Смачна шарлотка з яблуками в хлібопічці

19.09.2015

Смачна шарлотка з яблуками в хлібопічці
Історія класичної шарлотки

Шарлотка – це солодкий пиріг із запеченими в тісті яблуками. За класичним рецептом вона готується з заварного крему, фруктів, білого хліба і навіть лікеру. Французи запозичили цей рецепт у англійців, сама ж шарлотка в цьому варіанті є різновидом пудингу, який подається зазвичай у твердому вигляді. За старим класичним рецептом на дно форми викладають розмочений в олії (в яєчної суміші) хліб. На хліб викладають шар пюрированных або уварених яблук і закривають зверху шаром розмоченого хліба. Можна зробити не один, а кілька шарів. Потім шарлотка випікається і подається ще теплою зі збитими вершками, морозивом або солодкими соусами.

Є кілька варіацій на тему походження назви цієї страви. Одна версія стверджує, що рецепт цей запропонувала королева Шарлотта, дружина британського короля Георга III. Інша версія говорить, ніби назва цього десерту походить від слова charlyt, що означає в перекладі блюдо, приготоване з цукру, збитих яєць і молока. Існує також неймовірно романтична історія про відчайдушно закоханого кухаря, який присвятив придуманий десерт якоїсь Шарлотті — дамі свого палкого серця. І, нарешті, ще одна версія: трохи більше ста років тому в Росії було чимало німецьких пекарень, в яких писали дуже смачний пиріг із залишків білого хліба і хлібобулочних виробів. Росіяни, щоправда, сміялися і говорили, що подружжя німців боляче скупі і навіть пироги печуть з сухарів, а самих жінок, узагальнюючи, називали позаочі Шарлоттами, так як це ім’я було досить популярний, і що стало вже прозивним для кожної німкені, яка живе тоді в Росії.

Ще одна шарлотка була винайдена на початку XIX століття в Лондоні. Її автор — французький кухар Марі-Антуан Кар, який перебував на службі у царя Олександра I. Спочатку блюдо отримало назву charlotte a la parisienne, тобто паризька шарлотка, надалі десерт прославився на весь світ під назвою вже charlotte russe, тобто російської шарлотки. Для її приготування форму викладають вже готовим бісквітом або печиво савоярді і заливають збитими вершками та баварським кремом. Потім десерт остуджують до затвердіння.

В епоху правління Сталіна, під час непримиренної боротьби з «низькопоклонством перед Заходом» перетворилася заморська шарлотка в «яблучну бабку», але менш смачною від цього, звичайно, не стала. Нині в країнах колишнього СРСР шарлоткою називається дуже легкий у приготуванні пиріг, який є бісквітом з начинкою з подрібнених яблук.

Корисний пиріг шарлотка?

Порівняно невелика калорійність шарлотки – не єдина користь від цього чудового блюда. Пиріг включає в себе запечені яблука, які, не секрет, що володіють корисними властивостями. Крім вітамінів, вони включають в себе пектин, антиоксиданти, танін, флавоноїди та ін. Ну і, зрозуміло, печені яблука засвоюються нашим організмом набагато краще, тому шарлотка – унікальний десерт, однаково корисний і смачний. І люблять його часом більше, ніж самі вишукані і оригінальні десерти. Отже, перед вами – рецепт шарлотки з яблуками. Самою звичайною шарлотки, але приготовленої в хлібопічці, що вже робить її особливою, але не менш улюбленої.

Інгредієнти

  • Борошно – 1 склянку
  • Цукор – 1 склянки
  • Яйця – 3 шт.
  • Розпушувач – 1 ч. л.
  • Масло для змащування чаші

Короткий опис статті: шарлотка в хлібопічці Шарлотка з яблуками – випічка давно знайома і навіть кілька тривіальна. Принаймні, здивувати нею складно. Але, ХозОбоз вважає, що немає нічого неможливого. шарлотка в хлібопічці

Джерело: Смачна шарлотка з яблуками в хлібопічці

Також ви можете прочитати