Рецепт: Житній заварний хліб справжній (майже забутий смак)

14.09.2015

Житній заварний хліб справжній (майже забутий смак)

Житній заварний хліб — староруський рецепт в сучасній технології, за 3 години в хлібопічці або в духовці.

Заварний хліб смачніше простого житнього, кисло-солодкого смаку, довго не черствіє. Хочете справжній смак хорошого житнього хліба? Будь ласка. Рецепт не новий і давно відомий. Вся хитрість полягає тільки в тому, щоб не возитися з заквасками, заварками та іншими атрибутами приготування житнього заварного хліба і зберегти його смак незмінним, використовуючи сучасні технології, що і вдалося зробити.

Незмінність смаку легко перевірити на літніх людях, які ще пам’ятають його довоєнний смак.

Відміряйте як можна точніше інгредієнти, не порушуйте процес приготування, і отримаєте результат, як на фото (дивіться нижче, використовувалася хлібопічка Panasonic). Дуже бажано використовувати електронні ваги і мірні ложки.

Примітка

Якщо немає в наявності солоду і закваски, а хліба дуже хочеться, можна зробити заміну, про це читайте нижче.

Печемо житній хліб в хлібопічці.

Якщо печете в хлібопічка Panasonic SD-253 (252, 254, 255), вибирайте режим «Без глютену», для Panasonic SD-2500 (01, 02) — режим «Основний швидкий». Лопатку для перемішування встановлюєте будь-яку, але з лопаткою для житнього хліба (вона виглядає як гребінка) вам буде легше перемішувати тісто. Увага! Режим «Житній» з-за часу випічки 45 хвилин не підходить.

Інгредієнти додаєте в відерце в послідовності, вказаній в рецепті.

1. Зважуєте житнє обдирне борошно (саме обдирне) і висипаєте у відерце хлібопічки.

2. Отмеряете мірною ложкою по зрізу солод. Заварюєте його, перемішуючи, крутим окропом (100 мл) і даєте йому постояти 5-7 хвилин.

3. Отмеряете мірною ложкою по зрізу закваску «Аграм» (почніть з 25 мл, смак на кисле індивідуальний) і висипаєте у відерце хлібопічки.

Закваска впливає на кислотність і м’якуш готового хліба, дуже важливий інгредієнт.

4. Отмеряете мірною ложкою по зрізу фруктозу або цукор і висипаєте у відерце хлібопічки.

5. Отмеряете мірною ложкою по зрізу сіль дрібну і висипаєте у відерце хлібопічки.

6. Отмеряете мірною ложкою по зрізу дріжджі сухі і висипаєте у відерце хлібопічки.

7. У попередньо заварену солод додаєте, перемішуючи, 400 мл кип’яченої теплої води (додається вода солод остуджує) і виливаєте все в відерце хлібопічки.

8. Встановлюєте відерце в хлібопічку і запускаєте програму «Без глютену». Тісто відразу почне перемішуватися протягом 15 хвилин. Підйом тіста в програмі «Без глютену» — 60 хвилин.

Через 3 хвилини з моменту початку перемішування тіста, озброївшись довгою і вузькою лопаткою, починаєте 2-3 хвилини допомагати його перемішуванню в кутах відерця. Закінчивши допомагати перемішування тіста, закриваєте кришку, берете годинник і заводите будильник на 60 хвилин, це дозволить не забути скинути програму «Без глютену» в хлібопічці за 50 хвилин до її закінчення, не піднімаючи кришки, інакше тісто осяде. Скинувши програму «Без глютену», вибираєте програму «Випічка» і виставляєте час випічки 1 годину 30 хвилин.

Через годину випікання не можна зволожувати поверхню хліба окропом, так як тріщини на корі будуть маленькі.

Готовий хліб викласти на вафельний рушник і залишити дозрівати 2 години.

Зберігати хліб загорнутим в рушник — не черствіє і не пліснявіє всю тиждень, якщо звичайно він долежить!(((*_*)))

Температура підйому тесту: 32С-35С

Час підйому тесту: 60 хв.

Висота підйому тіста: 1,5-2 рази

Температура випічки: 170С-180С

Час випічки: 1 ч. 30 хв.

Час замісу тіста (допомагаємо лопаткою) — 20 хв.

Печемо в духовці.

Все перемішати ручним міксером (5 хв.) і викласти у форму, яку можна змастити соняшниковою олією.

Піднімати тісто в духовці при 40 градусах Цельсія 60 хвилин.

Коли тісто піднялося, переключити духовку на 170 градусів і випікати 1 годину 30 хвилин.

Через годину буханця з печі виймаєте для того, щоб поверхня хліба зволожити окропом, і знову відправляєте в жар — допекаться.

Готовий хліб викласти на вафельний рушник і залишити дозрівати 2 години.

Зберігати хліб загорнутим в рушник — не черствіє і не пліснявіє всю тиждень, якщо звичайно він долежить! (((*_*)))

Заміна інгредієнтів.

сухий Солод житній ферментований, у нього бурий колір, можна замінити житнім борошном.

Увага! Слідкуйте за збереженням загальних пропорцій води і борошна в рецепті.

Берете третину борошна з отмеренной за рецептом + 50 мл житнього борошна додатково до рецептом, так як замінюєте 50 мл солоду, і заварюєте все, перемішуючи, 100 мл окропу (що на солод) + 200 мл окропу з 400 мл рецепта. Загальна — 300 мл окропу. Накриваєте і витримуєте в спокої 2-3 години. Далі все за рецептом.

Підходять і інші закваски: «Екстра-Р» тощо

Можна приготувати закваску самостійно, вона потрібна для розпушення житнього тіста. Готують у великій ємності з 400 г житнього борошна, 800 мл кип’яченої води + 200 мл кип’яченої води, в якій попередньо розвести 15 мл сухих дріжджів, 50 мл фруктози або цукру — і дати постояти 30 хвилин, 100 мл сироватки. Все перемішується і ставиться киснути в тепле місце (40 градусів Цельсія) на 24-34 години. Утворюється молочна кислота і надає хлібу приємний кислуватий смак. Зберігати таку закваску можна в холодильнику кілька днів.

Увага! Слідкуйте за збереженням загальних пропорцій води і борошна в рецепті.

Додати приблизно 200 мл закваски (кімнатної температури) на заміс, зменшивши кількість борошна 70 г і води — на 200 мл відповідно вказаним у рецепті. Якщо тісто вийшло дуже важким, додайте воду по 20 мл, добре перемішуючи. Не поспішайте додавати воду, якість одержуваного хліба дуже залежить від загальної кількості води.

Далі все за рецептом.

Смак готового хліба буде аналогічний приготовленого за рецептом.

Примітка

Не знаєте, де купити інгредієнти? Наберіть в пошуковику «товари для хлібопекарень і кондитерських» і своє місто — цей хліб коштує витрачених зусиль.

Короткий опис статті: рецепти для хлібопічки панасонік Рецепт Житній заварний хліб справжній (майже забутий смак), склад: Для буханця вагою 1 кг: борошно житнє обдирне, солод житній ферментований, окріп, закваска Аграм світлий, фруктоза, цукор, сіль, дріжджі сухі, вода кип’ячена;, Рецепти виробів з тіста, Хліб, Російська кухня, Покроковий, З фото, духовці, В хлібопічці, час приготування 180 хв., на 5 порцій житній заварний хліб справжній (майже забутий смак), рецепт, борошно житнє, солод, окріп, закваска, фруктоза, цукор, сіль, дріжджі сухі, вода кип’ячена, смачний, як приготувати, приготування, рецепти виробів з тіста, хліб, російська кухня, покроковий, з фото, духовці, в хлібопічці

Джерело: Рецепт: Житній заварний хліб справжній (майже забутий смак)

Також ви можете прочитати