста, яке б не липло до рук. Тому борошно підсипається поступово, і весь час тісто вимішується. Краще всього, якщо це робиться безперервно: однією рукою подсеиваете борошно, інший (ложкою) вымешиваете тісто круговими рухами за годинниковою стрілкою.

Кількість борошна ніколи не визначається заздалегідь при приготуванні борошняних (хлібних) виробів, бо все залежить від того, яке вийшло кількість рідкої суміші: який її конкретний склад і скільки борошна зможе ця суміш увібрати в себе. Якщо ж заздалегідь визначити кількість борошна, то точно підігнати під нього рідина практично ніколи не вдається, бо ця величина змінна, підвладна коливанням. Тут впливають і різні жирність, щільність молока, жорсткість води, консистенція масла і жиру, а також свіжість дріжджів та їх вплив на рідку частину. Тому не будуйте особливої довіри до того рецептом, де для хлібного тіста «точно» визначається кількість борошна. Він, як правило, не дає можливості отримати якісний виріб, незважаючи на всі наші зусилля.

Дріжджі . В хлібопічці можна використовувати тільки сухі дріжджі, і важливо вимірювати їх кількість треба дуже точно. Якщо недостатньо дріжджів, тісто не підніметься; якщо їх занадто багато, воно опуститься під час випічки. Не використовуйте прострочені дріжджі.

Сіль. Це важливий інгредієнт хліба, навіть якщо ви не любите солоний присмак. Сіль контролює дріжджовий процес і зміцнює структуру глютену. Коли додаєте сіль, тримайте її подалі від дріжджів, щоб вони не почали діяти: це особливо важливо у хлібопічках, які не відразу починають замішувати тісто. Виміряйте кількість солі точно.

Цукор. Цукор допомагає дріжджам почати діяти, надає буханці м’якість і скоринку. Коричневий неочищений цукор дає більше смаку, ніж білий цукор, крім того, мед, патока і кленовий сироп — відмінна альтернатива.

Жир. Більшість рецептів хліба на сайті вимагають трохи олії, щоб зробити його більш насиченим, додати смак і поліпшити термін зберігання. Спеціальним маргарином можна замінити масло для тих, хто дотримується особливу безмолочну дієту. У деяких рецептах замість вершкового використовується оливкова олія.

Рідини. Якщо в інструкції не сказано інакше, рідина повинна бути холодною, коли її додають у хлібопічку. У багатьох рецептах використовується молоко, яке надає хлібу м’яку текстуру і покращує термін зберігання. Не використовуйте свіже молоко, якщо ставите випічку хліба на таймер, додайте замість нього молоко і пару ложок сухого молока, якщо хочете.

Важливо! Не виходити за рамки певних співвідношень:

  • Всі сухі добавки, нерозчинні: цибуля, сир, сир, прянощі — разом не повинні перевищувати за обсягом півсклянки на кожні дві склянки рідини в складі тесту. Інакше тесту важко буде добре піднятися.
  • Жири, масла не повинні перевищувати півсклянки на кожен стакан рідини (води, молока), інакше тісто буде сухим, истонченным.
  • Яйця в хлібне тісто не слід додавати взагалі, бо вони надають тісту крихкість, твердість. Тому яйця — приналежність в основному кондитерського тіста, має інші закони.
  • Молоко робить тісто пухкішим, м’якшим, надає йому еластичності, пружності. Але ним не слід зловживати: його завжди має бути менше, ніж води, або навпіл з водою, інакше тісто важко пропікається. Молочний хліб треба робити завжди невеликих розмірів: чим менше булочка молочна, тим легше її пропекти.
  • Хлібне виріб відрізняється від кондитерського не тим, що одне солодке, а інше ні. Таке визначення споживче. Кулінарне визначення виходить з того, яку роль відіграє в даному виробі борошно.

Якщо борошно — головний компонент, якщо її більше (за вагою, об’ємом), ніж всіх інших компонентів, то хлібне виріб. Якщо борошно становить менше половини всіх інших компонентів (олії, яєць, цукру, різних добавок), то кондитерський виріб.

Короткий опис статті: борошно для хлібопічки

Джерело: Поради щодо випікання домашнього хліба

Також ви можете прочитати