Рисове борошно: користь рисового борошна, склад і калорійність рисового борошна, використання рисової муки .

03.07.2015

Рисове борошно


Рис — цінна зернова культура. Він є основним продуктом харчування більшої частини населення нашої планети.

Рисове борошно для дітей

Рисове борошно використовується при виробництві дитячих каш і мясорастворимых консервів, які поряд з грудним молоком необхідні для прикорму дітей першого року життя. Рис вводиться одним з перших в прикорм (якщо немає алергії на нього).

Склад рисового борошна

Рисове борошно містить рослинний білок (повноцінний за амінокислотним складом), вітаміни В1, В2, РР, біотин, амілопектин, цинк, натрій, калій, магній, фосфор, крохмаль (який легко засвоюється), клітковину (до 1%), моно — і дисахариди (до 0,4%).

Види рисового борошна

Виробляють цільнозернове і білу рисову муку.

Цільнозернові рисове борошно (коричнева рисове борошно) проводиться з цільних рисових зерен, очищених тільки він зовнішньої лушпиння. Живильний висівковий шар зерна в ній зберігається. Коричнева рисове борошно містить багато білка, більше вітамінів групи В, клітковини, заліза, ніж біла. Вона має досить багато жирів, тому вона може прогіркнути в тому випадку, якщо зберігається довго або неправильно (її потрібно зберігати в холодильнику 4-5 місяців або в морозилці до року). Коричнева рисове борошно трохи темніше білої рисового борошна, не така гладка, має горіховий присмак. У більшості рецептів біла та коричнева рисове борошно взаємозамінна.

У випічці цільнозернові рисова борошно надає зернисту структуру, з дрібною сухуватою крихтою. Вона не містить глютену, тому не підходить для випічки дріжджового хліба.

Біла рисове борошно виготовляється шляхом перемелювання полірованого рису (з віддаленими висівками і зародком) в порошок. Вона містить багато білка, але набагато менше вітамінів і мінералів, ніж коричнева рисова мука. Може довго зберігається в сухому прохолодному місці в щільно закритому контейнері. Біла рисова мука не перебиває смак інших продуктів, сама практично зовсім несмачна. Її можна використовувати як загусник для соусів, пудингів, з неї можна пекти кекси, печиво, торти, робити пельмені і вермішель. У чистому вигляді білу рисову муку, як і коричневу не можна використовувати для випічки дріжджового хліба, оскільки в ній немає глютену. Для більш збалансованого смаку у випічці її рекомендую комбінувати з іншими видами борошна.

Користь рисового борошна

Рисове борошно містить багато природних вітамінів і мінеральних речовин, тому полезня для дітей і дорослих. Борошно з рису не містить глютен, тому її можна використовувати в харчуванні людей при целіакії.

Рисову муку рекомендують застосовувати в дієтичному і лікувальному харчуванні, при серцево-судинних захворюваннях, хронічному ентероколіті.

Протипоказання

Незважаючи на те, що рис вважається липоаллергенным, на нього теж може бути алергія.

Використання рисової муки

Рисову муку можна використовуватися в якості заміни борошна, що містить глютен. Її широко використовують в азіатській кухні при випічці солодощів, липких кокосових тортів. З рисового борошна можна пекти хліб — він виходить хрустким, з зернистою структурою, легко кришиться. Крім хліба можна пекти оладки, млинчики, кекси. Вироби з рисового борошна виходять сухими, оскільки ця борошно вбирає багато вологи. Про це треба пам’ятати, і додавати більше рідини або яєць, а готовий виріб потрібно зберігати у щільно закритому контейнері. Випічку з рисового борошна потрібно піч довше і при більш низькій температурі, ніж з пшеничного борошна.

Короткий опис статті: рисове борошно Рис — цінна зернова культура. Він є основним продуктом харчування більшої частини населення нашої планети

Джерело: Рисова мука: користь рисового борошна, склад і калорійність рисового борошна, використання рисової муки | Блог Сімейна кулінарна книга

Також ви можете прочитати