Рецепт хліба з кукурудзяного борошна в хлібопічці . Жіночий електронний

31.08.2015

Рецепт хліба з кукурудзяного борошна в хлібопічці

Багато чули про кукурудзяній муці, але як її використовувати, мало хто знає. А адже з неї можна готувати дуже багато страв і навіть випічку, про це сьогодні й поговоримо. Кукурудзяна мука – це свого роду дієтичний продукт, який містить в собі величезну кількість корисних властивостей і вітамінів, серед яких – магній, калій, кальцій, залізо і крохмаль, вітаміни групи В, вітаміни РР.

Крім цього кукурудзяна мука позитивно впливає на обмін речовин, сприяє очищенню організму. Продукти з кукурудзяного борошна вважаються дієтичними, легко засвоюються організмом. Завдяки кукурудзяній муці в організмі знижується рівень холестерину.

Вважається, що кукурудзяне борошно, зроблена з твердих сортів кукурудзи, найбільш корисна.

Також варто звертати увагу на те, що борошно може бути як дрібного, так і грубого помелу. Для домашньої випічки підійде борошно дрібного помелу, а ось для хліба та коржів – брутального. Так, а тепер я розповім про те, як спекти кукурудзяний хліб в хлібопічці .

Такий хліб вийде жовтуватим і ніжним. А свіжий хліб можна їсти навіть окремо від іншої їжі.

Так, беремо 110 грамів кукурудзяного борошна (грубого помелу), 275 грамів пшеничного борошна, одну чайну ложку сухих дріжджів, дві чайних ложки цукру, неповну чайну ложку солі, 160 мл теплої (але не гарячої води), 50 мілілітрів молока (можна і без нього, але тоді потрібно буде просто додати більше води), одна столова ложка рослинного масла (можна брати кукурудзяна або оливкова).Відразу обмовлюся, якщо в хлібопічці встановлена функція підігріву води, тоді воду не нагріваємо.

Починаємо з того, що просіваємо пшеничну і кукурудзяну муку. Готуємо всі необхідні компоненти. Звертаючи увагу на інструкцію до вашої хлібопічки, всі компоненти кладемо в певному порядку. Для хлібопічки Panasonic спочатку кладуть сипучі компоненти, а тільки після них рідина. До вашої хлібопічки може бути навпаки (зверніть на це увагу!).

Випікаючи кукурудзяний хліб, ми вибираємо функцію «Звичайний хліб» або «Французький хліб». Не використовуємо «Швидку випічку», так як хліб може втратити свій смак. Ще варто врахувати той факт, що кукурудзяна мука повинна розбухнути, чого не станеться з режимом «Швидка випічка».

Також визначаємося з часом випічки, воно не повинно перевищувати більше трьох з половиною годин.

Після випічки дістаємо хліб, даємо йому охолонути і насолоджуємося!

Існує також і інший варіант випічки кукурудзяного хліба. Для нього ми берем120 г кукурудзяного борошна,480 грамів пшеничного борошна,200 грамів кефіру,170 грамів молока,50 грамів вершкового масла, дві столові ложки цукру, дві чайних ложки сухих дріжджів, одну чайну ложку солі, при бажанні можна додати щіпку куркуми.

Беремо посуд, наливаємо в неї молоко і кефір, приблизно до температури 40 градусів і вливаємо це все у форму хлібопічки, додаємо цукор, сіль, куркуму (якщо вирішили класти). Розтоплюємо вершкове масло і також відправляємо в хлібопічку. Після цього, спочатку насипається кукурудзяне борошно, потім пшеничне, зверху насипаємо дріжджі.

Виставляємо режим «Звичайна випічка». Печемо хліб не більше 2,5 годин.

Короткий опис статті: хліб з кукурудзяного борошна Рецепт хліба з кукурудзяного борошна в хлібопічці |

Джерело: Рецепт хліба з кукурудзяного борошна в хлібопічці | Жіночий електронний журнал!

Також ви можете прочитати