Солодкий хліб у хлібопічці, рецепт випічки

26.09.2015

Солодкий хліб в хлібопічці — рецепт випічки
Історія «солодкого хліба»

Саме поняття «солодкий хліб» надзвичайно широко. У деяких країнах під ним мається на увазі практично будь-яка солодка випічка. Це може бути звичайний білий хліб з цукром або медом. Також це може бути гарбузовий хліб з корицею або маковий хліб з патокою. Або, як у нашому випадку, кавово-медовий ароматний хлібець. Хто перший придумав додавати у випічку розчинну каву, невідомо. Однак це не могло статися раніше, ніж у 1901 році, — саме тоді був винайдений розчинну каву.

Заслуга в цій справі належить японському науковому діячеві Саторі Като, який жив у Чикаго. Існує думка, що він зробив це на замовлення американської армії. Трохи пізніше був розроблений і процес декофеїнізації. Ще через пару років був випущений перший розчинну каву, який був придатний до масового випуску. Однак тільки в 1938р з’явилася перша марка розчинної кави, воістину широко поширена. Цей продукт дуже швидко набрав популярність після Другої світової спочатку в США, а потім поширився по всьому світу. Так що, найімовірніше, додавати розчинну каву в хліб почали лише у другій половині ХХ століття.

Корисний солодкий хліб

У хлібі містяться практично всі необхідні людині поживні речовини: вуглеводи, білки, мінеральні сполуки, вітаміни групи B, солі кальцію, фосфору, заліза. Важливо також, що хліб має одну унікальну властивість — він людям ніколи не приїдається, не набридає. Хліб, очевидно, є, по суті, єдиним продуктом, не втрачає своєї привабливості, а також зберігають дивовижну здатність бути корисним, навіть якщо в їжу він використовується не відразу. Тому що навіть черствий хліб придатний для вживання. Втім, той хліб, який ми сьогодні збираємося приготувати, навряд чи встигне зачерствіти.

до Речі, вчені вважають, що властивість хлібобулочних виробів викликати відчуття ситості залежить від глютамінової кислоти, яка міститься в білкових речовинах хліба. Дана кислота відіграє важливу роль у процесах обміну, які відбуваються в нашому організмі. Ймовірно, цим і пояснюється бажання кожного голодної людини свій голод втамувати в першу чергу хлібобулочними виробами. І таким виробом може бути солодкий здобний хліб в хлібопічці.

Готовий хліб їсти гарячим ні в якому разі не можна. Це дуже шкідливо для печінки і шлунка. Тому хліб завжди необхідно охолоджувати до кімнатної температури. А щоб хліб дійсно приносив тільки користь, його не слід поєднувати з деякими продуктами. Хліб можна їсти з кашею або картоплею. М’ясо і ковбаса — теж не кращі продукти по сумісності з хлібом. Але якщо вже ви любите бутерброди, то замість ковбаси на хліб краще покласти шматок вареного м’яса. І не забудьте додати листочок салату, шматочок помідора, огірка або інший сирої овоч.

Так що, як бачите, хліб насправді продукт дуже корисний, але лише в тому випадку, якщо правильно його приготувати, а також дотримуватися деякі правила і міру в його вживанні. У випадку з нашим сьогоднішнім рецептом вам дійсно доведеться знати міру, щоб не з’їсти більше, ніж потрібно, адже цей ароматний кавово-медовий хліб не залишить вас байдужими. Вже ХозОбоз точно знає.

Інгредієнти

  • Молоко — 260 мл
  • Яйце — 1 шт.
  • Сіль — 3/4 ч. л.
  • Мед — 1,5 ст. л.
  • Масло вершкове — 2,5 ст. ложки
  • Кава розчинна — 3 ч. л.
  • Цукор — 4 ст. л.
  • Борошно — 2 2/3 склянки
  • Дріжджі сухі — 1,5 ч. л.

Приготування смачного хліба

  1. В чашу хлібопічки вливаємо молоко. Можна його трохи підігріти, але не обов’язково.

В чашу наливаємо тепле молоко

Короткий опис статті: випічка в хлібопічці Не секрет, що хлібопічка існує для того, щоб бесхлопотно піч у ній хліб. І цей хліб може бути яким завгодно – пшеничним, житнім, вівсяним, з висівками, випічка в хлібопічці

Джерело: Солодкий хліб в хлібопічці — рецепт випічки

Також ви можете прочитати