Процес виробництва борошна

21.07.2015

Виробництво борошна


Борошно — це дрібно подрібнений порошок, приготований з зерна або іншої крохмалистої рослинної їжі, і використовується у випічці. Хоча борошно може бути виготовлена з різних рослин, переважна більшість виробляється з пшениці. Тісто з борошна грубого помелу, особливо добре підходить для випічки хліба, тому що вона містить велику кількість клейковини, речовини, що складається з міцних і пружних білків.

Вперше мука була зроблена ще в стародавні часи. Найбільш ранні методи виробництва борошна полягали в перетиранні зерен між каменями. Сьогодні ж, якщо говорити коротко, виробництво борошна складається з двох етапів: підготовки зерна до помелу та власне самого помелу. Якість кінцевого продукту залежить від якості зернових культур і від технології виробництва.

Хоча більша частина борошна виробляється з пшениці, але також вона може бути здійснена з інших крохмалистих продуктів рослинного походження, таких як: гречка, квасоля, кукурудза, арахіс, ячмінь, рис, соя, жито. Також у виробництві використовується багато сортів пшениці, серед яких є м’які сорти (вміст білка 8-11%) і тверді сорти (вміст білка 11-18%). Борошно призначена для виробництва хліба, зроблена з твердих сортів пшениці.

Борошно як правило містить певну кількість домішок, серед яких відбілюючі речовини, а саме — перекис бензоїлу, що додається, для того, щоб мука була білою. Окислювачі, такі як бромат калію, діоксид хлору і азодикарбономид додають для підвищення хлібопекарських властивостей борошна. Відсоток цих речовин дуже мала, приблизно 3-4 частини на мільйон. Для відшкодування втрачених вітамінів і мінералів у процесі виробництва, багато держав додають у борошно вітаміни і мінерали. Найбільш важливими з них є залізо і вітаміни групи B, особливо тіамін, рибофлавін, ніацин.

Процес виробництва борошна

Спочатку пшениця приймається на помел. Але ще до цього береться кілька зразків для аналізу. Пшеницю оцінюють за кількома ознаками, найбільш важливим з яких є – вміст білка. Після чого пшениця одного класу зберігається в силосах до того як не настане час помелу.

Далі пшеницю можна подрібнити в муку, але для цього її потрібно очистити від сторонніх речовин. Для цього використовується декілька процесів очищення. Після кожного ступеня очищення, пшениця перевіряється і очищається знову, якщо це необхідно.

Перший пристрій використовується для очищення пшениці називається сито або роздільник. Пшениця та інші дрібні частинки проходять через цей фільтр, тоді як інші великі домішки видаляються.

На наступному кроці, пшениця проходить через аспіратор. Це пристрій працює за типом пилососа. Аспіратор всмоктує в себе речовини, які легше пшениці.

Далі сторонні предмети видаляються різними способами. Одним з пристроїв є дискової трієр, який фільтрує пшеницю залежно від форми і розміру.

Таким пристроєм є гвинтовий сепаратор насіння, працює за принципом поділу овальних насіння від круглих. Пшениця рухається вниз по швидко обертового циліндра при цьому овальні зерна рухаються по центру циліндра, тоді як круглі зерна мають тенденцію рухатися по сторонах циліндра.

під кінець пшеницю очищають від домішок за допомогою магнітів, які видаляють шматочки металу, мочалки видаляють бруд та електронні машини, сортують пшеницю за кольором.

Підготовка для помелу пшениці

Очищена пшениця промивається теплою водою і поміщається в центрифугу для сушіння. Під час цього процесу всі сторонні предмети змиваються.

Зміст вологи в пшениці тепер строго контролюється, відділення для зовнішнього шару. Цей процес називається кондиціонуванням. Існує кілька способів регулювання кількості води в кожному зерні пшениці. Майже всі ці способи включають в себе додавання, а не видалення вологи із зерен.

Холодне кондиціювання пшениці включає в себе замочування зерна в холодній воді протягом одного-трьох днів. Тепле кондиціонер включає в себе замочування зерен при температурі близько 45 градусів за Цельсієм на строк 70-90 хвилин і подальшого отмаканию протягом дня. Гаряче кондиціонер включає в себе замочування зерен при температурі близько 60 градусів за Цельсієм протягом короткого проміжку часу. Однак останній метод використовується дуже рідко. Замість замочування у воді, пшениця може бути оброблена паром різної температури і тиску. Якщо після такої обробки пшениця виявляється занадто вологою її сушать далі.

Процес помелу пшениці

Пшеницю різних сортів і вологості змішують разом, для того, щоб отримати партію пшениці з необхідними характеристиками для виробництва конкретного виду борошна. У цьому момент пшениця може бути оброблена ще раз, цього разу на пристрої, який з силою кидає її в металеві штирі. Ті зерна, які дають тріщину, вважаються непридатними для помелу і видаляються.

Після цього пшениця рухається між двома великими металевими роликами. Ці ролики різного розміру і рухаються з різною швидкістю. Також вони містять спіральні жолобки з допомогою яких відбувається відділення зовнішнього шару пшениці від внутрішнього. Після цього пшениця проходить через металеві сита, де ділиться на 3 частини: грубий помел, манна крупа і висівки, які не відокремлені до кінця.

Останній етап виробництва борошна полягає у шліфуванні промпродукту парою гладких механічних роликів. Після шліфування борошно проходить через сита, для фільтрації на розмір помелу. Після просіювання борошно ділиться на кілька сортів, які внаслідок можуть об’єднуватися по мірі необхідності, для отримання потрібного продукту.

Контроль якості при виробництві борошна

Контроль якості борошна починається, коли пшениця з’являється на млині. Пшениця досліджують на вміст білка.

Під час кожного етапу очищення, кілька зразків беруться для пошуку сторонніх тіл в борошні. Оскільки борошно призначена для споживання людиною, все обладнання яке використовується при відборі і помелі ретельно миється і стерилізується гарячим пором і ультрафіолетом. Гаряча вода використовується для видалення слідів, що залишилися цих агентів. Кінцевий продукт розмелу перевіряється на випічці в тестових кухнях.

Скільки можна заробити на виробництві борошна?

Заробіток на виробництві борошна залежить від обсягу випущеної продукції і від обладнання, яке у вас встановлено. Якщо брати не велике виробництво, то достатньо буде наступного обладнання:

  • міні-млини можна придбати на суму $50,000
  • установка для очищення сировини і підготовки його до наступного етапу
  • промислові ваги $500
  • фасувальний апарат $600

Як правило, окупність міні-млини 1 – 1,5 року, за умови безперебійного виробництва.

Реалізація готової продукції

Найбільш важливим питанням є реалізація виробленого товару. Основними покупцями можуть бути хлібозаводи, кондитерські цехи і заводи по виробництву макаронних виробів.

Крім того, можна відкрити свою точку з реалізації товару і навіть трохи розширити його. Як показує практика, в не великих провінційних містах, люди часто купують продукцію на місцевих ринках, мотивуючи це нижчою ціною на продукти, а також якістю продукції.

Також як один з варіантів, може бути підписання договорів з продуктовими магазинами на реалізацію вашого товару. Однак тут доведеться застосувати багато сил, адже як правило, в таких магазинах вже налагоджені лінії збуту різної продукції і для того, щоб більш вигідно виглядати в даному світлі, доведеться запропонувати більш цікаву ціну.

Короткий опис статті: виробництво борошна Багато хто вважає, що борошно це найважливіший продукт. З борошна виробляються хлібо-булочні вироби, макаронні вироби та інші продукти харчування. З цієї статті ви дізнаєтеся як здійснюється борошно і що потрібно, для того, щоб відкрити свій бізнес з виробництва борошна. бізнес,ідеї бізнесу,заробіток,інтернет,відкрити,виробництво,новини,бізнесу

Джерело: Процес виробництва борошна

Також ви можете прочитати