Що таке цільні злаки?

02.10.2015

Що таке цільні злаки?

Розбираємося в питанні раз і назавжди.

Дієта онлайн — статті і рекомендації від професіоналів.

Для підтримки оптимального стану здоров’я нам потрібно є більше цільних злаків. Цільні злаки знижують ризик виникнення серцевих захворювань, серцевого нападу, захворювання раком, діабетом і ожирінням. Але одне лише знання про те, що цільні злаки корисні для здоров’я, не допоможе тобі знайти їх в місцевому продуктовому магазині і навчитися їх готувати.

Визначення Цільних Злаків.

Будь-яке зерно, виростаючи з землі, стає цілісним. Цільне зерно (у сутності, насіння або ядро рослини) складається з трьох частин: висівки, зародок і ендосперм.

1. Висівки — це зовнішня оболонка насіння, що містить антиоксиданти, вітаміни групи В і клітковину. (Тобі, мабуть, відомо про пшеничних або вівсяних висівках, які продаються у магазинах і є звичайним інгредієнтом готових сніданків.)

2. Зародок — це «дитя» насіння, яке при запиленні виростає нова рослина. Зародки містять багато вітамінів, білок, мінерали і здорові жири. (Думаю, в магазинах тобі доводилося бачити банки з смаженими пшеничними зародками, які можна додавати в їжу для посилення поживного змісту.)

3. Ендосперм — це харчовий ресурс насіння, що забезпечує молоде рослина необхідної для зростання енергією. Найбільше в насінні міститься вуглеводів, і трохи менше білка, вітамінів і мінералів.

Отже, цільне зерно — це зерно, що містить усі три частини.

При обробці та очистці зерен (найчастіше використовується при приготуванні хліба, круп, макаронних виробів і борошна висівки, зародки видаляються, а білий ендосперм залишається. В процесі обробки зерна стають менш поживними, втрачаючи 25% натурального білка і 17 найважливіших поживних речовин. Незважаючи на те, що виробники «збагачують» борошно вітамінами і мінералами, натуральне цільне зерно є більш корисним. У порівнянні з очищеними зернами (білий хліб, білий рис, біла мука), цільні зерна містять більше протеїну, клітковини, вітамінів (вітаміни груп В і Е) і мінералів (магній і залізо), а також містять антиоксиданти, яких немає в іншій їжі.

Види Цілісних Зерен

найпоширеніші види цілісних зерен це:

  • Дикий рис, який є насінням
  • рис Лущений
  • Непросіяна борошно
  • Вівсяне борошно і цілісний овес
  • Ячмінь
  • Цілісна жито
  • Булгур
  • Попкорн

Менш поширені види: амарант, просо, квіноа, сорго і тритикале (гібрид жита і пшениці).

Короткий опис статті: цільна борошно Для підтримання оптимального стану здоров’я нам потрібно є більше цільних злаків. Добре, але що це таке? цільні злаки, цільне зерно, висівки, зародок, альбумін

Джерело: Що таке цільні злаки?

Також ви можете прочитати