Рисове борошно в кулінарії, FB.ru

03.07.2015

Рисове борошно в кулінарії

Рисове борошно, вироблена з молотого рису, складається з крохмалю, при цьому не містить глютену, що сприяє швидкому її перетравленню. Вона корисна для людей, які мають захворювання органів травлення, адже в ній зберігається поживна цінність данногопродукта. Ця борошно широко використовується в кулінарії: з неї готують локшину, різні солодощі, тісто та іншу випічку, також вона застосовується в якості згущувача при приготуванні соусів і гуляшів, панірування м’яса і риби. Навіть у дитячому харчуванні її можна зустріти досить часто.

Однак рисове борошно для приготування хліба і пирогів на дріжджах через змісту того ж глютену. Вона вбирає велику кількість води, тому виріб на виході є сухим. Щоб цього уникнути, в тісто додають більше яєць або пшеничного борошна (до однієї п’ятої частини). При цьому вироби з цих інгредієнтів готуються кілька довше.

Зазвичай борошно рисова є не тільки заміною різних глютеновым, дуже часто з неї набагато смачніше виходить випічка. Так, азіатська кухня не обходиться без неї при приготуванні солодощів і кокосових тортів.

Розглянемо кілька рецептів, де використовується дана борошно

1. Хліб.

Інгредієнти: дві ложки сухих дріжджів, одна ложка цукру, сто п’ятдесят грамів води, триста грамів рисового борошна, одне яйце, одна ложка солі, мало рослинна.

Дріжджі з цукром необхідно розчинити в теплій воді і залишити на деякий час, щоб вони запенились. Потім додають сіль, яйце, борошно і невелику кількість будь-якої рідини, наприклад, води або молока. Тісто викласти на змащене маслом деко і дати йому піднятися, тільки потім його ставлять в духову шафу і випікають протягом півгодини.

2. Печиво.

Інгредієнти: рисове борошно (сто грамів), кукурудзяна мука (тридцять грамів), пів-ложки порошку для печива, п’ятдесят грамів цукру, п’ятдесят грамів вершкового масла, одне яйце.

Всі інгредієнти необхідно змішати і вимісити тісто. Його досить тонко розкочують на поверхні, попередньо посипаній рисову мукою. З допомогою формочок вирізають фігурки, змащуються молоком або яйцем і випікаються протягом десяти хвилин в добре прогрітій духовці.

Тут найважливішим моментом є те, що тісто треба розкачати досить швидко.

3. Торт «Цариця».

Інгредієнти: Для тіста — рисове борошно (п’ятдесят грамів), сто грамів вершкового масла, сто п’ятдесят грамів шоколаду, сто грамів цукру, чотири яйця, одна пачка ваніліну, одна ложка порошку для печива. Для глазурі — п’ятдесят грамів вершкового масла, сто грамів шоколаду, одна ложка рому.

Вершкове масло в каструлі розтоплюють, додають шоколад і цукор, заважають до повного їх розчинення. Потім додають яєчні жовтки, ваніль, порошок для печива, рисове борошно, а також збиті в круту піну яєчні білки. Тісто переливають в змащену маслом форму і ставлять в духовку випікатися на сорок п’ять хвилин.

Тим часом готують глазур. Для цього масло розтоплюють, додають в нього ром і шоколад і добре заважають до повного розчинення останнього.

Остиглий торт поливають глазур’ю і прикрасити горіхами, різноманітними посипками або шматочками шоколаду.

Таким чином, страви з рисового борошна є не тільки поживними, але й дуже корисними, так як в ній міститься велика кількість вітамінів і мікроелементів, необхідних для нормальної життєдіяльності людського організму. Таку борошно рекомендується застосовувати при різного роду дієти, проте звичайні рецепти також цілком підійдуть, а страви вийдуть не менш цінними і поживними. В різних кухнях світу використовується цей продукт, особливо популярним він є в Японії. У цій країні його вживають регулярно.

Короткий опис статті: рисове борошно Рисове борошно, вироблена з молотого рису, складається з крохмалю, при цьому не містить глютену, що сприяє швидкому її перетравленню. Вона корисна для людей, які мають захворювання органів травлення, адже в ній зберігається поживна цінність цього продукту. рисове борошно борошно рисова страви з рисового борошна

Джерело: Рисове борошно в кулінарії — FB.uk

Також ви можете прочитати