Скільки коштуватиме хліб у Харкові

31.10.2015

Почім буде хліб у Харкові


Передумов для зростання цін на борошно і хлібобулочні вироби соціально значущих сортів в Україні немає, стверджують в уряді.

За словами прем’єр-міністра Миколи Азарова, це гарантує створений запас продовольчого зерна, залишки торішнього врожаю і прогноз збору нинішнього на рівні 43 млн тонн зернових. Чи означає це, що не соціально значущі сорти хліба будуть дорожчати?

Два харківських хлібних монополіста — хлібозаводи «Салтівський» і «Кулиничі» у травні цього року вже підвищували ціни на хлібобулочні вироби в середньому на 30-50 коп. навіть при тому, що в минулому році був багатий врожай зернових. В цьому році очікування аграріїв менш оптимістичні. А отже, передумови для зростання цін на хліб все-таки є. І саме тому влада взяла під опіку соціальні сорти продукту №1.

— Врожай зернових в цьому році буде гірше, ніж в минулому, — визнає губернатор Михайло Добкін. — Але залишки торішнього зерна великі, зібраного в 2011 році запасу вистачить до серпня. У нас є розуміння, з чого пекарі будуть виробляти дешевий і якісний хліб. Тому ціна на соціальні сорти хліба залишиться колишньою.

За словами першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Безуглого, ціни на зерно і пшеницю в нашій країні залишаться на рівні минулого року. Не вплине на внутрішній ринок і стрибок світових цін на пшеницю, запевняє чиновник.

— У нас збережені перехідні запаси пшениці і жита в обсязі 868 тис. тонн. Виділені кошти на закупівлю 1 млн тонн. Таким чином, в Аграрному фонді буде накопичено майже 1,9 млн тонн зерна, — пообіцяв Микола Безуглий. — Україна також зможе експортувати зернові на рівні 23-25 млн тонн.

Оптимізм чиновників підтримали поки тільки «Кулиничі».

— найближчим часом ми не будемо підвищувати ціни на соціальні і комерційні сорти хліба, — повідомив нашій газеті генеральний директор корпорації ТОВ «Кулиничівський хлібокомбінат» Володимир Мисик. — Підстав для цього поки немає.

На «Салтівському» хлібозаводі більш обережні у прогнозах і говорять про стримування зростання цін лише на соціальні сорти.

— Підвищення цін необхідно з-за низького врожаю зернових цього року, прогнозованого зростання цін на борошно та енергоносії, що позначається на собівартості виробництва хліба. Але на сьогоднішній день ми не плануємо піднімати ціни за умови збереження попереднього рівня цін на борошно, — пояснив «Вечірнім Харковом» генеральний директор ПРАТ «Хлібозавод «Салтівський» Тимур Солонський. — Виділена з аграрного фонду борошно дозволить уникнути підвищення вартості хліба житніх сортів, оскільки житнє борошно входить до складу соціального «Дарницького» хліба.

Короткий опис статті: ціна на борошно Передумов для зростання цін на борошно і хлібобулочні вироби соціально значущих сортів в Україні немає, стверджують в уряді. новини, харків, преса, газета, фото, фотобанк, фоторепортаж, влада, політика, спорт

Джерело: Скільки коштуватиме хліб у Харкові

Також ви можете прочитати