Соєве борошно.

28.07.2015

Аграрний бізнес
Соєве борошно.

Опубліковано Соєві продукти admin Коментирование закрито

Соєве борошно — цінний харчовий продукт, що отримується з насіння сої або соєвого шроту. За змістом білка і мінеральних речовин набагато випереджає інші види борошномельної продукції. Технологія виробництва соєвого борошна дещо відрізняється від технології виготовлення борошна із злакових культур. пшениці, жита, рису, кукурудзи. Так як насіння сої відрізняються високою жирністю, процес її переробки на борошно вимагає предвартительной підготовки насіння.

Соя дуже погано піддається переробці в сирому вигляді, відбувається залипання жорен і вальців, засмічуються сита, тому її необхідно попередньо підсушити. Для цього в промисловості використовують звичайні сільськогосподарські сушарки, однак слід враховувати, що сою не можна сушити при високих температурах, так як підвищується сольность продукту і крім цього висока температура впливає на якість білка. Найбільш бажаним режимом для підготовки соєвого насіння до розмелу вважається сушка при 50 град протягом 4-5 годин. Однак при виготовленні борошна в малих кількостях на дрібних сільгосппідприємствах часто сушать сою природним способом на сонці, у звичайних печах або духовці. У промисловому виробництві такі методи не застосовуються.

Одним з поширених способів виробництва соєвого борошна з цілих насіння сої є спосіб передбачається сушку, грубий помел, видалення лушпиння і зародка і тонкий помел на вальцевих або жерновых млинах. Слід зауважити, що борошно виготовлене таким способом містить у своєму складі жир ( приблизно 18-20 %), що негативно позначається на якості продукту, необезжиренная борошно швидко гіркне і термін її зберігання знижується. Тому в промисловому виробництві соєвого борошна використовують соєвих макуху або шрот.

Борошно з шроту містить мінімальну кількість жиру (близько 1%) і найбільш багата білком, з соєвої макухи — жирність 5-6 %. Зазвичай соєве борошно використовують в якості добавок в пшеничне або житнє (10-40%).Це пояснюється тим, що соєве борошно майже зовсім не містить крохмаль, як наслідок повна відсутність клейковини, що робить її придатною для використання у виробництві кулінарних або хлібобулочних виробах. Однак при додаванні 20-30 % в пшеничне борошно, поживні властивості значно збільшуються і подовжується термін зберігання продуктів виготовлених з цієї муки, наприклад хліб зберігається в два рази довше і набуває здобний вигляд.

Технологія приготування борошна з соєвої макухи або шроту майже не відрізняється від технології з використанням цілих, сирого насіння сої. Макуху або шрот подрібнюють на вальцевих верстатах, потім сортують в розсіві ЕРС або ЗРШ. Упаковується соєве борошно у льно-кенафних мішки місткістю 50-60 кг або чотиришарові паперові по 25 кг.

Соєве борошно широко використовується в приготуванні різних борошняних страв, виготовленні хліба, у кондитерській промисловості, із соєвого борошна роблять добавки використовуються при виготовленні ковбас і сосисок. Білок міститься в соєвої борошні за своїм харчовим якостям схожий на білок тваринного походження, тому добре засвоюється організмом, що робить соєве борошно дуже цінним харчовим продуктом.

Інші статті аграрної тематики:

Короткий опис статті: соєве борошно Соєве борошно — цінний харчовий продукт, що отримується з насіння сої або соєвого шроту. За змістом білка і мінеральних речовин набагато випереджає інші ві

Джерело: Соєве борошно.

Також ви можете прочитати